Перший Всеукраїнський семінар компанії «Біовета Україна» (випуск журналу №54)

ТОВ «Біовета Україна», представник європейського виробника ветеринарних вакцин, ліків та супутніх лікарських засобів для сільськогосподарських і домашніх тварин компанії «Bioveta» в Чеській Республіці, після вимушеного перенесення у зв’язку з пандемією запланованої дати змогла-таки наприкінці жовтня провести Перший Всеукраїнський семінар для ветеринарів, зоотехніків, заводчиків та власників коней.

Проведенню заходу передувала велика підготовча робота і перш за все – інформаційна: оголошення, персональні запрошення, розміщення інформації на сайті журналу «Horses Ukraine» та в інших засобах масової інформації. Стосовно наочної рекомендації своєї продукції — були виготовлені буклети, листівки, закладки, каталог власної продукції, та інш. Потурбувались організатори і про майбутніх учасників, заздалегідь підготувавши супер красиві перекидні календарі на 2022 рік з видами Чехії, пакети з сувенірною продукцією: кепі, записники, авторучки. На краєчку стола для реєстрації учасників вже стовпчиком лежали надруковані сертифікати. До підготовки семінару були задіяні всі працівники кампанії, в тому числі і її регіональні представники. Вже напередодні ввечері в залі Жашківського кінно-спортивного комплексу на презентаційних площах було розкладено рекламну продукцію та препарати.

Ми мали змогу не тільки побачити процес підготовки залу а і поспілкуватись з тими, хто готувався завтра до доповідей:

Штєпан, представтесь, будь ласка.

Я ветеринарний лікар, працюю в університеті ветеринарних наук в Брно і проблематикою захворювань коней займаюсь вже понад 20 років.

Чи були в Вашій практичній діяльності коні, які прийшли з захворюванням викликаним паразитами і «вийшли» від Вас здоровими?

-Так, у нас були такі пацієнти, які страждали від ціастомозу і нам вдалось їх вилікувати та зберегти життя.

Це сталось завдяки лікуванню чи застосуванню вакцини?

-Тільки завдяки антигельмінтній терапії – тобто мова йшлася саме про лікування.

А можете конкретно назвати які саме препарати ви використовували в цьому випадку?

Фенмендозол, моксілектін.

Скажіть, ці ліки використовуються в таких випадках в усьому світі, або тільки в Чехії?

Це загально прийняті ліки.

Штєпан, а як звучить тема Вашої завтрашньої лекції?

— Інфекційні захворювання коней та профілактичні заходи щодо запобігання даних хвороб. Крім того я хочу розповісти про паразитів, які можуть бути в конях та їх профілактику. Проблема полягає в тому, що я не знаю як це відбувається в Україні, тому моя мета розповісти про існуючу загальну методику вакцинації коней з метою підтримки їх імунітету щодо інфекційних захворювань.

Мірослава, ми знаємо, що Ви працюєте у національному університеті ветеринарної медицині в Брно. Як давно ви закінчили університет і чи маєте практику?

Вже 12 років після закінчення цього навчального закладу я займаюсь проблематикою репродукції як жеребців, так і кобил.

Завтра Ваш виступ на семінарі, можете стисло, в декількох словах висловити що саме хочете донести до українських слухачів?

— Я обрала чотири основних моменти, які, на мій погляд, пояснюють як найкраще інсемінувати кобил, в які строки, а також розповісти про можливі відхилення від норми саме в процесі інсемінування.

Хвилюєтесь?

Так, трошки є.

Бажаємо успіху і уваги наших семінаристів.

Дякую.

Приготування аудиторії для проведення семінару підходили до завершення, коли потрошку почали прибувати слухачі, серед яких і ветлікарі і власники коней та кінно-спортивних комплексів, вчені – представники НУБіП, Поліського університету, спортсмени. І знов хочеться звернути увагу на організацію заходу. Начебто і нічого особливого, але не тільки налитою чарочкою Бехеровки зустрічали гостей – до їх послуг був і оплачений фірмою готель, харчування – така турбота про своїх нинішніх, а з часом і майбутніх клієнтів, дорогого коштує. Про дружню вечірку трошки пізніше.

З ранку наступного дня зала потихеньку почала наповнюватись слухачами. Робота розпочалась.

