Спортфорум FEI 2024

Лозанна (Швейцарія) 29-30 квітня приймала спортивний форум FEI 2024. Захід відбувався в престижній бізнес-школі IMD, розташованій за декілька хвилин ходьби від штаб-квартири FEI та готелю Mövenpick, офіційного готелю Sports Forum. Спортивний форум FEI був відкритий для світової кінної спільноти.

Україну на спортивному форумі FEI 2024 представляла Ірина Анатоліївна Мусієнко. Редакція журналу звернулась до неї з проханням поділитись своїми враженнями.

«Мені доводилося і раніше відвідувати цей захід, але цього разу візит до Лозанни був особливий. По-перше, я була там після дуже тривалої перерви, бо дуже довго не співпрацювала з нашою національною федерацією. А по-друге, звичайно, — війна. Будь-яка подорож під час війни — це випробовування як фізичне, так і психологічне.

Туристична агенція допомогла мені з дуже зручною логістикою, але подорож в одну сторону все одно триває півтори доби. За цей час ти не встигаєш перебудуватися психологічно, але встигаєш добряче втомитися. Мета мого візиту була не дуже певна, зважаючи на обставини, тому в поїздку я вирушила з дуже стриманим настроєм. І єдине, що надавало мені сил, — це необхідність обговорити дитячу програму освіти для вершників та тренерів з директором департаменту розвитку FEI Жаном-Філіпом Камбулівом.

Що до вражень та результатів поїздки:

Як логічно було б подумати, світ живе своїм життям і дуже стрімко розвивається. Годі було б сподіватися, що всі народи світу, а таких там зібралися десь 130 країн, пам’ятають про війну в Україні і зважають на наші обставини. Так, звісно, у них є інформація про нас, але вони вже звикли до неї. Вони знають про війну, але для них вона вже в минулому. Сьогодні вони переймаються проблемами, пов’язаними з глобальним потеплінням та потужними міграціями населення, з культурними та економічними змінами в багатьохї країнах. Для них це є обставини, з якими потрібно рахуватися для успішного планування розвитку свого бізнесу. У цьому випадку цей бізнес — кінний спорт. Як то кажуть, “нічого особистого”. Наша війна для них “вже була” і просто ще одна обставина, не більше.

Які ж теми найбільше хвилюють вершки кінного товариства світу сьогодні? Що для них є найперше в списку загроз для успіху розвитку спорту і що на їх погляд допоможе втримати повагу та захоплення поціновувачів кінних змагань, увагу та зацікавленість потенціальних спонсорів та партнерів?

По-перше, це етика та добробуту коней.

По-друге, економічна та соціально-відповідальна безпека організаційних зусиль FEI. Для цього є термін “Sustainability”, який дуже важко перекладається на українську мову і в будь-якому перекладі важко сприймається.

З доповідей, які пролунали на Форумі, добре видно, що нові економічні та політичні, умови, вимагають численних змін у Правилах і взагалі в роботі менеджерів кінного спорту. Нові комунікаційні засоби вимагають нових маркетингових кроків, а значить, і нових фахівців з маркетингу, що можуть враховувати й настрої глядачів, і наслідки організації турнірів. Сучасне середовище ставить дуже багато запитань, в тому числі юридичних. Потрібні кінні юристи. І так далі. Кінний світ — як і світ в цілому, вимагає комплексного підходу. Старі схеми не працюють. Потрібні нові підходи, нове бачення. І нові люди. Коні не змінилися, змінюються люди і їх розуміння своєї відповідальності за цей світ.

Короткий підсумок моєї подорожі:

  1. З побаченого та прослуханого я розумію, що якщо ми хочемо розвиватися разом з усіма країнами світу, нам потрібно формувати компетентну команду і визначатися зі стратегією свого розвитку. Нас будуть оцінювати по наших справах, а не по намірах, сформульованих гарними словами.
  2. Нашу дитячу програму “Україна на коні” я обговорила з командою FEI Solidarity та спортивним директором EEF. Ідею вони підтримали і я буду працювати над тим, щоб затвердити наш проєкт освіти для маленьких вершників та їх тренерів офіційно. Зараз потрібно розробити конкретний план. Над цим я і буду працювати.

Але чи буде Україна коні, залежить від усіх нас.

«Світ починається саме з тебе!»