Старти українських вершників за кордоном в першому кварталі 2023

Огляд виступів представників України у дисциплінах кінного спорту ми починаємо з найпрестижнішої – конкуру

У січні-березні відомий конкурист, учасник Олімпійських Ігор René Tebbel, який вже тривалий час виступає під прапором України, стартував на декількох турнірах, серед яких найпрестижнішим був той, що проходив у Веллінгтонському кінноспортивному центрі (WEC), США.

Партнерами Теббеля на цих змаганнях були Nabucco Z (Nabab de Reve/Dilane) та Chanyon (Chacco-Blue/Lisanna). У парі з 15-річним ольденбуржцем Chanyon’ом Tebbel виборов перемогу у конкурі в один гіт з перестрибуванням на маршруті з висотою перешкод 150см. з результатом 0/0/38.00. Крім цього дует стартував у двох Гран Прі, також однораундових конкурах з перестрибуванням, висота перешкод на першому дорівнювала 145см., на другому 155 см. З меншою висотою Chanyon впорався чудово: дует був один з небагатьох хто зміг подолати основний раунд без помилок, а перестрибування він завершив на 4-му місці з показником 0/4/36.37. А от на другій, більш складній дистанції пара фінішувала з одним руйнуванням в основному раунді, хоча і цей результат 4/69.43 виявився доволі непоганим: він відповідав 18-му місцю серед 44 учасників.

Досить впевнено почувався на бойовій арені й молодий партнер Теббеля — 9-річний Nabucco. У двораундовому конкурі з висотою перешкод 140 см він фінішував з показником 0/40.94/5/39.58, що відповідало 18-му місцю з 56 можливих. Наступні 3 види програми передбачали висоту 150 см на дистанції. Результати тут були такими: 5/75.96 (36-е місце з 71) у конкурі в один гіт з перестрибуванням; 4/79.19 у кваліфікації до Гран Прі (18-е місце з 51) та 7/81.39 у завершальному Гран Прі — цей показник дорівнював 16-му місцю серед 38 учасників.

До речі, у нашому національному рейтингу спортсменів з цієї дисципліни кінного спорту Рене Теббель впевнено посідає першу сходинку.

На початку березня у Кракові (Польща) відбулись змагання з подолання перешкод, де у категорії CSI1* стартувала юна українська конкуристка Yelyzaveta Baranova.

Пару їй склав 11-річний голландський теплокровний мерин Pancher Boy (nr/nr). Учасники змагань мали долати маршрути з висотою перешкод 125 см, і з першим тестом Pancher під керуванням Єлизавети впорався непогано — один з раундів він завершив без помилок, в другому збив лише одну жердину. Результат 0/40.67/4/34.41 дорівнював 52-му місцю з 96 можливих. Друге випробування пройшло ще краще: конкур у два гіти наш дует завершив з показником 0/42.03/0/31.93, що  відповідало 17-му місцю серед 95 учасників. На жаль, останній вид програми, однораундовий конкур на швидкість виявився найскладнішим для української пари: 14 штрафних на маршруті відкинули її на 74 позицію з 97 можливих. До речі, 16 учасників взагалі не зуміли досягти фінішної лінії, тоді як Yelyzaveta, хоч і з помилками, але довела Pancher’а до завершення маршруту. Спортивний характер в дівчини є, а майстерність, сподіваємось, вона вдосконалюватиме надалі.

Тим часом у словацькому Шаморині на конкурному турнірі відмітилися дві українські вершниці Alissa Trukhanova та Svitlana Vinnichenko.

Аліса Труханова стартувала в дуеті з Clinto 2 (nr/nr). Цей 11-річний кінь перейшов до неї від Аліси Данілової, під сідлом якої доволі вдало долав перешкоди заввишки 130-135 см, хоча 140 см підкорялися йому не завжди успішно. У Шаморині наша пара взяла участь у 6 видах програми категорії CSI1*. Два конкури були завершені достроково через серйозні помилки на маршруті, результати інших чотирьох наступні: однораундовий конкур на швидкість з висотою перешкод 115 см — 0/75.12 (10 місце з 44); ще один однораундовий маршрут, на якому стояли перешкоди, вищі на 5 см — 4/74.92 (27 місце з 45); конкур у два гіти — 0/42.06/4/40.10 (24 місце з 48); і, нарешті, в однораундовому конкурі з висотою перешкод 120 см Аліса посіла останнє місце серед тих, хто зумів дістатися фінішу, з результатом 18/93.49.

