Перший міжнародний турнір 2021 в Україні (випуск журналу №52)

Не побоюсь повторювання, адміністрація КСК «Parade Аllure» в цьому році приклала максимум зусиль для оновлення оформлення місць змагань – нові рекламні щити навколо огорожі бойового поля, відремонтовані суддівські кабіни, прапори країн учасниць на флагштоках.

В рамках турніру в Жашкові проходили не тільки міжнародні змагання для молодих коней 5, 6 та 7 років, змагання для дітей, юнаків та юніорів, а також ще й Етап Кубку Світу з виїздки. Одразу слід зробити наголос на дуже високий клас суддівської бригади, в складі якої працювали два міжнародних судді 5* з Німеччини — Elke Ebert та Peter Holler, та три судді 4* — Nataliya Petukhova (BLR), Tiina Karkkolainen (FIN) та суддя 4* з України Марія Джумаджук.

Безумовно, таке представництво змусило багатьох наших вершників хвилюватись, бо деяким з них ще не доводилось виступати на міжнародних змаганнях і тому дуже добре що в них видалась така нагода спробувати свої сили саме у себе вдома, і це дуже слушно, бо в наш час їхати за кордон для багатьох фінансово не під силу. А ось думка вже «достатньо досвідчених» вершників: Олександра Потієнко: «Очень хорошо что в Украине есть возможность выступать на международном турнире и получать баллы и комментарии от очень квалифицированных судей. Это придаёт больше уверенности в том, что балл полученный за границей не будет особо отличаться в ту или иную сторону. Волнения нет, обстановка все равно домашняя». Після виступів, на сторінках ФБ ми бачили, наприклад, такі висловлювання: «CDIJ Татьяна Соколова 2,4 и 2 места. CDIYH Лиза Bondarenko много эмоций, но это опыт! Elke Ebert, Peter Holler, Мария Džumadžuk, Наталия Петухова, Tiina Karkkolainen спасибо за комментарии и замечания, они неоценимы, будем работать».

Функції іноземного судді на змаганнях виконувала Elke Ebert. Під керівництвом шефстюарда Андрія Пономарьова працювала бригада міжнародних стюардів – представників України: Ірина Шульга, Ірина Пономарьова, Лариса Калініченко, які цілодобово, протягом всього турніру сумлінно виконували свої обов’язки. Злагоджено працювала і бригада секретарів на чолі з Анною Швецовою. Ветеринарним делегатом FEI, згідно Регламенту, був Володимир Герун. Забезпечення відео трансляції лягло, як і завжди, на Сергія Трубкіна. Функції директора турніру виконувала Тетяна Шкуринська.

Ветчек всі заявлені учасники пройшли і були допущені до стартів,  незважаючи на те, що два коня проходили виводку повторно.

У категорії «молоді коні» свою нову п’ятирічну кобилу Coll Gerl PKZ (Cavtat-II-PKZ\Neksia) дуже успішно презентувала Віра Максименко. Найкращі оцінки — понад 8 балів вони отримали за шаг, трошки нижче (7,6 та 7,7) були оцінки за рись, а загальний відсоток за їзду склав цифри 74,8% та 75,2%. Здається на горизонті з’явився перспективний для виїздки «матеріал», будемо очікувати їх виступи на наступних стартах.

Шестирічних коней заявилось всього двоє, і, треба сказати, що буквально десяті відсотку програла в обох тестах білоруській парі Volha Maniati-Cape of Good Hope наша вершниця Елізавета Бондаренко з Fanto. Що стосується тесту для коней 7 років, то на старт вивела двох своїх підопічних – Avercrombie та Volvo — спортсменка з Молдови Alisa Glinka.

Категорія  «діти» також не була багаточисленною. Стабільно трете місце мала Кіра Лященко з сірим Будвайзером. Ми поспілкувались з тренером Кіри – Людмилою Удовиченко і ось що вона нам розповіла: «Кіра з цим конем працює всього місяць і розраховувати на високий результат можливо було тільки сподіватись. Для юної спортсменки це перші міжнародні змагання, тим більше, що їх судила така кількість висококваліфікованих суддів, і тому Кіра, звичайно, нервувала. В тесті Командний приз пара показала результат 69,9%, а ось в заключний день турніру ми, відверто кажучи, перестарались з розминкою і кінь був малоактивним, тому результат не дуже високий. Але це досвід і після повернення додому будемо готуватись до наступних міжнародних турнірів та до Чемпіонату України». Четверта учасниця даної вікової категорії спортсменів Вікторія Гут тільки в Особистому призі змогла війти в призову трійку і піднятись на другу щаблинку п’єдесталу пошани в парі з Традицією, але їх результат практично на 10% був нижчий за перше місце.

