Полтава вшановує пам’ять тренера Ігоря Луцкевича
Віра Кириченко
Фото Тетяна Капліна
15 липня, у сонячний суботній день, кіннотники Полтавської області на вшанування пам’яті тренера Ігоря Луцкевича взяли участь у відкритому обласному конкурному турнірі.
Учасників обласних змагань гостинно прийняв кінно-спортивний клуб «Імпульс» на чолі з його власником Анатолієм Деркачем, який сам завжди бере участь у змаганнях.
Одним з першочергових завдань турніру було залучення дітей до занять кінним спортом, та підтримка молодих вершників, тому Оргкомітет турніру на чолі з засновником групи компаній «Автосервіс-Альянс», «Автодрайв-Альянс», «Balka Eko Сlub» Анатолієм Мельником та адміністрація клубу «Імпульс» приклали максимум зусиль для пошуку спонсорів. Треба відмітити, що їм це вдалось, бо за всю історію проведення змагань на території Полтавської області такої кількості подарунків (не враховуючи медалей та грамот) діти не отримували: кінна амуніція, дитячі іграшки, солодкі призи — діти були у захваті! Причому такі призи отримали не тільки переможці та призери маршрутів, а й всі учасники, які стартували в категорії «Діти», тому на церемонії нагородження ми спостерігали велику кількість наймолодших вершників. Це були представники кінного клубу «Імпульс» та «ЕЙ-ДІ» м. Полтава, КСК «Silver Foal» м. Кременчук, «Vyrovska jamping team» — Balka Eko Cluв, КСК «Eskada» — с. Максимівка та КСК «Lusky Horse» м. Харків.
Ці юні спортсмени й відкрили змагання маршрутом, що мав назву «жердини». Саме з такого й починається навчання конкуру. Все було, так би мовити, «по-дорослому», тільки жердини перешкод лежали на грунті, а все інше – огляд маршруту, вибір траєкторії руху та виду алюру коня, швидкості руху – нічим не відрізнялось від наступних випробувань. Серед 11 учасників перемогу в цій категорії здобула Анжеліка Худолєй (КК «ЕЙ-ДІ»), яка на «відмінно» виконала поставлене тренером Юлією Даровською завдання — час проходження маршруту був найближчим до ідеального.
Друге місце було за Алісою Ярмоленко в парі з кобилою за кличкою Луна (КСК «Silver Foal») — тренер Вікторія Штереб, а трете посіла представниця Balka Eko Cluв Поліна Черновська в парі з Лотосом – тренер Дар’я Вировська.
Наступний маршрут № 2 був таким самим по конфігурації, але жердини вже лежали на калабашках та висота перешкод становила 50см. Сім юних вершників взяли участь у розіграшу офіційної нагороджувальної атрибутики та спонсорських подарунків, але впорались з ним не всі – не завжди коні підкорялись вимогам своїх юних компаньйонів та по декілька разів відмовлялись стрибати. Без помилок пройти маршрут вдалось всього двом спортсменам, з яких час наближений до встановленої норми показала Софія Костенко разом з Камою (КСК «Імпульс»).
Дещо активніше рухався по маршруту Тимур Кожанов в парі з Гермесом («Lusky Horse» м. Харків) – вони посіли 2-е місце, а на третю сходинку п’єдесталу пошани піднялась Катерина Безштанько, яка виступала на кобилі Ілюстрація (КСК «Silver Foal»).
Спробували себе діти й в маршруті «Джокер», щоправда, таких пар виявилось всього три. Висота перешкод на маршруті становила 70см, а ті хто ризикнув – не пошкодували, бо впорались з «Джокером» та «вибрали» по 65 балів. Юденко Вікторія, у порівнянні з Крістіною Копцовою (2-е місце), мала кращий час та посіла перше місце, в чому їй допоміг Діамант. Щодо третього учасника, то Тимур Кожанов не став ризикувати та обрав для долання заключну, десяту перешкоду – їх з Гермесом кількість балів становила 55.
Частина вершників, чий вік вийшов за позначку 14 років, виступали у відкритих класах починаючи з маршруту з жердинами до максимальної висоти на турнірі 110см.
Варто зауважити, що безперечним лідером в усіх маршрутах даної категорії була представниця «Balka Eko Cluв» Дар’я Вировська, в якої під сідлом стартував не один кінь. В парі з Лялею вони виграли маршрут №2, з Корсаром №3, з Блакбері №4 – до речі в четвертому маршруті їм гідну конкуренцію склала представниця КСК «Імпульс» Поліна Лавриненко разом з Богемою.