Світлану Вінниченко було заявлено на старти у категорії CSI1* у дуеті з Kleo (Kalaska de semilly/La Plan’) та у категорії CSI2* разом з Car Pas Cap van Godselbos (Darco/Dilys van Godselbos). У двораундовому конкурі, з якого знялася пара Trukhanova – Clinto, Світлана разом з Kleo посіла 11-е місце з 46 можливих з показником 0/38.00/0/34.95, висота перешкод на цьому маршруті дорівнювала 120 см. Конкур в один гіт з висотою перешкод 115 см наш дует завершив на 6-й позиції з 44 учасників (результат 0/71.99). Висоту 120 см у конкурі в один гіт пара також подолала без помилок, результат 0/78.66 дорівнював 14-му місцю з 45. Car Pas Cap van Godselbos під сідлом Світлани також вдало впорався із завданням. Двораундовий конкур з висотою перешкод 120 см було завершено з показником 0/37.12/0/33.56, що відповідало 16-му місцю з 50. Конкур в один гіт з аналогічною висотою дует подолав чисто з результатом 0/62.95 та посів 11-е місце серед 44 учасників. А от у останньому виді програми, конкурі  в один гіт, на якому жердини було піднято на висоту 125 см, пара припустилася помилки та фінішувала з результатом 4/70.68, який дорівнював 23-му місцю з 44 можливих.

Ще один представник України, Serhii Paliy дебютував у Шаморині з двома чотириногими партнерами. Один з них, народжений у Петриківському конезаводі Jackpot PKZ (nr/nr) виступав у категорії CSI1*, другий, 6-річний Kolibri (nr/nr), у категорії CSIYH1*. У парі з Jackpot’ом наш вершник стартував на двох маршрутах з висотою перешкод 125 см. Конкур в один гіт був пройдений чисто, і з результатом 0/78.74 український дует посів 19-е місце серед 46 учасників. У двораундовому конкурі пара відпрацювала чисто лише першу половину змагання. Результат 0/42.06/4/30.82 відповідав 25-му місцю з 38 можливих. Дебютний виступ Kolibri трохи не виправдав очікувань: у двораундовому конкурі пара чисто фінішувала у першому гіті, проте заробила 10 штрафних у другому, тому посіла останнє місце в цьому виді програми. Однораундовий конкур, також з висотою перешкод 120 см, було завершено з 8 штрафними, а на маршруті з перешкодами, вищими на 5 см, Kolibri знов фінішував на останній позиції з 12-ма штрафними очками.

До речі, на цьому турнірі була присутня і все бачила на власні очі, наша супер-фотограф, яку всі кіннотники країни добре знають – Лілія Недоля.

ВИЇЗДКА

Окрему статтю у попередньому номері журналу ми присвятили першому міжнародному старту наших виїздкових вершників Данила Коновалова та Тетяни Соколової, який проходив з 28 лютого до 5 березня у бельгійському Лірі, а наразі декілька рядків щодо турніру з виїздки у іспанському Херес-де-ла-Фронтера (середина березня).

Україну на ньому представляв дует Yeva Stolnikova Freedom (nr/nr), який виступає у категорії “юнаки” та на сьогодні вже набув певного досвіду змагань, зокрема й на міжнародному рівні. Тож в Особистому призі Єва посіла друге місце з оцінкою 65.245%, поступившись вищою нагородою іспанській вершниці Claudia Lledo Ros, пару якій склала 12-річна кобила Cocktail (Belcebu/Orla IV). Результат переможниці дорівнював 66.422%.

Третьою в індивідуальному змаганні була португальська спортсменка Mariana André, яка стартувала на коневі луізитанської породи Iseberg de Tineo (nr/nr) та в парі з ним наїздила 63.922%. Проте КЮР у виконанні цієї пари виглядав набагато виразніше, і з оцінкою 70.195% юна португальська вершниця здобула переконливу перемогу у своїй категорії. Claudia Lledo Ros та Cocktail наїздили 69.570% та посіли друге місце, Yeva Stolnikova в парі з Freedom’а здобула бронзову нагороду з результатом 68.545%.

« Я виступала на міжнародних змаганнях CDI3*, що проходили у сонячній Іспанії у два етапи – розповіла редакції журналу Ева — Мені дуже сподобалась організація й атмосфера, яка вирувала протягом всього цього часу. Оскільки в нас з Фрідомом була тривала перерва між стартами та я тренувалась самостійно, звичайно хвилювалась, але все пройшло добре. Безумовно попереду дуже багато роботи та є до чого прагнути, все одно я задоволена отриманим результатом».

P.S. Редакція журналу звертає увагу наших читачів, що ні в якому разі не претендує на вичерпність інформації про ВСІ міжнародні старти наших українських вершників і звертається з проханням більш активно надавати нам свої матеріали та фотографії.