Олександра Шликова виступала на двох конях (Патріот та Остін) в Попередньому та Командному призах, і різниця в результатах між ними була зовсім не велика — загальний відсоток коливався в межах 73 — 75%. В парі з Патріотом в особистому призі вони вибороли перше місце також з дуже гарним відсотком — 75, 690%. Такі стабільні результати це хороша заявка на участь у чемпіонаті Європи.

Що стосується юнаків, то вони змогли порадувати своїх прихильників як кількістю (тринадцять учасників), так і якістю виконання всіх трьох тестів. Безперечним лідером тут був Данило Коновалов з своїм постійним рудим напарником Концетті. Практично всі судді в усіх трьох тестах віддали перевагу саме цій парі — їх загальний результат склав відповідно 71.405%; 72,118%; 74,733%. Результат дуже порадував і тренера Віру Максименко і всіх, хто спостерігав за їх виступами. На другому місці в перших двох тестах був також Данило, але вже з вороною кобилою Ла Рейна. Дуже важливо, особливо напередодні чемпіонату Європи, що цей вершник має під сідлом двох, практично однакових за рівнем підготовки коней. Після турніру ми задали Данилу декілька запитань: Данило, чи більше хвилювання відчуваєш коли у складі суддівської судді 5* та друге запитання де «легше» виступати на CDI вдома чи за кордоном? – «В принципі зайвого хвилювання від цього не було, була мета добре виконати тести. Я вважаю, що і в нас і за кордоном складно виступати, бо і там і тут здорова конкуренція». Як ти вважаєш, судді вірно, у відповідності до твоїх відчуттів після фінішу, оцінили твій виступ в КЮРі? — «Дійсно, КЮР склався непогано, хоча, звичайно, помарки були, але гадав що результат буде трошки нижчий».

Вперта боротьба точилась за призові місця між Тетяною Соколовою з Енерджі та Любомиром Якимовим, який так cаме, як і Данило, виступав на двох конях – Савой та Гурбе. В парі з Гурбе в них в перший день не зовсім склалось. Тетяна взяла, так би мовити реванш в КЮРі, посівши 2-ге місце з результатом 72,208%.

Безумовно потрібно відзначити, що саме в цій віковій категорії вершників ми маємо 5-7 спортивних пар, які за рівнем підготовки спроможні боротись за місце в команді на чемпіонат Європи цього року. Результати від 64% до 68% на турнірі показали пари Анастасія Стадник–Сан Франциско PKZ, Софія Константинівська–Аквафортес, Капіталіна Адаменко-Харвей, Марина Клюшина-Хиліус. Що стосується останньої пари, то вони змогли в КЮРі на третій день зробити просто подарунок для свого тренера Віри Максименко дуже вдало виступивши – їх їзду судді оцінили у 71,733%, що дозволило посісти почесне 3-е місце.

Ми, очікуючи запеклу боротьбу саме в цій віковій категорії вершників, заздалегідь попросили нашого суддю Марію Джумаджук поспілкуватись з міжнародними суддями 5* і поцікавитись їх думкою щодо підготовки наших юнаків до чемпіонату Європи.

В цілому, розповіла Марія, наші коні та вершники справили приємне враження на іноземних суддів і, в першу чергу, вони відмітили правильну підготовку молодих спортсменів, саме базову підготовку у відповідності до сучасних світових тенденцій. А Тіна Каркколайнен ще додала слова: «Какая радость судить столько замечательных лошадей и талантливых райдеров».

Юніори – їх у нас, можна сказати, обмаль і всі наші судді вже достатньо добре знають пари, тому дуже цікаво було знати наскільки на цей період вершниці готові до випробувань п’ятизірковими суддями. Третє місце в двох тестах на своєму сірому Діарал-PKZ залишила за собою Ірина Сорока. Але тут загальний відсоток за виконання був, у порівнянні з першим місцем, приблизно на 3% нижче. Результат Діани Боровик в парі з Бебі Роял дорівнював четвертому місцю, а розрив в оцінках у порівнянні з 1-м місцем вже сягав 6%.

