Підсумковий старт сезону 2024 на «Klimenko Stable»
Віра Кириченко
Фото Михайло Чайка
Кінець вересня. «Фінал відкритих регіональних змагань «Klimenko Stable Cup». Кубок губернатора Дніпропетровської області» зібрав представників 19 кінноспортивних клубів та приватних власників з Полтавщини, Київської, Донецької, Харківської та, звичайно, Дніпропетровської області. Призовий фонд турніру складав 100 тис. гр.
Погода ідеальна. Світловий день дозволяв завершувати щоденні змагання з тим, щоб курс-дизайнеру Сергію Жогову залишався час для побудови першого маршруту наступного дня до настання темряви.
Кожна наша публікація в журналі про змагання в цьому клубі всебічно висвітлювала питання саме організаційні, тож не будемо повторюватись — одразу до результатів.
Маршрути на ідеальний час. Вони проводяться в Україні вже декілька років, проте частина спортсменів та й дехто з тренерів досі не дуже уявляють їх мету, а якщо й розуміють, то коні й вершники не підготовлені до спокійного, розсудливого руху по дистанції відповідно до визначеної для кожної висоти швидкості, тож завершують маршрути на 20, або, навіть на 30 сек. раніше встановленого ідеального часу. Наприклад, на висоті 50см. серед «дітей» кращий результат при чистому проходженні дистанції дорівнював -8,28 Марія Долгій, у «відкритому класі» 0,50 Дар’я Карташова. У маршруті висотою 70см з 30 спортивних пар перемогла Анастасія Романова в парі з молодим конем Вайт Нот, час яких був близьким до ідеального.
Висота 60 та 70см. Ідеальний час в категорії «Діти» показали Ірина Папуга та Поліна Цветкова (відповідно), а у «відкритих класах» кращими були Тетяна Усаченко, Аліна Колб та Ольга Гаврилюк.
Маршрути висотою 90-110 см.
Протягом трьох змагальних днів на цих висотах розігрувались комплекти нагород як в категорії діти, так і у відкритому класі.
У категорії «Діти» стартувало всього чотири спортивних пари, три з яких представляли «Klimenko Stable» — Катерина Глущенко (2, 4, 2 місце) та Микита Нестеров на 2-х конях (Легенда – 3, 3, 1 місце, та Леді Келлі – 4, 2, 3 місце), а також з КСК «Slver Foal» за медалі боролась Катерина Глущенко (2, 4, 2 місце).
Більш численними за кількістю учасників в цих маршрутах (до 27 пар) були «Відкриті класи». Потрібно зауважити, що більша частина вершників впоралась з ними, бо найбільша кількість штрафних, які судді нарахували учасникам за три дні у семи маршрутах дорівнювала 18. Проте четверо спортсменів зі своїми напарниками не змогли перетнути фінішну лінію. Втім основний контингент дійсно впорався на відмінно. Серед переможців відзначаємо Назарія Усенка та Дар’ю Бабічук, які отримала по дві золоті медалі, Аліну Нарузову, Анастасію Глушко, Яну Мотькіну.
Маршрути для молодих коней
Наймолодших – чотирирічок – це зрозуміло — представляли у більшості вихованці КСК «Klimenko Stable». Проте Віталій Сех в парі з Барханом та Гуреєва Катерина з Ціріллою та Слов’янкою виступали за КСК «Деймос»; Максим Полов’ян з Корнелісом та Балу Аір за Петриківський племконезавод, Назарій Усенко з полтавського клубу «Balka Eko Club» вивив на старт Теплицю; Сергій Черних з Камелотом виступав за КСК «Асгард»; Ляхова Катеріна та Файзабат представляли КСК «Іхор». Двофазовий маршрут чисто з 13 учасників пройшли без штрафних четверо — переміг Євген Індюшкін з Ламборджині. У наступному, №10, золото отримав Максим Полов’ян в парі з Корнелісом, а у заключному перемогу святкував Назарій Усенко, під сідлом і якого стрибала Теплиця.
Дванадцять п’ятирічок під сідлом практично всіх майстрів спорту змагались у маршрутах від 110см. – перемога тут була за Сергієм Черних в парі з Маркізом PKZ. На 115см. золоту медаль виграла Рената Чугунова з Ком он Легендс DP так саме ,як й на висоті 120см. в завершальний день змагань. Ці перемоги вершники змогли здобути серед своїх колег завдяки кращому часу проходження дистанцій, бо перші дві без штрафних змогла пройти половина тих, хто фінішував. Що до заключного маршруту, то лише три спортивних пари потрапили у перестрибування, причому на двох конях Рената Чугунова, а протистояв їм Едуард Слободенюк з Інстинктом PKZ.
