Серія офіційних змагань відновлена!

Віра Кириченко

Відомий на Дніпропетровщині виїздковий кінноспортивний клуб «Horses of Anastasia» відновив з квітня 2024 року на своїй території офіційні регіональні змагання не тільки з виїздки, а й з подолання перешкод.

Але спочатку зазирнемо трошки в історію.

Жила собі маленька дівчинка, дідусі якої мали безпосереднє відношення до кінного спорту, та й мати теж була його прихильницею. Тож дівчинка (а мова йде про Анастасію Павелко), зрозуміло, пішла по стопах дідусів та почала їздити верхи. Вся сім’я завжди підтримувала Анастасію — це і дідусь Сергієнко Леонід Григорович (до речі бувший конкурист), бабуся Тамара Карпівна, та, звісно мама Олена Леонідівна. З часом захоплення кіньми переросло у спортивну карeру апогеєм якої стало 4-е місце на Чемпіонаті Європи серед дітей.

Проте цьому передували постійні щоденні тренування в клубі вже з фірмовою назвою «Horses of Anastasia”, заняття в школі, участь у змаганнях як вдома у Дніпрі, так і у національних, а згодом з успіхом й на міжнародних в різних країнах. Після закінчення школи Анастасія поступила у вищій навчальний заклад в Києві, часу стало набагато менше, але все ж-таки вдавалось тренуватись та виступати на змаганнях. Але коні оселились, здається, назавжди в душі Анастасії. Вона продовжує займатись улюбленою дисципліною кінного спорту і наразі тренується під керівництвом відомої всьому виїздковому світу Аделінди Корнелісенс та під прапором України виступає на європейських турнірах.

Кінний клуб «Horses of Anastasia» продовжував приймати на своїй виїздковій арені місцеві та регіональні змагання, але…. «Але» сталось для всієї нашої держави – повномасштабне вторгнення росії на територію України, проте, незважаючи на те, що Дніпро став прифронтовим містом, весь цей час клуб працював.

Редакція журналу звернулась до Альони Сергієнко з проханням розповісти про подальші шляхи роботи клубу.

«Довелось багато чого зробити задля відновлення проведення змагань на нашій території. В першу чергу хочу наголосити про великий обсяг роботи по побудові конкурного поля – тут потрібно віддати належне енергії та прагненню проводити змагання й з подолання перешкод Олександри Кармазіної. Нам вдалось до початку травня не тільки зробити конкурне поле, а й побудувати та встановити поряд з ним суддівську, оновити перешкоди. Ми розуміли також, що для проведення змагань потрібні й денники для приїзжих коней – це питання також потрошку вирішується – наразі маємо можливість розмістити вже до 20 коней. Вирішили також питання розміщення людей у невеличкому готелі побудованому поряд з клубом.

Звісно, роботи ще, як то кажуть, непочатий край, але бажання є, а це саме головне, тому будемо намагатись, навіть попри війну, зробити все, щоб наш клуб став одним з кращих на території не тільки Дніпропетровської області, а й України, тому на початку 2024 року ми й оголосили про намір відновити проведення відкритих регіональних змагань на своїй території». До речі, по можливості, Анастасія відвідує змагання, що проводяться у своєму рідному клубі та бере участь у церемоніях нагородження переможців та призерів.

Тож перший у 2024 році виїздковий етап пройшов з 4-6 квітня, а другий вже у середині травня. Суддівську бригаду на обох етапах очолювала суддя міжнародної категорії Level 3 Марія Джумаджук, а поруч працювали наша відома спортсменка Світлана Кисельова та дніпровські судді з числа офіційних осіб ВФКС.

Програма змагань будувалась Оргкомітетом таким чином, щоб в них мали змогу випробувати себе вершники від щонаймолодшої групи до спортсменів, які готувались до Чемпіонату України.

У тестах «малого кругу» суддям представили свої виступи мс Анастасія Кравченко, в якої під сідлом її давня напарниця гніда кобила Емоція та спортсмен 2 розряду Олександр Готвянський з Імператором.

Для кмс Андрія Маркелова з Акробатом та Дар’ї Толстих з Денс Тайм ці змагання дійсно надали змогу побачити основні помилки та недоліки у роботі над тестами міжнародної федерації кінного спорту для юнаків та гідно представити свій клуб вже на Чемпіонаті України. На жаль в Жашкові ми не побачили Анастасію Реву, але у себе вдома вона змогла показати рівень своєї підготовки в категорії юніори.

Наймолодша група спортсменів виступала в критому манеж, де також вирували емоції. Дещо складніше завдання стояло перед тими, хто стартував в тестах L та М. В категорії «діти» тести FEI судді побачили у виконанні Аліси Шрамко з Будвайзером – тренер Людмила Удовиченко, вихованці якої успішно стартували також й у тестах АФ – це Софія Ермоленко з Воланом, Ульяна Румянцева на Тайфуні та інші спортсмени КСК «Horses of Anastasia». До речі повністю виправдувало себе роз’єднання в у категорії діти комплектів нагород залежно від віку зовсім юних, й не зовсім юних дарувань, перед якими надалі відкриються всі секрети виїздки.

