Рефреш та кваліфікаційний семінар для суддів 3-ї та 2-ї категорії (випуск журналу №50)

Тетяна Хрипкова – завуч «КПШНЗ «СДЮСШОР з кінного спорту» ДМР».

12 березня в СДЮСШОР м. Дніпро, за підтримки відокремленого підрозділу ВФКС в Дніпропетровській області, пройшов семінар для тих, хто ще не має суддівської категорії і тих, хто бажав спробувати здати кваліфікаційний екзамен на 3-тю, або 2-гу категорію.

Основна мета проведення такого семінару – це, в першу чергу, дати, спортсменам школи основні, базові знання Правил змагань з кінного спорту, оскільки практично всі вони приймають участь у низці змагань міського, обласного, національного рівня, а деякі з них і у міжнародних.

Ініціаторами такого заходу стали тренери школи Сергій Денисенко – суддя національної категорії з триборства і суддя 1-ї категорії з виїздки Наталія Лимар. Обидва керівника семінару самі ретельно готувались, а також заздалегідь підготували тестові завдання для слухачів.

На основі аналізу заповнених анкет учасниками семінару, а їх прийшло 19 осіб, в тому числі серед них були також і не спортсмени нашої школи, ми мали чітку картину наявності суддівського досвіду у слухачів, тому до здачі екзамену допущені були не всі.

Реефреш семінар розпочала з висвітлення основних моментів суддівства змагань з виїздки Наталія Лимар, яка не обмежилась тільки усною розповіддю, а й активно використовувала технічні засоби для демонстрації окремих моментів на екрані, що значно пожвавило атмосферу семінару і сприяло більш глибокому засвоєнню теоретичного матеріалу. Зацікавленість, наприклад, викликали питання визначення понять траверс та ранверс, плече в середину, робоча рись та інші алюри коня. Частина розповіді присвячувалась елементам підготовки бойового манежу до змагань, а саме відстані та розташування суддівських кабін, тумб з літерами. Відповідно до питань що включені були до тестових завдань, Наталія зупинилась і на вимогах до оцінювання деяких фігур під час виконання КЮРів.

Друга частина заходу присвячувалась питанням, пов’язаним з конкуром та триборством, на які звернув увагу присутніх Сергій Денисенко. Тут мова йшла і про розміри бойового конкурного поля, про оцінку можливих помилок вершника під час проходження маршруту – дозволеної і недозволеної сторонньої допомоги, падінь та закидок, правил визначення норми часу та інш.

Наприкінці теоретичної частини семінару керівники відповіли на запитання присутніх.

Після перерві на каву відбувся письмовий екзамен, до здачі якого було допущено всього 5 слухачів і, доречи. всі вони успішно справились з поставленими у тестах запитаннями. Керівники заходу та Кириченко В.В ретельно провірили виконані роботи та, відповідно до Положення ВФКС про проведення суддівських семінарів та екзаменів, прийняли рішення про зарахування екзамену.

На наступний день ми вже мали Розпорядження по відокремленому підрозділу ВФКС в Дніпропетровській області про присвоєння:

3-ї категорії Головіній Альоні,

а 2-ї – Кньовець Віолетті, Кодинцю Валентину, Наволочці Олександру та Єрмаковій Євгенії.

Вітаємо наших суддів!