Заключним акордом змагань став маршрут №5 з висотою 110см, в якому взяли участь 5 спортивних пар, але впоратись з ним не вдалось ані Володимиру Розсосі разом з Квін Чойс PKZ, ані Дар’ї Вировській з Єштоном. Однак Тамерлан не підвів свою вершницю — ця пара була єдиною, хто не отримав на маршруті жодного штрафного очка. Друге місце посів Вадим Луцкевич разом з Ітерою, а з Фіалкою вони стали третіми і на церемонії нагородження отримали медалі відповідного ґатунку.
Під час заключної церемонії нагородження переможця і призера маршруту № 5 Президент Оргкомітету змагань Анатолій Мельник привітав їх з заслуженими нагородами, побажав подальших успіхів у спорті.
Оскільки на даному турнірі було оголошено збір коштів на підтримку ЗСУ, Анатолій Мельник також оголосив суму, досить значну, яку задонатили протягом дня присутні на цьому заході, та підкреслив, що через Громадське Об’єднання «Едісон Кемп» вони будуть цільоспрямовано передані до роти ударних безпілотників 32-ї бригади, яка боронить наші життя на Лиманському напрямку. У заключному слові Президент Федерації кінного спорту Полтавської області Володимир Дорош декілька слів присвятив розповіді про тренера, на вшанування пам’яті якого відбувся турнір, та надав слово дружині Ігоря Луцкевича. Зі сльозами на очах, тримаючи на руках онука Ігоря, Надія Луцкевич висловила всім слова вдячності за можливість таким чином вшанувати заслуги у кінному спорті Полтавщини її чоловіка як спортсмена та тренера. Пам’ятний приз від Асоціації ветеранів спорту Полтавської області вручила переможниці змагань та онуку Ігоря Луцкевича Людмила Калаптуровська.
Під час кола пошани всі присутні оплесками провели та підтримали переможницю Дар’ю Вировську, бронзового та срібного призера турніру Вадима Луцкевича – сина Ігоря Луцкевича.
Після огляду результатів змагань вважаю за доречне нагадати читачам нашого журналу про необхідність проведення таких заходів на вшанування тих кіннотників, яких з нами вже немає. Декілька десятиліть в м.Миколаїв проводять турнір пам’яті О.Л.Зозулі, у Дніпрі — Л.А Китаєвої, а згодом з’явились старти присвячені тренерам, спортсменам, які пішли від нас нещодавно і яскравим прикладом є турнір у м. Полтава, присвячений пам’яті Ігоря Луцкевича. У день мандатної комісії ми, разом з Тетяною Деркач, мали змогу зустрітись з його сином Вадимом та пригадати деякі моменти тренерської та спортивної біографії Ігоря — майстер спорту, неодноразовий переможець й призер обласних, національних змагань, бронзовий призер Кубку Світу Вольво.
Ігор Луцкевич був одним з засновників Федерації кінного спорту Полтавської області. Під час роботи тренером виховав спортсменів від 3-го розряду до майстрів спорту, серед яких кмс дружина Надія, Петро Деркач, учасник Спартакіади України мс Сергій Резніков та інші. Ігор був також першим тренером Анатолія Деркача – засновника і власника КСК «Імпульс» та дав йому не тільки основи верхової їзди, а й вивів його на професійний рівень. Попри важку, тривалу хворобу, кіннотник по духу знаходив до останнього в себе сили на роботу тренером як у КСК «Фаворит», так й у КСК «Імпульс». Понад рік його немає поруч, але справу хай й короткого життя продовжує син Вадим, який вдало стартував на турнірі пам’яті батька.
Від імені редакції журналу та суддівської бригади дякуємо всім, хто долучився до організації й проведення турніру. Ми вдячні спонсорам, спортсменам, їх тренерам, адміністраціям та власникам клубів, батькам спортсменів, які в ці важкі для України часи знайшли можливість профінансувати поїздку вершників на ці змагання. До речі, зауважимо, що заохочувальні призи та грамоти учасникам змагань вручав також Депутат Верховної Ради 9-го скликання Костянтин Касай, а від імені голови Полтавської ОВА Дмитра Луніна — начальник Управління молоді та спорту Полтавської ОВА Марина Трохименко.
Дякуємо власнику КСК «Імпульс» Анатолію Деркачу та всій його родині за активну участь у вирішенні купи організаційних питань. Ми бачили, як біля тисячі глядачів, які відвідали у цей день клуб, з цікавістю розглядали стенд, присвячений Ігорю Луцкевичу, та на згадку сфотографувались тут з Анатолієм та Тетяною Деркач.
Спорт це завжди змагання, але найважливіше – Перемога!
Віримо та підтримуємо наші Збройні Сили!