Проте, як ми вже наголосили на початку статті, цей кінний клуб вже заявив про себе й як конкурний, тому нижче піде мова про

Перший етап відкритих регіональних змагань

 з подолання перешкод

Перший — він і є перший! Місце проведення змагань з конкуру на території клубу, у порівнянні з бойовим виїздковим полем, дійсно було новим, проте, Оргкомітетом змагань було зроблене все можливе для успішного проведення турніру. Окрема подяка від суддівської бригади за організацію зручної роботи – починаючи від дошки інформації, розташованої біля самої суддівської, кулера у її приміщенні з гарячою та холодною водою, до забезпечення можливості, попри відключення електроенергії, надавати оперативну інформацію всім присутнім про перебіг змагань завдяки встановленню генераторів. У день роботи мандатної комісії з ранку ще дофарбовувались бордюри по шляху проходу коней до входу у бойове поле, встановлювалась кабіна для медперсоналу та для відповідального за радіофікацію, обладнувались місця для глядачів – робота кипіла.

Не можу втриматись, щоб не висловити слова вдячності власниці клубу Альоні Леонідівни Сергієнко також за ту її роботу, яка мала б виконуватись директором турніру – практично все було на плечах цієї тендітної жіночки, якій допомагали й члени родини та всі працівники клубу. Коли на стіні біля суддівської я побачила виставлені нею призи поряд з розкішними вазонами петуній, то не втрималась, щоб не зробити фото.

Що до перебігу змагань внесених до офіційного календаря ВФКСУ, то, згідно затвердженого Регламенту, протягом двох змагальних днів були проведені маршрути різного ступеня складності висотою від 50 до 110см для різних категорій вершників.

У складі суддівської бригаді під керівництвом судді національної категорії Віри Кириченко працювала суддя 1-ї категорії Оксана Сайнієва з Харкова, головний секретар Віолетта Кньовець, шеф-стюард Валентин Кодинець, а будував маршрути курс-дизайнер Віталій Сех.

Серед учасників ми спостерігали виступи спортсменів від 8 років (звичайно з наданням всіх відповідних документів) Злати Сторубель з КК «Деймос» — Запоріжжя, до мсмк Віктора Губанова. Так, якість ґрунту бойового поля поки не дозволяє ставити маршрути висотою 130см та вище, однак загальна кількість заявлених на старти коней склала 32 голови. Протягом двох днів приємно було спостерігати за усміхненими обличчями спортсменів, які отримували заслужені нагороди.

Маршрути висотою 50-80 см.

Вперше мені довелось побачити на змаганнях у Дніпрі представників клубу «Кінний дворик», які привезли, можна сказати «на оглядини», своїх спортсменів. Пройшли випробування й одинадцятирічні вихованці КСК «Horses of Anastasia» Еріка Гадірі та Кіра Беловолова – тренер Олександра Кармазіна.

У маршруті висотою 70см відзначилась Катерина Захарченко з харківського клубу «Max Team» – тренери Оксана Сайнієва та Віктор Губанов, та в категорії «діти» представниця КСК «Horses of Anastasia» Єсенія Буряк, яка також стала переможницею маршруту висотою 80см. До речі, на маршруті такої самої висоти перше місце здобула й Фатіма Тисячник з запорізького клубу «Деймос».

Наступна група маршрутів висотою 90-110см давала змогу спортсменам виконувати 2 та 3-й спортивні розряди. З таким завданням вперше впоралась Анастасія Оловаренко — її результат відповідав 3 розряду – тренер Олександра Кармазіна. Призова трійка в цих маршрутах протягом двох днів турніру складалась з Анастасії Арестової, Максима Крамаренка, Ганни Тихонюк, Катерини Гуреєвої, Анастасії Оловаренко та Валерії Євтушенко.

Під час церемоній нагородження протягом двох днів переможці і призери отримували заслужені нагороди та призи не тільки від організатора турніру КСК «Horses of Anastasia», а й залучених спонсорів: мережи крамниць кінної амуніції «Ля Шері», фірми естетичного одягу для верхової їзди «DACORN» та мультипрофільного інноваційного медичного центру «Геліос».

Урочисте закриття змагань відбулось після фінішу заключного маршруту другого дня. З вітальним словом до всіх присутніх звернулась власниця клубу Олена Сергієнко, яка подякувала Збройним силам України за надану нам можливість в ці нелегкі часи проводити змагання, побажала спортсменам, тренерам подальших успіхів у подоланні перешкод та запросила на наступний етап, який відбудеться у червні.

Після оголошення змагань закритими фотограф Антоніна Касьян, яка працювала з нами обидва дні, зробила також пам’ятне фото суддівської бригади разом з вершниками, після чого переможцям та призерам маршрутів другого блоку було надане право здійснити коло пошани.