Генеральний директор фірми «Біовета Україна» — «голова» заходу – M.V.D. Іржі Неужіл надав слово послу Чеської Республіки в Україні Радеку Матулі, який щиро привітав всіх присутніх з такою подією та стисло охарактеризував діяльність компанії  «BIOVETA, a.s.» яка працює на теренах дружньої їм держави, підкресливши, що з  існуючих 220 вона є однією з найпотужніших — і отримала нагороду як чеський експортер 2020 року посівши 3 місце в категорії великих кoмпаній Чеської Республіки. Пан посол/пан Матула наголосив, що особисто він працює з доктором Іржі з початку 2017 року та висловив впевненість, що такій захід стане в нагоді присутнім тут ветлікарям, зоотехнікам, власникам коней і буде сприяти встановленню з ними тісного контакту.

А далі пішли вже суто робочі моменти.

По-перше доктор Неужіл представив всім присутнім чеських фахівців-доповідачів та співробітників «Біовета Україна», які знаходились в залі та детально розповів про історію та досягнення «BIOVETA,a.s.» ознайомив, з одночасною демонстрацією на екрані, продукцією представленою на сайті компанії, після чого запустив відеофільм, кадри якого миттєво впевнили присутніх про якість продукції що виробляється на повністю автоматизованому підприємстві.

Перша доповідь стосувалась питань імунології та вакцинології коней.

Доктор Іржі Неужіл дав детальну характеристику органів імунної системи коней і підкреслив, що вакціонувати потрібно виключно здорових коней і що вакцина це не ліки, а запобіжник, що зможе коневі допомогти не захворіти. Надалі він звернув увагу на завдання і роботу неспецифічних та специфічних клітин імунітету. Характеризуючи неспецифічний імунітет декілька слів приділив імунологічній толерантності організму тварини, пояснив як здійснюється в них лімфоток. Розповідаючи про дихальну систему, він запропонував присутнім особливу увагу звертати на мигдалини, які беруть на себе першу порцію збудника інфекції, після чого вже бронхи та легені. Друга частина доповіді Іржі Неужіла стосувалась специфічного імунітету коней і тут він охарактеризував існуючи 3 лінії захисту. Значна увага була приділена формуванню імунітету у лошат і місцю молозива в цьому процесі. Як висновок фахівець дав присутнім пораду що до необхідності вакцинації жеребих кобил і пояснив механізм її проведення та розповів про існуючи типи вакцин.

Тема виступу наступного доповідача «Інфекційні захворювання та паразити коней, профілактика й лікування».

Доктор Штєпан Бодечек представляв Університет ветеринарної медицини в м. Брно (Чеська республіка). У першій частині доповіді він охарактеризував інфекційні захворювання коней і, по-перше, розповів про вірусні, серед яких значну увагу приділив грипу – саме він зараз е найбільш розповсюдженим і уражує в основному спортивних та скакових коней. Під час характеристики клінічних ознак та діагностики даного захворювання у слухачів виникло декілька запитань, на які вони одразу отримали відповідь. Зупинившись на герпевірусних інфекціях доповідач дав детальну характеристику 4-м видам, які викликають різні захворювання. Зацікавленість аудиторії була підвищеною, коли доктор Штєпан зупинився на звичному для коней правці, який виникає безконтактним шляхом. Доповідач не тільки охарактеризував симптоми, а й дав поради щодо лікування та профілактики цього захворювання. Особливу увагу він звернув на правила вакцинації лошат, жеребих кобил, спортивних та робочих коней, підкресливши, що вакцинувати необхідно всіх коней в стайні, а не тільки тих, які їдуть на змагання, а також на видах існуючих вакцин.

Друга частина доповіді була не менш цікавою для аудиторії і стосувалась найбільш розповсюджених захворювань, які викликають інфекційні паразити. Після детальної характеристики клінічних симптомів, методів діагностики, доктор Штєпан порадив надійні антигельмінтні препарати та відповів на питання коли саме і як такі препарати використовувати. Жваве обговорення викликало також питання в якому віці лошатам доречно проводити дегельмінтизацію.

Після перерви на обід слухачів очікувала екскурсія Жашківськім кінним заводом, під час якої гостям/учасникам семінару довелось почути багато цікавої інформації, навіть тим, для кого це місце вже знайоме.