Перші місця судді практично одноголосно віддали Анастасії Чердак в парі з Севеном. Їх результати виявились дуже обнадійливими – трошки за 70% і в Командному, і в Особистому призі. Перейшли цей рубіж вони у КЮРі, де загальний відсоток склав 73,125%. Стабільно другою була на цьому турнірі Олександра Потієнко зі своїм давнім партнером Дакаром. Розрив у відсотках, у порівнянні з Анастасією, виявився незначним – трошки більшим за один відсоток, але не зовсім вдалим, на думку самої вершниці, був виступ в КЮРі (71,250%). «Я немного перестаралась,- сказала нам Олександра, — так сказать допустила «неоправданный риск», поэтому, думаю, судьи ещё очень лояльно отнеслись к нам». На наше запитання стосовно ймовірної участі у чемпіонаті Європи Олександра сказала: «В планах чемпіонат есть, но очень длинная и трудная дорога в 3500 км, ещё думаем как правильно все просчитать, чтобы комфортно доехать в Испанию. Лицензия есть, рейтинг тоже неплохой, однако ещё впереди международный турнир в Харькове, думаю уже после него будет известно точно поедем или нет».

Етап Кубку світу – CDIW.

«Мале коло» — Малий приз, Середній приз №1 та КЮР СП№1. В усіх трьох тестах практично всі судді, які їх оцінювали, на перше місце поставили Євгенію Кузнецову. Вершниця дуже вдало представила свого Респекта. І якщо в Малому призі цій парі Наталя Святуха разом з Don Juan de Luх GT програла всього один відсоток, то вже в наступному тесті він склав понад два, досягнувши у КЮРі три.

Почесне третє місце в перших двох тестах посіла також Наталія Святуха, але вже в парі з іншим своїм вихованцем Vabank GT, саме на ньому вона виступала з довільною програмою і піднялась на одну позицію вище відносно результатів попередніх тестів. Варто відмітити, що обидва її коня продемонстрували практично однаково гарну

 підготовку. Що стосується Валерії Сафронкової, то в КЮРі від суддів вона разом з Prometheus отримала оцінки, які дозволили їм зайняти трете місце (67,515%). «Это были первые международные соревнования Прометея и первые мои международные соревнования за 4 года» — відмітила Валерія. – «Я ещё раз убедилась, как же мне повезло с лошадью. Проша ни разу не подводил меня на турнирах, не подвёл и в этот раз. Да, работы ещё очень много, но прогресс очевиден. Есть отличное выражение«Тренируйся до тех пор, пока твои кумиры не станут твоими соперниками». И сейчас я еду в категории с сильнейшими всадницами, езды которых я с открытым ртом смотрела ещё тогда, когда выступала по юношам. А сейчас нас отделяет пара процентов».

«Велике коло»

Серйозну конкуренцію нашим вершникам склала тут представниця Молдови Аліса Глінка, в якій під сідлом був ольденбуржець Аахен. У Великому призі її перше місце дорівнювало 69, 652%. Другий день турніру не змінив ситуацію стосовно зайнятих місць в цілому (Глінка, Пузько, Дяченко), але серед суддів одностайної думки не було. Так, якщо четверо поставили Алісу на перше місце, то один на трете, урівнявши оцінку за артистизм між Алісою і Анною Дяченко, (77%), однак на загальний результат це не вплинуло.

Старт від старту покращують результати, та більш впевнено та якісніше виконують найважчі елементи вищої школи спортивна пара Сергій Пузько та Сер Діамант. Вже в КЮРі Великого призу вони отримали 69, 715%, що більше ніж у Великому призі (66,239%). Дуже важливою підтримкою вершнику вважаємо висловлювання керівника Харківського кінного заводу Леонтія Бугайчука: «Отдельная благодарность Сергею Пузько за его трудолюбие и талант, за качественное «напыление «крыльев мотылька по кличке Сэр Диамант. Он полетел!». Що ж стосується результатів Анни Дяченко, то в парі з Фабулоссо їзда не склалась, тоді як з Посейдоном від суддів у Великому призі вони отримали 66, 174%, а в КЮРі 69,480%, але тут висновки суддів також були не одностайними (одне перше місце, два других, два третіх).

Завершився перший міжнародний турнір з виїздки в цьому році на території України, а попереду ще два. Тому побажаємо українським вершникам як найкраще підготуватись до наступних стартів.