Ратомка гостинно приймає міжнародні змагання (до підсумків виступу українських спортсменів) (випуск журналу №52)

Тетяна Маринич

З 15 до 18 квітня білоруський спортивний комплекс Ратомка приймав учасників міжнародного турніру з виїздки.

Суддівську бригаду, в складі якої працювала и український суддя Марія Джумаджук, очолювала суддя міжнародної категорії 4* Наталія Петухова (Білорусь).

В змаганнях взяли участь 60 дуетів з 4-х країн, були серед них і українські вершники, про досягнення яких розповімо в нашому огляді. Молоді майстри виїздки з України змагалися в категоріях CDIY та CDIJ, тоді як на виступи в CDI2*, CDI3* та CDI-W українські атлети заявлені не були.

Першими на турнірі стартували юнаки в програмі Командний приз. Вдало провів їзду Danylo Konovalov, який в парі з 9-річним голштинцем VHS Concetti (Casall/Solle) набрав 69.192% та посів 2-е місце. В топ-п’ятірку увійшов Lyubomyr Yakymov разом з своїм новим партнером Savoy (nr/nr) з результатом 66.263%. Почесні місця в десятці кращих посіли Yeva Stolnikova з Freedom (nr/nr) — 66.162% (6-е місце), Lyubomyr Yakymov в парі з досвідченим давнім своїм напарником Gurbe (nr/nr) — 66.111% (7-е місце) та Danylo Konovalov на La Reina (Londonderry/Rosenparade) — 65.606% (9-й результат). Непогано виступили українки Sofiia Konstantynivska на Aquafortis (nr/nr), яка з результатом 64.747% була 13-ю з 22-х учасників, та Anastasiya Sakovych з Crumel (Captain Fire/Lady Die) — її результат 64.343% відповідав 15-му місцю. Кращий результат 69.848% в цьому виді програми продемонструвала перспективна російська вершниця Taisia Rusakova в парі з Hocus Pocus (Cachet L/Brunetta), третє місце посіла її співвітчизниця Maria Bryksina на Flemingh (nr/nr), вони отримали від суддів 68.889%.

В Особистому призі Danylo Konovalov та Concetti поступилися двом російським дуетам: переможницею знов стала Taisia Rusakova на Hocus Pocus з результатом 70.539%, другою фінішувала Vladislava Ulyeva в парі з Daydream 105 (Daddy Cool 22/Gratiana), яка наїздила 69.216%, а українській парі виставили оцінку 68.431%. Lyubomyr Yakymov і Savoy з результатом 67.304% посіли 5-е місце. З другими партнерами наші хлопці також зуміли утриматися в десятці найсильніших — Danylo Konovalov та La Reina на 8-й позиції (66.078%), Lyubomyr Yakymov та Gurbe на 10-й (65.147%). Anastasiya Sakovych та Crumel знов були 15-ми (61.127%), Sofiia Konstantynivska з Aquafortis виступила гірше ніж напередодні, і з результатом 60.784% посіла 17-е місце, а Yeva Stolnikova і Freedom опустилися на 19-ту позицію (60.000%). В КЮРі Danylo Konovalov додав до срібної та бронзової нагород ще одну бронзову медаль, набравши в парі з Concetti високий відсоток — 71.510%. Втретє на цьому турнірі золото виборола росіянка Taisia Rusakova в парі з Hocus Pocus — результат переможниці склав 73.115%. Друге місце посіла Maria Bryksina на Flemingh з оцінкою 72.555%. Програму дуету Lyubomyr Yakymov — Savoy оцінили в 69.100%, що відповідало 5 місцю, 6-й та 7-й результати продемонстрували також українські пари Sofiia Konstantynivska — Aquafortis (67.590%) та Yeva Stolnikova — Freedom (67.520%). Anastasiya Sakovych разом з Crumel з результатом 64.305% посіла 13-е місце серед 16 учасників КЮРу.

«Хочу відмітити наших юнаків, серед яких більша частка в даній категорії на міжнародних змаганнях виступали вперше і вони себе показали з достойної сторони – розповіла нам Джумаджук М.М.- Так, Любомир Якимов, який всі три дні був в топ пятірці, наш лідер збірної Данило Коновалов добре себе проявив – перший день зайняв друге місце, а в наступні два дні почесне трете. Порадувала Єва Стольнікова, як дебютант міжнародних змагань вона потрошку набуває досвіду і впевнено рухається в напрямку покращення результатів. Покращила свої результати Софія Константинівська – вона стала більш серйозно відноситись безпосередньо до старту. Хоч не можна сказати що новачок, але, тим не менше, все глибше поринає в атмосферу міжнародних стартів Анастасія Сакович, у якій зараз під сідлом нам відома Крумель. Кінь для неї новий – це тільки другий старт після Етапу Кубку України в Жашкові, але потрошку вони вже знаходять взаєморозуміння».

