Півфінал Кубку націй з конкуру CSIO3*-NC EEF
Тетяна Маринич
Останній день червня потішив чудовими новинами з Ебрайхсдорфу (Австрія), де відбувся один з півфіналів Кубку націй з конкуру CSIO3*-NC EEF. У змаганнях взяли участь 10 збірних з Австрії, Болгарії, Греції, Італії, Нідерландів, Німеччини, Румунії, Словаччини, України та Швейцарії. Нагадаємо: за правилами турніру у фінал виходять 10 національних команд, тобто вибороти право на участь у завершальному півфінальному етапі мали змогу лише 5 найсильніших збірних. Ми дуже вболівали за наших вершників, і недаремно — молода та амбіційна українська команда переможно увійшла до складу фіналістів, посівши 2-е місце у топ-п’ятірці! Україна стартувала у півфіналі таким складом: Anastasia Bondarieva – Calder (Casall/Lara III), Alisa Danilova – Cossinelle (nr/nr), Oleksandr Prodan – Moneymaker van’t Meulenhof (nr/nr), Mykola Pylypeiko – Karat (nr/nr).
Перший раунд українські вершники завершили непогано, лише з 4 штрафними, які заробляє дует Mykola Pylypeiko — Karat, втім Anastasia Bondarieva з Calder’ом та Oleksandr Prodan з Moneymaker’ом фінішують нулем.
«Відверто кажучи –розповів Микола на сторінках ФБ — було складно. Як фізично так і морально. Адже, найкращі та найсильніші команди були нашими суперниками. Ті люди, які постійно підіймаються на пʼєдестал пошани і чують овації.
Маршрут був важким. Висота була витримана, без «поблажок». Ми розуміли рівень відповідальності кожного. Ми хотіли у фінал!
Потрібно ламати стереотипи, що ми слабкі у кінному спорті. Ми — сильні і ми можемо!
Сьогодні всі відпрацювали не на 100, а на 1000%! Наші коні стрибали з усіх сил. Наша команда була на висоті! Найкраща! Всі, хто причетні: коноводи, тренери, вболівальники!
Нас не зламають ніякі труднощі. Нашій країні як ніколи потрібні призові місця на міжнародних аренах. Це і є нашою ціллю!»
Втім такий же результат продемонстрували збірні Нідерландів та Австрії, ба більше — переможці минулих сезонів італійці фінішували без штрафних, чим зробили серйозну заявку на черговий тріумф, але не все сталося так, як гадалося. У другому раунді вершники Італії несподівано починають руйнувати перешкоди одну за одною, про чисті стрибки вже зовсім не йдеться, команда фінішує з 20-ма штрафними, і цей невтішний результат полишає її на 6-му місці, що не дозволяє взяти участь у фіналі. Словацькі конкуристи, навпаки, після 12 штрафних у першому раунді мобілізують зусилля, завершують другу частину змагань з 6-ма ш.о. та з підсумковим результатом 18 штрафних очок посідають 5-е місце. Австрійська збірна у другій половині випробування погіршила позиції, але не критично. Заробивши у підсумку 16 штрафних, команда завершує виступ на 4-му місці. Стільки ж нараховано й збірній Швейцарії, але швейцарці зуміли виграти у суперників у швидкості, тож бронзова нагорода лишається у їхній командній скарбничці. Голландські вершники у другому раунді привозять до фінішу більше, ніж у першому — 8 штрафних, але сума штрафів у них все ж таки найкраща, і з 12-ма ш.о. збірна Нідерландів здобуває перемогу у півфіналі.
Щодо українців, їм до повної перемоги трохи не вистачило швидкості. По 4 штрафних за руйнування заробили у другому раунді Alisa Danilova з Cossinelle та Anastasia Bondarieva з Calder’ом, а ось Oleksandr Prodan та Moneymaker вдруге стрибають бездоганно, та на жаль перевищують встановлену норму часу, і це додає нам 1 штрафне очко. Але цей результат просто фантастичний — з 13-ма штрафними збірна України посідає друге місце у півфіналі та може готуватися до вирішального бою, який відбудеться з 14 до 17 вересня у Варшаві (Польща).
Нагадаємо, що за результатами другого півфіналу право на поїздку до польської столиці вибороли збірні Бельгії, Іспанії, Польщі, Франції та Швеції. Слідкуємо за перебігом подій та вболіваємо за наших!
Цією новиною одразу у ФБ на сторінці Дискусійного майданчика поділився Генеральний Секретар ВФКС Михайло Пархомчук.
Крім кубкових змагань, четверо українських вершників стартували й у Гран Прі.
У конкурі з висотою перешкод 155 см взяли участь 50 спортивних пар, і серед них дуети Konstantin Zolin — Hending van de Bresser (Carabas vd Wateringhoeve/Tessa) та Mykola Pylypeiko — Karat посідають відповідно 21-е та 27-е місце, заробивши по 4 штрафних в основному раунді. Oleksandr Prodan разом з Moneymaker van’t Meulenhof входить у дев’ятку учасників перестрибування, але другий маршрут завершує з одним руйнуванням. Трохи прикро, втім результат 0/4/48.74 дуже гідний та відповідає 4-му місцю. У перестрибуванні стартує також Alisa Danilova з Cossinelle, й це найкращий виступ дуету на арені Ебрайхсдорфу — з результатом 0/0/50.39 українська вершниця посідає друге місце, поступаючись переможцю 0.2 секунди. Золото виборює пара з Нідерландів Henk Frederiks — Impian D (VDL Bubalu/Outlaw D), її показник 0/0/50.17. Бронзова нагорода в італійського дуету Michol Del Signore — Irish Coffee (Diamant de Semilly/Eyecatcher), який завершує перестрибування з результатом 0/0/52.09. Вітання нашим конкуристам, пишаємось та віримо у майбутні перемоги!
Звертаємо увагу на те, що результати змагань в Ебрайхсдорфі додають учасникам не лише індивідуальні рейтингові бали у групі «С», але й підвищують шанси на участь у таких престижних змаганнях як Чемпіонат Європи у категорії CH-EU-S та Олімпійські ігри-2024. Тримаємо кулачки!