Третьою темою семінару було питання репродуктивних захворювань кобил та запліднення.

По цій темі доповідала доктор ветеринарної медицини Мірослава Мрачкова з Чеської Республіки, яка також працює в Університеті ветеринарної медицини в Брно. Перш за все Мірослава зупинилась на характеристиці основних факторів, які впливають на овуляцію, на методиці визначення строків осіменіння, якості інсемінаційної дози або охолодженої, або замороженої. Доповідачка досить детально охарактеризувала і деякі препарати, які варто застосувати в цей період. Наприкінці своєї доповіді Мірослава розповіла про можливі відхилення від норм, які можуть зустрічатись у кобил в період запліднення.

На мій погляд, найбільше зацікавило присутніх на семінарі практиків представлення безпосередньої продукції «Біовета Україна», причому тієї, яка ще не сертифікована в нашій країні.

Саме цю продукцію, поряд з вже відомими препаратами, презентував доктор Іржі Неужіл, пояснивши це тим, що їх компанія хоче визначити зацікавленість ветеринарних лікарів нашої країни в такій продукції з тим, щоб надалі розглядати можливість подавати документи на їх сертифікацію в Україні.

Ця розповідь з демонстрацією зразків, після оголошення семінару завершеним, переросла в намагання слухачів отримати відповіді у доповідачів на свої теоретично-практичні запитання, а у представників кампанії роз’яснень щодо безпосередніх зразків препаратів. Такі запитання-відповіді тривали доволі довго, а по закінченні всі слухачі семінару отримали сертифікати.

Надалі зустріч перейшла в площину дружньої вечірки

Всім присутнім подякував Генеральний директор «Біовета Україна» доктор Іржи Неужіл, посол Чеської Республіки в Україні пан Радек Матула, а у відповідь вони отримали багато слів вдячності за організацію такого заходу.

Редакція журналу звернулась не тільки до посла Чеської Республіки в Україні пана Радека Матули, доктора Іржі Неужіла, а і до самих учасників семінару з проханням висловити свої враження про семінар.

Радек Матула:  

Пан Радек, Ви знаєте, я особисто була здивована, навіть вражена, Вашим відношенням до проведення такого заходу. Навіть дивно, щоб людина такого «масштабу» повний день була разом з семінаристами, слухала, до речі уважно, всі доповіді і залишилась з учасниками також і на дружню вечірку – це що, пряма особиста зацікавленість саме даною фірмою?

Ні, з «Біоветою» я пов’язаний так саме, як і з іншими чеськими фірмами, що працюють в Україні, бо це моя робота. Ми тут знаходимось щоб підтримати чеські компанії, чеський експорт в Україні – це один з наших основних пріоритетів. Я завжди кажу, що краща дипломатія – це економічна, бо хто нас єднає – Чеську Республіку з Україною – перш за все бізнесмени, від яких залежить і все інше. Якщо вони добре працюють, то є гроші на культурні, спортивні заходи. Коли представники «Біовета Україна» звернулись до мене з пропозицією підтримати їх своєю присутністю, я не міг відмовити і тому я тут і дуже задоволений що семінар мав успіх. Я бачив зацікавленість присутніх, ніхто заздалегідь не уходив з залу – з ранку до вечора всі працювали, були запитання і під час лекцій, і після закінчення. Я хочу привітати організаторів, всіх працівників, Іржі Неужіла з цією подією і сподіваюсь що на українському ринку вони і надалі будуть успішно працювати.

Компанія «Біовет» – директор Свінтицький Ярослав:

На даному заході ми демонстрували наше обладнання – а саме діагностичне, лабораторне, а також хірургічне. Мої колеги ветлікарі зацікавились і ультразвуковими сканерами, детекторами рентгенівської візуалізації, які використовуються для діагностики в конярстві по суглобах, кінцівках, а також мікроскопами. Хочу звернути увагу що і приладом з вимірювання інтеракулярного тиску, який використовується і для коней також цікавились. Ми сьогодні демонстрували портативні ультразвукові сканери для діагностики жеребості кобил, які допомагають під час проведення штучного запліднення, а також прибори для визначення глюкози в крові тварини — так званий глюкометр.

Ярослав, яке основне завдання стояло перед Вами на цьому семінарі?