У категорії юніори в Командному призі стартувало 16 дуетів, серед яких було 3 українських. Дебютантка Yelyzaveta Pakholiuk на коні Inspektor (nr/nr) отримала оцінку 62.118% та завершила перший день змагань на 15-й позиції. Набагато краще провела їзду досвідчена Іryna Soroka в дуеті з вихованцем Петриківського конезаводу Diaral PKZ (Diarado/Urmel V) — їх високий сумарний бал 67.304% відповідав 7-у місцю. А от лідерка українських юніорів Oleksandra Potiienko, в якій під сідлом стартував її постійний партнер з кличкою Dakar (Rotspon/Dorett), наїздила 71.863% — це була заслужена золота нагорода! Срібною призеркою в Командному призі стала росіянка Mariya Petrova в дуеті з Eros Easter A (Wynton/Aquita A) — результат пари склав 70.196%. Бронзову медаль з оцінкою 69.951% виборола білоруська вершниця Lizaveta Tsarova разом з Gibson (Beket XX/Gadalka).

В наступному виді програми, Особистому призі, Yelyzaveta Pakholiuk та Inspektor виступили більш впевнено та з результатом 63.284% посіли 12-е місце. Іryna Soroka і Diaral фінішували на 10-й позиції з оцінкою 64.510%. Oleksandra Potiienko і Dakar цього разу посіли 3-є місце отримавши 69.118%. Другою була пара з приймаючої країни Anastasiya Yankouskaya — Vatikan (Kobrin/Vospetaya), чия оцінка склала 69.265%. Перемогу виборов російський дует Mariya Petrova — Eros Easter з результатом 70.392%. Ця ж російська пара стала кращою і в КЮРі з оцінкою 73.170%. Dakar під керуванням Potiienko О. наїздив 72.800%, що відповідало срібній нагороді, а бронзу виборола білоруська пара Lizaveta Tsarova — Gibson з оцінкою 72.020%. Іryna Soroka та Diaral завершили КЮР на 8-й позиції з результатом 68.140%, а от Yelyzaveta Pakholiuk та Inspektor замкнули таблицю учасників — їх оцінка склала 62.480%.

«Також, на мій погляд, сильним складом на цих змаганнях була представлена наша країна в категорії юніорів підвела підсумок результатів виступів Марія Михайлівна.- Олександра Потієнко в перший день була першою, а надалі вставала на другу та третю щаблини пьедесталу пошани. Цій парі є над чим працювати, щоб покращити якість їзди, бо це тільки початок сезону і я впевнена що так і буде. Порадувала Ірина Сорока, яка, досить технічно та акуратно, що у виїздці дуже потрібно, показувала свою майстерність – це стабільні результати які дуже важливі. Ще один вершник – Єлизавета Пахолюк дебютантка в категорії юніори, незважаючи на те, що за віком вона ще юнак, стартувала на коні Інспектор вже в більш складній програмі. Звісно, ще відчувається нестача досвіду стартового, порад можна давати багато, але обов’язково потрібно більше стартувати, працювати над собою в плані приборкувати і керувати своїми емоціями. В принципі пара дуже гарна».

Редакція журналу поспілкувалась після повернення додому з Марією Михайлівною Джумаджук і задала їй декілька питань:

Як Ви можете оцінити загальну атмосферу турніру?

— Що стосується загальної атмосфери, то я, наприклад, відчула, що ми в дружньому колі кіннотників – всі скучили один за одним.

Наскільки, на Ваш погляд, корисною для наших вершників була поїздка саме в Ратомку?

Саме головне — це можливість спостерігати за проявом в тестах наслідків білоруської виїздкової школи — це орієнтир наскільки потрібно систематично та відповідально відноситись до щоденних базових тренувань. Вважаю що кожен з наших спортсменів з цих стартів для себе багато чого отримав. Вершників було достатньо і було чому повчитись. А взагалі хочеться побажати, щоб наші тренери і вершники не залишали поза своєї уваги і той момент, що спостерігати за виступами не тільки спортсменів «своєї групи», а й дорослих спортсменів, які стартують в олімпійських програмах, теж дуже і дуже корисно.

Чи відчули Ви, в узагальнюючому сенсі, що від нас приїхала саме команда, чи ми ще до цього не готові?

 — На жаль, в зв’язку зі своєю завантаженістю роботою судді на цих змаганнях, я не могла приділити достатньо уваги нашим вершникам і тому можу помилитись в оцінці цієї ситуації, але, на мій погляд, бажано було б побачити більшу згуртованість, переймання результатами один одного, навіть не переймання, а більше показувати підтримку під час виступів своїх товаришів по команді. Мені здається саме на глядацьких трибунах я практично не бачила наших вершників, які б прийшли разом з своїми тренерами підтримати один одного.

В двох словах, наскільки ми готові на нинішньому етапі до чемпіонату Європи?

На сьогодні, я впевнена, що ми в трьох категоріях будемо мати на чемпіонат Європи досить сильний склад. Незважаючи на те, що на цьому турнірі наших дітей не було, я відслідковую їх результати поки що на українських стартах.