Початок сезону міжнародних змагань з конкуру у 2023 році: Аліса Данілова – член збірної команди України

В Оліві (Іспанія) завершився черговий турнір з конкуру, що тривав з 7 до 12 лютого. У змаганнях в категоріях CSI1*, CSI2* та CSIYH1* стартувала досвідчена українська вершниця Alisa Danilova.

На перший, кваліфікаційний старт для молодих коней було заявлено 72 пари вершник-кінь. Цей маршрут з висотою перешкод 125 см Аліса в парі з 6-річном Camargo v/d Holstenhoeve (nr/nr) подолала дуже вдало, посівши за показниками часу 16-ту позицію у протоколі. Успішно завершила наша спортсменка і два наступні види програми: у одному з  двораундових конкурів вона посіла 13-те місце з 56 учасників з результатом 0/53.68/0/37.45, у другому фінішувала з показниками 0/36.97/0/40.39, що відповідало 22-му місцю з 51.

У категорії CSI1*під сідлом українки стрибали C. I Am a Cooper Z (nr/nr) та Centina (Centadel/Z Corlanda). В першому виді програми, однораундовому конкурі з урахуванням часу та висотою перешкод 125 см Аліса з Cooper фінішувала лише 55-ю з 65 учасників через два повали (8/79.80), а от Centina відпрацювала маршрут без помилок та допомогла своїй напарниці посісти 15-те місце з результатом 0/79.89. У двораундовому конкурі, де висота перешкод також складала 125 см, помилилася вже Centina, її результат 4/49.56 відповідав 47-му місцю з 65, натомість Cooper стрибав бездоганно, завдяки чому український дует посів 21-е місце з показниками 0/53.93/0/35.95. А найбільш успішно виступили наші пари у швидкісному конкурі в один гіт з висотою перешкод 130 см. Разом з Cooper Alisa Danilova посіла 10-те місце з результатом 0/66.57, а разом із Centina здобула срібну нагороду. Її результат 0/62.00 зумів перевершити лише бельгійський атлет Mathieu Guery, який у парі з Justinov VI (Ustinov/Sarah Jane) фінішував з показником 0/59.68.

У категорії CSI2* партнерами нашої вершниці були Cheerio (nr/nr), Cossinelle (nr/nr) та Katia (Emerald/Roloma). Дебютний виступ 9-річного Cheerio був не досить вдалим. Три маршрути однораундових конкурів з висотою перешкод 130 см пара завершила з помилками. Результати були такими: 32-е місце з 38 учасників (6/82.59), 23-е місце з 25 (8/72.27), 63-е місце з 69 (12/76.76). Досвідчена Cossinelle стартувала у двох видах програми, і якщо у одному з них фінішувала  27-ю з 42 учасників, не зумівши дістатися перестрибування через 9 ш.о. у основному раунді, то другий однораундовий конкур приніс нашій парі бронзу. Третє місце Аліса поділила з бельгійським атлетом Jérôme Guery — його Juristo van het Hagenhof (Elvis Ter Putte/Faronline van het Hagenhof) завершив маршрут з ідентичним показником 0/72.41. Друге місце посів ще один представник Бельгії, Axel Vandoorne в дуеті з Jacarta (Larino (ex.Lancelot) 93.6142/Oda 96.02614), чий результат дорівнював 0/70.14, а найвищу нагороду виборола пара з Франції Alice Decroix Trehoust — Calipso de Kermorvan (Rock’n Roll Semilly/Suzy de Kermorvan), яка фінішувала з показником 0/69.52.

У парі з Katia Аліса мала стартувати у двох видах програми, але фінішувала лише в одному, однораундовому конкурі з висотою перешкод 145 см. Результат української пари склав 8/66.81, що відповідало 37-му місцю серед 53 учасників. Щодо Гран Прі, на жаль, наша спортсменка знялася зі змагань. Переможцем Гран Прі став французький атлет Nicolas Delmotte, який у дуеті з Citadin du Chatellier (L’Arc de Triomphe/Ulane du Chatelier) завершив перестрибування з результатом 0/0/37.70.

Ще більш різноманітними були старти українки Аліси Данілової в іспанській Оліві у період з 14 до 19 лютого. На цьому турнірі вона виступала у дуетах з вісьмома кіньми у трьох категоріях — CSI1*, CSI3* та CSIYH1*.