Ознайомити наших потенційних колег, клієнтів з новими зразками обладнання, щоб вони зрозуміли, що ці прибори є в Україні, бо ми знаємо, що деякі апарати наші лікарі беруть за кордоном, а наразі є така можливість отримати їх тут з гарантією, сервісом і навчанням.


Ірина Логвин, с. Попівка, Миргородський р-н, Полтавська область

Ірина, за професією Ви хто?

-Зоотехнік з конярства.

Що саме привело Вас на цей семінар?

Я маю власних коней, то для мене зацікавленість викликали питання вакцинації, бо я використовую певну вакцину, а мене більше цікавили строки – коли саме потрібно робити вакцинацію, який має витримуватись інтервал та інше.

І Ви отримали відповіді на свої питання?

-Так, я отримала всю інформацію і навіть більше, також цікаво було прослухати інформацію про репродуктивну функцію кобил, можливі захворювання та методи лікування. Для себе я взнала і те, що у спортивної кобилі завдяки препаратам можливо притупити процес охоти на період участі у змаганнях.

В цілому що можете сказати про організацію цього заходу?

Просто чудово. Я вперше, на таких семінарах мені дуже сподобалось і якщо «Біовета Україна» їх буде і надалі проводити, я з задоволенням буду брати в них участь. Я і надалі буду працювати з препаратами «Bioveta» і намагатись взнавати постійно нову інформацію.

Оксана Добровольська – власник КСК «Кавалькада», Запоріжжя

Що ви можете сказати про практичну спрямованість семінару?

По перше хочу наголосити що семінар просто чудовий, «шикарна» організація. Інформація подавалась дуже доступно і з перекладачем все організовано на високому рівні. Що до практичної спрямованості, то ми, зазвичай, використовуємо і вакцині і гельметики, але відкрили для себе багато препаратів, які будемо додатково розглядати для використання у себе і в першу чергу це стосується репелентів. Всі спортсмени знають як важливо зберігати спокій коня під час виступу особливо у виїздці — ми багато закуповуємо, але воно не працює, а тут препарати, що нам запропонували – вони перевірені, і сподіваємось на реєстрацію їх в Україні. Зазвичай дома у нас немає вільного часу для того, щоб посидіти в інтернеті, відшукувати якісь препарати, взнавати щось нове, а тут ми отримали вже зібрану, оброблену інформацію да ще й в прекрасних умовах. Просто супер! Велике спасибі організаторам – фірмі «Біовета Україна» і сподіваємось на нові зустрічі.

І як підсумок, я поспілкувалась з доктором Іржі Неужілом

Іржі – семінар завершився. Ваше загальне враження – задоволені чи ні?

Організація цього заходу в певній мірі для мене була великим ризиком. Ми не знали як буде працювати в Україні ринок з препаратами саме для коней. Однак ми розуміли що Україна також піде шляхом європейським — потрібно захищати наших тварин від захворювань, а це і вакцинація і дегельмінтизація – це перші необхідні кроки в цій справі, справі здоров’я коней. Тому ми ретельно проаналізували існуючий ринок препаратів, які використовуються в Україні і отримали від Жашкова дозвіл на проведення семінару для ветлікарів, конезаводчиків, власників коней в одному з кращих центрів племінного кіннозаводства. Другий момент стосується постійного оновлення препаратів, які можливо використовувати цій групі людей – основа всього – превентивна медицина – це означає що коні мають бути здорові, без можливих ускладнень навіть під час хвороби. У зв’язку з тим, що наша компанія є однією з найбільших виробників препаратів для коней, ми, а також керуючись і політичними завданнями директора «Bioveta, a.s.», який вже 40 років пов’язаний з конями і дуже їх любить (навіть скажу більше – його дочка в Чеській Республіці відома конкуристка), ми прийняли рішення про організацію такого семінару саме в Україні. Наша фірма на вашому ринку вже понад десяток років і наші менеджери всі українці, ветеринарні лікарі і добре знають що потрібно тут.

У підсумку можу сказати що я задоволений. Дуже приємно, що присутні з зацікавленістю сприймали всю інформацію, сприймали професійно, що дуже добре і свідчить про готовність навчатись чомусь новому і, сподіваюсь, що всі присутні будуть використовувати наші препарати.