Коні 6-7 років. В маршрутах висотою від 120 до 135см., де розігрувався комплект нагород саме для цієї групи коней, стартувало в перший день 8 спортивних пар, проте на третій день їх залишилось лише п’ять, однак заліку в особистій першості не передбачалось Регламентом, тож медалі та призовий фонд розігрувались в кожному окремому маршруті. Що до показаних результатів, то не можна сказати, що вони порадували й вершників й суддів, бо у перший день у двофазовому ми мали всього один нуль — Едуард Слободенюк і Сапфіра, який повторив свій успіх й у другий день, проте не зміг утримати першість в заключному, де перемогу святкувала пара Сергій Черних-Конкордія PKZ — вони були єдиними, кому вдалось пройти цей маршрут чисто.
Маршрути висотою 130 – 145см.
Перший день. Висота перешкод 130см — двофазовий – два чистих проходження. З кращим часом ніж у Максима Крамаренка в парі з Вікінгом PKZ фінішує Євген Індюшкін, в якого під сідлом Комплімент PKZ. На другий день у вершників була можливість обрати для себе або маршрут 135см. (таких було четверо й перемогу здобув Євген Лапа в парі з Корамбо), або 140см. Joker, в якому стартувало 7 пар. Для глядачів, та й для самих спортсменів це найбільш емоційний маршрут, тож на трибунах, які довелось «вгамовувати» проханням не проявляти свої почуття під час руху вершника по маршруту, панувала відносна тиша, а шквал аплодисментів лунав після перетинання створ фінішу. Не впорались з поставленим курс-дизайнером завданням ані Софія Юшкевич, ані Ілля Тищенко. Найменшу кількість балів отримав Максим Крамаренко – 21, перед ним у підсумковому протоколі стоїть прізвище Тимофія Тищенка – 50 балів. Едуард Слободенюк разом з Лотус вд Хеффінк допустили руйнування на 5-й перешкоді – тож його результат становив 60 балів. Тільки час розсудив дві спортивні пари, які представляли КСК «Klimenko Stable». Євген Лапа разом з Новеллою PKZ фінішували з часом 59,85сек., залишивши на 2 місці Євгена Індюшкіна з Компліментом PKZ – їх час становив 67,33сек.
Гран Прі. Тішить кількість заявлених учасників — 9, але результат не дуже. Ілля Тищенко з конем Л.Капрал МГР, Максим Крамаренко з Вікінгом PKZ та Тимофій Тищенко з К.Кедром отримали на маршруті від 37 до 12 штр. оч. відповідно. Три пари: Едуард Слободенюк з Перфект Стар PKZ, Софія Юшкевич з Башаром, Євген Індюшкін з Компліментом PKZ допустили по 2 руйнування (по 8 штр.оч. кожен), й тільки три пари завершили маршрут без штрафних та були допущені до перестрибування. Висота піднята до 145см, вірогідно ці 5см і відіграли свою роль? чи це нерви не витримали? – про це нам не відомо – Євген Лапа в парі з Новеллою PKZ допускають одне руйнування й залишаються на 3 місці.
Тільки час проходження маршруту перестрибування розподілив місця на п’едесталі. Лотус вд Хеффінк не підвів свого напарника Едуарда Слободенюка й з результатом 38,60сек. вони фінішували. Одну секунду їм програла пара Євген Лапа і Корамбо — 39,62, які посіли 2 місце.
Після завершення Гран Прі на церемонії нагородження керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської Федерації кінного спорту в Дніпропетровській області, Президент федерації кінного спорту Дніпропетровської області, власник клубу Анатолій Володимирович Клименко разом з суддями та представниками спонсорів вручив нагороди вершникам, привітав переможця й призера Гран Прі.
На церемонії нагородження з вітальним словом до спортсменів та всіх присутніх виступила заступник начальника обласної військової адміністрації Ірина Грицай. Вона побажала в ці нелегкі часи для всієї країни, та Дніпропетровщини зокрема, зберегти та примножувати славу кінного спорту. Слова вдячності пролунали на адресу наших славних ЗСУ, завдяки яким ми маємо змогу тренуватись та проводити змагання.
На честь переможця та призера Гран Прі пролунав гімн України та під звуки гімну кіннотників України вони здійснили коло пошани