Онлайн конференція – перший досвід
Антоніні Гордійчук,
Аліна Бесараб
«Сьогодні ми творимо нову кінну культуру», — саме цей вислів став гаслом онлайн-конференції «Верхова їзда: здоров’я, розвиток та спорт», яка пройшла 16 квітня 2024 року на базі Луцького національного технічного університету. Співорганізаторами заходу виступили Тернопільський національний педагогічний університет ім. В. Гнатюка, Черкаський державний технологічний університет та Всеукраїнська федерація кінного спорту України.
Необхідність консолідації кінної спільноти та створення сприятливих умов для поглиблення і розширення співпраці між кіннотниками та представниками інших сфер діяльності сприяли виникненню ідеї вперше провести науково-практичну онлайн-конференцію на кінну тематику. Безпосередніми ініціаторами та організаторами цього стали автори матеріалу — керівник відокремленого підрозділу ВФКСУ у Волинській області Антоніна Гордійчук і Аліна Басараб. Ми намагались залучити до участі у заході як можна більше осіб і нам, здається, це вдалось. Конференція змогла об’єднати понад 150 осіб, серед яких були фахівці кінної галузі, спортсмени, коневласники, представники науки, освіти та бізнесу з усієї України, а також Італії, Польщі та Португалії. Цей захід став платформою для налагодження нових зв’язків, обміну знаннями та досвіду.
Конференція розпочалася о 9.30 вітальними словами Президента ВФКСУ Мілованова Андрія Анатолійовича, генерального секретаря ВФКСУ Мартинової Ксенії Анатоліївни та інших запрошених до слова.
Протягом 8 годин обговорювалися теми, пов’язані з різноманітними питаннями, які хвилюють всіх дотичних до роботи та спілкування з кіньми. «Доречно – зазначив Президент ВФКСУ у вітальному слові до учасників — також включення у Програму Конференції питань, пов’язаних безпосередньо з кінним спортом — це й теоретичні моменти особливості організації та суддівства, в тому числі й дитячих змагань з кінного спорту, та обмін досвідом підготовки майбутніх спортсменів в умовах війни».
Під час заходу тренер-викладач вищої категорії ОКНТЗ «Сумська кінна ДЮСШ» Бершова Олександра Павлівна розповіла про реалії життя ДЮСШ та складнощі підготовки спортсменів в умовах війни на території України.
Третьяк Юлія Сергіївна — старший тренер кінного клубу «Butenko Stable», поділилася досвідом проходження курсів тренерів FEI, а також розповіла про тренувальний процес дітей вершників у Великобританії. Вона також наголосила на необхідності створення освітніх програм для тренерів та інших фахівців галузі кінного спорту.
З увагою вислухали всі присутні розповідь Колядко Меланії Сергіївни — Президента Федерації Working Equitation Ukrainian, яка розповіла про особливості робочої виїздки, а також поділилася досвідом використання вправ з цієї дисципліни для побудови вправ для навчання дітей верховій їзді.
Всі учасники конференції одностайно підтримали тезу Бобровської Наталії — ветеринарного лікаря-реабілітолога, ветеринарного лікаря FEI PTV про важливість гуманного та дбайливого ставлення спортсменів і тренерів до коней, про необхідність побудови між ними партнерських стосунків. Адже, «кінь – це не спортивний снаряд, а рівноправний партнер». До речі, не тільки партнер, а ми маємо зараз визнати, що спортивний кінь для нас не просто партнер, а той, за кого ми несемо персональну відповідальність!
Шульга Ірина Василівна — суддя міжнародної категорії з виїздки 3* розкрила тему особливостей суддівства кінних змагань для дітей, а також поділилася досвідом організації та проведення спеціальних дитячих змагань під егідою ВФКСУ.
Мусієнко Ірина Анатоліївна керівник кінного клубу «Sport Elit» не тільки презентувала оновлений освітній проєкт «Україна на коні», що орієнтований на дітей віком від 6 до 11 років та поні-вершників, а й окреслила завдання, які необхідно вирішити для розвитку й успішності цього проєкт.
Старший науковий співробітник підприємства «Науково-виробнича асоціація «Племконецентр» Головач Мирослава Мирославівна розповіла про український і міжнародний досвід організації та проведення випробувань гуцульських коней, так званої «Гуцульської стежки», до якої також активно залучаються юні вершники. Доповідач підкреслила і те, що в їхньому господарстві коні гуцульської породи проходять відбір не лише за екстер’єром чи працездатністю, а важливе значення тут надається темпераменту, психіці та орієнтованості тварини на людину, що робить їх відмінними партнерами у дитячому кінному спорті та іпотерапії.
Значну кількість часу на конференції було приділено обговоренню також інших тем, зокрема пов’язаних з українським та міжнародним досвідом організації та проведення занять анімалотерапією, іпотерапією та іповенцією.
Дуже приємно, що протягом достатньо тривалого часу з нами змогла залишитись більшість зареєстрованих учасників, тож від імені організаторів цього заходу хочу висловити їм вдячність за увагу та активне обговорення, а також всім спікерам за цікаві та інформативні виступи.
Давайте разом будувати майбутнє кінного світу України, де головними цінностями будуть люди партнерство, професіоналізм та єдність!
Щиро дякуємо ЗСУ! Завдяки їхній титанічній роботі, ми маємо можливість проводити такі заходи!
P.S.
Дякуємо Всеукраїнській федерації кінного спорту на чолі з її Президентом Андрієм Міловановим за відзнаки, які були вручені їм особисто організаторам та учасникам такого заходу.