CSIYH1*. Троє молодих напарників нашої вершниці пройшли випробування  не дуже вдало. П’ятирічний Nothing Els Matters EBH (nr/nr) знявся з маршруту у двораундовому конкурі, заробив 32 ш.о. у конкурі в один гіт з перестрибуванням, і лише в однораундовому конкурі з урахуванням швидкості посів 17-е місце з 30 з результатом 4/71.34. Семирічний Chacoons Life PS (Chacoon Blue/nr) був знятий у двох конкурах та подолав лише один маршрут в один гіт, в якому дістався фінішу з результатом 4/71.56. Лише шестирічний Camargo v/d Holstenhoeve (nr/nr) відпрацював на цьому етапі доволі впевнено. Щоправда, в однораундовому конкурі на швидкість він показав не найкращий результат 12/76.49, що відповідало 70-му місцю з 82, натомість у конкурі з перестрибуванням наша пара посіла 13-е місце серед 74 учасників з показником 0/0/36.96, та й двораундовий конкур також подолали без помилок — 23 місце з 71 можливих з результатом 0/40.95/0/34.16.

Десятирічний мерин C.I Am a Cooper Z (nr/nr), який склав пару українській вершниці у категорії 1*, стартував у трьох видах програми. Результати були такими: конкур в один гіт з урахуванням часу 8/74.42 (68-е місце з 78); двораундовий конкур 0/47.72/4/36.08 (28-е місце серед 65 учасників). Виступ у Гран Прі наш дует завершив у основному раунді з показником 27/80.31, що відповідало 63-му місцю з 70 можливих.

У категорії 3* під сідлом Аліси стартували Centina (Centadel/Z Corlanda), Cheerio (nr/nr), Katia (Emerald/Roloma) та Cossinelle (nr/nr).

В парі з Centina українська вершниця відпрацювала два двораундові конкури з помилками та посіла в одному з них 36 місце з 40 з результатом 4/54.61, а в другому 39-е з 65 з показником 0/49.04/4/32.44. Проте дуже вдалим був виступ нашого дуету в однораундовому конкурі на швидкість з висотою перешкод 135 см, в якому стартували 65 учасників турніру. У цьому випробуванні Аліса разом з Сентіни посіла 5-е місце з відмінним результатом 0/66.52.

Два маршрути з висотою перешкод 145 см подолала з помилками Katia. Результат 8/71.94 в однораундовому конкурі  відповідав 24-му місцю з 39. Двораундовий конкур дует завершив у першому гіті з показником 4/48.36, це було 31-е місце з 62 можливих.

Cheerio також невдало фінішував у двораундовому конкурі з висотою перешкод 130 см. Виступ завершився вже на першій половині випробування з великою кількістю помилок. Результат 29/75.39 відповідав останній, 65-й позиції.

Cossinelle під сідлом Данілової стартувала у трьох видах програми. Чистих фінішів в жодному з них пара також не досягла, втім і випробування були найважчими — висота перешкод на маршрутах сягала від 145 до 150 см. Показники були такими: 8/75.75 в однораундовому конкурі на швидкість (49-е місце з 67), 8/75.29 у Гран Прі, конкурі в один раунд з перестрибуванням, який пара завершила на 29-му місці з 44 можливих. Найкращий результат Cossinelle продемонструвала в однраундовому конкурі з перестрибуванням, участь в якому узяли 49 дуетів вершник-кінь — навіть з помилкою вона зуміла увійти у топ десятку з показником 0/4/43.05.

У період 3 21 до 26 лютого на бойовому полі Оліви Аліса Данілова узяла участь лише у 3-х видах програми. Разом із Nothing Els Matters EBH (nr/nr) вона подолала маршрут з висотою перешкод 115 см за 77.15 сек., заробивши 4 ш.о.; Разом з Camargo v/d Holstenhoeve (nr/nr) також фінішувала з 4 штрафними за 80.79 сек., висота перешкод у цьому конкурному маршруті досягала 125 см. Наостанок український дует Alisa Danilova — Camargo v/d Holstenhoeve стартував у фіналі змагань на маршруті з висотою перешкод 130 см, це був однораундовий конкур з перестрибуванням. На жаль, до перестрибування пара не дісталася, завершивши основний раунд з результатом 4/79.39, який відповідав 32-му місцю серед 71 фіналістів етапу.

Підсумовуючи результати виступів Аліси на конкурних полях Оліви у лютому, ми розуміємо, що початок сезону є перевіркою та випробуванням стратегії та тактики руху по маршрутах різної складності на своїх конях і, звичайно, очікувати одразу блискучих результатів не варто. Тому побажаємо нашій вершниці тільки всього найкращого та вдалих стартів у 2023 році.