Перші офіційні державні старти 2021 в Дніпрі (випуск журналу №52)

15-18 квітня на базі СДЮСШОР відбувся Відкритий Чемпіонат м. Дніпра з кінного спорту серед юніорів, юнаків та дітей. Ці змагання відкрили стартовий сезон в нашій школі, і, незважаючи на досить гарні умови проведення, зокрема, новий грунт на бойовому полі, виявились досить складними для наших спортсменів. Нажаль, карантинні обмеження залишили юних спортсменів без вболівальників, але це не стало перешкодою для вершників. Погодні умови також залишали бажати кращого. Так, наприклад, під час виступу Анастасії Хов’якової, посипався град, але навіть це не завадило їй та її вірній Серенаді завершити виступ без збоїв.

У цілому, за звання призерів та чемпіонів м. Дніпра боролися 64 вершники, з них у дисципліні «виїздка» змагалися 48 спортсменів, у подоланні перешкод — 16.

Виїздка

В категорії юнаки в перший день змагань в Попередньому призі змагалися 23 пари. Найкращими виявились: Бойко Катерина на Діаманті (СДЮСШОР, тренер Максименко Віра) з результатом 63,167% вони посіли ІІІ місце. Крилова Софія та Волан (КСК «Horses of Anastasia», тренер Удовиченко Людмила) з результатом 64% зайняли ІІ місце, а переможцем цього тесту стали Купченко Ангеліна та Хакер (СДЮСШОР, тренер Коблова Наталя). Результат цієї пари склав 64,833%. Традиційно Попередній приз збирає найбільшу кількість учасників, тому на другий день ситуація дещо змінилася. У Командному призі кількість спортивних пар зменшилась до 19. Не віддали ІІІ місце Бойко К. та Діамант з результатом 61,596%. Другими стали Коробка Вероніка та Холідей (тренер Максименко Віра) з результатом 63,283%. Не так вдало, як очікувалось, виступили Ангеліна Купченко та Хакер, опинившись на четвертому місті після першого напередодні, проте вдача посміхнулася вже досвідченій вершниці Марині Клюшиній та Хіліусу, які вибороли перше місце з результатом 66,313%. Тренером цієї пари є Віра Максименко.

В Особистому призі серед юнаків три перші призові місця розподілились наступним чином: ІІІ м посіли Ангеліна Купченко та Хакер з результатом 63,235%, ІІ місце зайняла пара Марина Клюшина та Хіліус, а переможцями цього тесту виявилися Коробка Вероніка та Холідей, отримавши від суддів 67,108% .

У найкрасивішому та творчому тесті Фрістайл змагалися чотири спортивні пари. На четвертому місці залишилися Пуха Єлизавета та Геркулес (СДЮСШОР, тренер Біднина Ольга), отримавши 62,575%. Почесне ІІІ м. посіли Коробка Вероніка та Холідей, набравши 66,283%. Друге місце зайняла Ангеліна Купченко разом з Хакером, маючи від суддів 66,8%, а переможцями стали Марина Клюшина та Хіліус» — їх результат 68,000%.

Таким чином і розподілилися місця у загальному заліку Чемпіонату. Що ж, як-то кажуть, стабільність — ознака майстерності. Тому щиро вітаємо спортсменок та їх тренерів

Віру Максименко з ІІІ та І місцем, а Наталю Коблову з ІІ-м., відповідно.

У віковій категорії «Діти» у виїздці розпочали старт 11 спортивних пар. У тесті Попередній приз ІІ місце посіли Валер Владислава та Форватер (тренер Полюк Євгенія), «заробивши» 72,625%, Ця пара представляла КСК «Horses of Anastasia».

А ось ІІІ-те та І місце змогла вибороти Вероніка Русакова. У парі з Восторгом вона отримала 70,250%, а з Ватиканом — 73,875%. Декілька років незмінним тренером Вероніки є Шкіптань Тетяна. У другий день чемпіонату в цій категорії прийняли участь 7 спортивних пар, а трохи забігаючи наперед, скажу, що на третій день кількість пар скоротилася до 5. В тесті Командний приз серед дітей призові місця посіли Вероніка Русакова на Ватикані, маючи результат 66,35%, друге місце Валер Владислава з Форватером, отримавши від суддів 67,1%. Переможцями у Командному призі виявилась пара Лященко Кіра та Віват – їх результат склав 68,925%. Кіра з цим конем були гостями нашої школи та представляли КСК «Horses of Anastasia». Тренує цю перспективну пару Удовиченко Людмила. У тесті Особистий приз змагалися 5 вершників. В трійці призових місць не змінилося нічого, крім отриманих вершниками відсотків. Вероніка та Ватикан «заробили» 68,574%, Владислава та Форватер — 70,088%, Кіра та Віват — 71,236%. Між цією трійкою найсильніших і розподілилися призові місця у загальному заліку чемпіонату.

