Спортфорум FEI 2023

Тетяна Маринич

У Лозанні (Швейцарія) 24-25 квітня відбувся Спортивний форум 2023 Міжнародної федерації кінного спорту. Відкрив роботу форуму Президент FEI Інгмар де Вос, який у своїй промові наголосив на важливість співпраці федерації та всіх фахівців кінноспортивної сфери з представниками суспільства. «Реалії сьогодення – підкреслив Інгмар де Вос — демонструють величезний вплив суспільної думки не лише на розвиток кінного спорту, але й на його існування в якості олімпійської дисципліни».

Слід зазначити, що на Форумі активно працювали представники Всеукраїнської Федерації кінного спорту в особі її Президента Андрія Мілованова та Генерального Секретаря ВФКС Михайла Пархомчука.

Проблемам наукових досліджень у сфері так званого благополуччя коней, соціальних опитувань, вдосконалення стандартів життя тварин, інвестицій у пов’язану з конярством та кінним спортом просвітницьку діяльність, було присвячено одну з шести сесій, що увійшли цього року у програму спортивного форуму.

Другим, не менш важливим питанням, було обговорення участі кіннотників у Олімпійських іграх, які відбудуться влітку майбутнього року у Парижі. До уваги учасників цієї сесії було надано карти локацій проведення змагань, дати олімпійських стартів, інформація щодо системи кваліфікації учасників, розклад тестових закладів та ін.

Ще одна сесія ознайомила учасників форуму з новими розробками департаменту технологій та спортивних послуг. Оновлення систем надання заявок на участь у змаганнях, введення в експлуатацію онлайн-календаря турнірів, спрощення реєстрації вакцинування коней проти грипу завдяки застосунку HorseApp, допомога у виборі спорядження та екіпірування у програмі TackApp — все це було представлено розробниками у інтерактивній формі та викликало жвавий інтерес з боку причетних до даної сфери осіб. Для кіннотників України доречною буде інформація про впровадження в дію додатку «FEI TackApp», у якому зібрана уся актуальна інформація  про основне та додаткове кінське спорядження, електронні дивайси, що дозволені в різних дисциплінах кінного спорту за Правилами FEI. Наприклад, у виїздці дозволено використовувати не всі існуючи вудила та шпори, тому саме в цьому Додатку приведені наочні приклади дозволеної та забороненої амуніції. «Ми намагаємось зробити інформацію про наш спорт більш доступним для всіх зацікавлених осіб» – зазначив у своєму виступі представник FEI Гаспар Дюфур – «тому ми самі у захваті від можливостей, які відкривають ці нові  платформи». До речі, у вже чинному Додатку HorseApp у ветлікарів та власників коней вже незабаром з’явиться можливість відстежувати інформацію про вакцинацію коней.

 Останню сесію форуму було присвячено перегляду правил кінних перегонів.

Проєкт запропонованих змін наразі передано на розгляд національних федерацій, а остаточне затвердження з урахуванням коментарів та поправок заплановане на листопад поточного року.

Під час роботи Спортфоруму у представників нашої делегації була можливість спілкування з делегатами від інших національних Федерацій, з офіційними особами FEI, зокрема з її Президентом Інгмаром де Вос, та відвідати пам’ятні місця, безпосередньо пов’язані з Олімпійським рухом.