Перший старт нового проекту ВФКС «Всеукраїнська дитяча ліга» (випуск журналу №51)

Спортивний сезон 2021 року в Україні розпочався незвично рано. Перші старти відбулись наприкінці січня.

Сімейний клуб Dergachov гостинно відкрив свої двері для нової серії змагань. Знаходиться він за 20 хвилин їзди від Конча-Заспи у мальовничому селі Верем’я та обіймає площу 2,5 га. Інфраструктуру клуба створено з використанням сучасних технологій, завдяки чому тут можна проводити старти в зимовий період.

Ідею розпочати системну підготовку наймолодших вершників до виступів на великих аренах було озвучено деякий час назад. Вже 30 січня поточного року почала свою історію Всеукраїнська дитяча ліга ВФКС, і її перший етап – «Dergachov Cup». На арені чудового, теплого критого манежу два дні змагались і демонстрували свою підготовку юні спортсмени. Та на передодні стартів різка зміна погоди примусила хвилюватись і організаторів, і вершників. За вікном було дуже зимно. Хурделиця не припинялась. Снігу насипало стільки, що доїхати до місця змагань виявилось дуже непросто. Транспорт одного з учасників застряг у заметі так, що прийшлось вивантажувати коня, та вести його до стайні пішки. Дозволялось стартувати «з коліс», і кожного ранку ми з хвилюванням чекали наших спортсменів. Та у нас все вийшло – коні були подані на старт вчасно.

До початку змагань разом із заявками ми збирали інформацію для спікера про кожного вершника. Треба сказати, що це дозволило не тільки ближче познайомити дітей між собою, а було цікаво для всіх присутніх.

Перший змагальний день відкрили учасники «Тесту А» з виїздки. Це були представники Київської області з конюшні Бутенка, КСК «Болівар» та міста Суми з КСК «Суми». Свою майстерність показали діти від 8 до 14 років. Здавалось би виконання початкового тесту не має викликати труднощів, але де хто мав проблеми при виконанні вправи «коло 20 метрів» та при проходженні кутів, за що отримали відповідні оцінки і коментарі. За результатами змагань у «Тесті А» перше місце посіла представниця конюшні Бутенка Коломієць Євгенія разом з конем Челентано, тренер Красій Олександр – 74,286%.

З мінімальною різницею на другому місці наймолодший учасник тесту — Рінат Ван Саєн та Государь з КСК «Суми», тренер Боровик Діана – 74,167%. На третьому – Кеденко Софія з конем Флеш з конюшні Бутенка, тренер Красій Олександр – 71,429 %.

На спортивну арену виходили не тільки юні вершники. Київська модельна агенція «Vita models» (директор Віталіна Савчук) внесла свої барви у наш турнір. Агенція працює в дитячому напрямку. Її зусиллями було організовано показ, в якому брали участь моделі такого ж віку, що і наші спортсмени. В своєму дефіле дівчатка продемонстрували сучасні моделі спортивного одягу, надані кінним магазином Екві-Сервіс.

В програмі турніру був маршрут «Кавалетті», під час проходження якого суддями оцінювався стиль посадки вершника. Перед учасниками стояло завдання пройти маршрут без порушень та показати гарний стиль посадки, коректну траєкторію та збереження темпу руху, правильне застосування засобів керування конем та справити приємне загальне враження. З цим завданням краще впоралась Сивченко Вероніка та Грей. Їх результат — 7,6 бала, а Онищенко Катерина разом з Хеппі мали порушення на дистанції і отримали 6,1 бала. Обидві учасниці представляли конюшню Бутенка та тренуються під керівництвом Юлії Третяк.

Заключний старт першого дня змагань – Маршрут № 3, висота 60см, «На стиль вершника» зібрав представників Сімейного клубу Dergachov та конюшні Бутенка. Перше та друге місце посіли більш досвідчені вершниці з Сімейного клубу Dergachov Анастасія Дем’яненко та Шрек, тренер Юрій Красун, та Єлізавета Гарнагіна в парі з конем Амфал, тренер Едуард Слободенюк. На третьому місці восьмирічна Катерина Онищенко та Хеппі з конюшні Бутенка, тренер Юлія Третяк. Нагороди, разом з суддями, вручав секретар відокремленого підрозділу ВФКС м. Києва Радіон Редько.