У тестах категорії «юніори» змагалися тільки три пари. У Командному призі трете місце посіли Владислава Корольова та Іласк з результатом 49,804%. Друге місце з результатом 60,980% Безбах Єлизавета та Реггі. Золоту медаль вибороли Карина Журавльова та її досвідчений, незмінний партнер Хатоб. Тренує цю пару Ольга Біднина. У Особистому призі категорії юніори змінилися лише відсотки. Владислава та Іласк отримали 53,559%, Єлизавета та Реггі — 57,363%, Карина та Хатоб — 65,294%. Таким чином, прохідний бал для Фрістайлу набрала лише одна пара, і у КЮРі Карина з Хатобом заробили від суддів 66,975%. В результаті змагань Чемпіоном м. Дніпра серед юніорів стала Журавльова К., друге місце у Безбах Є., третє – у Корольової В.

У подоланні перешкод найчисленнішою категорією виявилась категорія «діти».

В першому маршруті висотою 90 см прийняло старт 9 спортивних пар. Трете місце посіла гостя із Запоріжжя Марія Панфільцева та Кубок (вони представляли КСК «Кавалькада». Тренери Добровольська О., Огаренко Б.). Друге місце у пари Владислави Гольнєвій та Находки (тренер Денисенко С.). Переможницею маршруту стала Максименко Злата та Дипломант (тренер Хаданович О.). Цікаво, що і призери і переможці першого та другого «дитячих» маршрутів фінішували не маючи жодного штрафного. В результаті змагань призерами особистої першості чемпіонату стали Максименко Злата та Дипломант, маючи в загальному заліку 8 штр.очок. Почерніна Анастасія та Хелл посіли друге місце з результатом 4 штр.очка. Переможцями в цій категорії стали Владислава Гольнєва та Находка, які за три дні змагань не отримали жодного штрафного.

Вершники категорії «юнаки» змагалися у трьох маршрутах висотою 110 см., 115-120 см. та 130см. Старт прийняли зовсім небагато вершників, тому підсумково в особистій першості виявився один призер та один переможець. Друге місце зайняли Владислава Гольнєва та Аахен (тренер Денисенко С.), а чемпіонами стали Осмоловська Ніка разом з Сектором (тренер Хаданович О.). Обидві спортсменки є вихованками СДЮСШОР м. Дніпро.

Усього три пари розпочали змагатися у категорії «юніори», маючи намір поборотись за медалі у трьох маршрутах висотою 115 см, 120-130 см. та 130 см. з перестрибуванням. За результатами змагань в особистій першості призерами стали Нарузова Аліна та Іматра (тренер Денисенко С.), чемпіонами — пара Світлана Євтєхова та Буланіха (тренери Віра Максименко та Віктор Коновалов). Можна відмітити, що «основним профілем» цих двох вершниць являється триборство, що ще раз підкреслює універсальність цього виду спорту.

Дуже приємно, що чемпіонат м. Дніпро не залишився поза увагою ЗМІ. Телевізійний 34 канал завжди дає інформацію про події в нашій школі, і цього разу про результати змагань кореспондентам розповіла Єлизавета Короткова.

Ось такими виявились ці прохолодні квітневі дні у Дніпрі. Сезон офіційних змагань відкрито, і сподіваємося, що зовсім скоро загальна ситуація стабілізується, і наша славетна кінно-спортивна школа зможе прийняти велику кількість учасників змагань, а також глядачів та вболівальників. А поки що на церемонії нагородження учасники дотримувались дистанції, а їх щасливі посмішки приховували маски на обличчі.

Лариса Велика – суддя змагань, суддя міжнародної категорії 4*

Змагання у СДЮСШОР завжди надихають. Я відчуваю, що доки будуть працювати державні школи, кінний спорт країни не зупиниться у своєму розвитку. Бо є одна закономірність: найкращий приватний клуб не буде піклуватись про масовий спорт, це просто не входить в його плани. Саме державні школи, відкриті для дітей будь-якого рівня достатку, наполегливо готують своїх вихованців у відповідності до Програми з кінного спорту. Чемпіонами стають одиниці, а сотні і тисячі наших випускників назавжди збережуть спогади про своє спортивне дитинство і стануть прихильниками кінного спорту та його вдячними глядачами. Так було і на цих змаганнях. Як суддя, я не могла виставити високих оцінок, бо були на те безліч причин, тобто не вистачало ще спортсменам імпульсу, якості алюрів тощо. Але не можна відмовити їм у дисципліні їзди. Я бачила, яка колосальна робота проведена з дітьми їхніми тренерами-викладачами. Іноді здається, що не кожен з дорослих зможе проїхати на навчальних конях ці їзди так, як це роблять діти. Вони щосили намагались показати своїх улюбленців, приховати недоліки. Гарна робота колективу! Я навіть впізнавала по стилю виступів, хто є тренером у пари. Це важко пояснити, але вихованці якимось нереальним чином перехоплюють і наші кращі риси, і недоліки. Тобто, стиль їзди тренера дуже впливає на стиль учня. Я не буду аналізувати виступи лідерів, бо, зрозуміло, що вони кращі. Але скажу, що деякі пари мене зацікавили. Це Литвиненко Марина — дуже елегантна і еластична (тренер Земляна І.А.), це Ключник Владислав, високий, фізично добре підготовлений юнак (тренер Кравченко А.В.). Їх результати не високі, але відчувається, що є потенціал.

Тож бажаю успіхів і лідерам, і тим, хто ще на шляху до призових місць!