Другий день змагань розпочали юні конкуристи. Маршрут № 2а «Хрестовини» успішно подолала Карраско Ластра Сільвія та Грей з конюшні Бутенка, тренер Юлія Третяк.

Наступний маршрут № 3а, висота 80 см, «На стиль вершника». Найуспішнішою вершницею в цьому виді програми стала Анастасія Черкаська. Вона посіла перше та друге місце зі своїми партнерами Аполлоном та Кабріолетом. Тренується Настя у Володимира Шевцова та представляє Сімейний клуб Dergachov. На третьому місці Єлізавета Гарнагіна та Амфал, які також представляють цей клуб, тренер Едуард Слободенюк. Прикра помилка спіткала переможницю попереднього дня змагань Анастасію Дем’яненко та її Шрека. Настя так старанно проходила дистанцію, що переплутала порядок проходження перешкод і, за правилами змагань, була виключена за порушення схеми маршруту.

Для вершників початкового рівня в програму було включено «Змагання на стиль посадки та керування» . Саме цей старт викликав найбільше емоцій та отримав не аби яку увагу та підтримку всіх присутніх у манежі. Ведуча нашого заходу Юлія Власенко оголошувала не тільки прізвище та ім’я учасника і давала коротку інформацію про спортивну кар’єру, а й задавала їм декілька питань перед початком виступу. Всі учасники дуже старанно виконували вправи, та намагались показати впевнену посадку і вправне керування своїм конем. Наймолодшою вершницею, яка вийшла на поле зі своїм поні на ім’я Драгун, була чотирирічна Влада Третяк. Вона голосно і чітко відповідала на запитання ведучої. Розповіла, що на конюшню її привела мама. Влада дуже невимушено трималась на коні під час виступу та отримала оплески після його завершення. Переможцями в цьому виді програми стали представники конюшні Бутенка: І місце – Іван Шуфрич та Дульсінея, ІІ місце – Єва Тимофеєва та Дульсінея, обох вершників тренує Ірина Нілкіна. ІІІ місце – Марк Шмайлов та Осман, тренер Красий Олександр.

Завершили змагання вершники з виїздки «Тест В». Зв’язки у цій програмі були складнішими ніж у попередній. На початку тесту додано зупинку з рисі через крок, та коні не завжди хотіли зупинятись і правильно виконувати цю вправу. Переможцем тесту став Рінат Ван Саєн та Государь з м. Суми, тренер Діана Боровик. Рінату вдалося показати взаємодію з конем, збалансовану посадку та коректну геометрію фігур.

Всеукраїнська федерація кінного спорту разом з партнерами провели змагання Всеукраїнської дитячої ліги у комфортних умовах, доброзичливій атмосфері на території Сімейного клубу Dergachov. Перші старти викликали зацікавленість і у майбутніх учасників. Спостерігала за виступами і була присутня на церемонії нагородження Камалія. Переможців та призерів змагань привітала і знана українська вершниця, член національної збірної команди України з виїздки Інна Логутенкова.

Перші старти відбулись завдяки спільним зусиллям власників клубу Юлії та Ігоря Дергачевих, Президента ВФКС Андрія Мілованова та Генерального Секретаря Михайла Пархомчука, керівництва відокремленого підрозділу Всеукраїнської федерації кінного спорту в м. Києві Сергія Дорошенко та Радіона Редько, а також головного судді змагань Ірини Шульги. Ми дуже вдячні всім, хто відгукнувся на нашу пропозицію і прийняли участь у першому турнірі. Дуже приємно, що багато схвальних відгуків про цей спортивний захід лунало не тільки під час змагань, а й надалі на сторінках у соцмережах.

Вітаємо всіх з початком олімпійського сезону 2021. 

Проект Всеукраїнська дитяча ліга буде розвиватись і розширюватись