Триборці підвели риску змагань року: Фінал Кубка України 2024
Віра Кириченко
Дякуємо Юрію та Наталії Ященко
за надані фотографії
Середина вересня (19-21.09.2024) для триборців України стала своєрідним закриттям сезону, протягом якого вони могли з’ясовувати своє рейтингове положення зважаючи на результати Чемпіонату України та декількох Етапів Кубка України й, нарешті, Фінал!
Виводка, брифінг для спортсменів, тренерів та представників команд, знайомство з трасою польових випробувань – все як завжди.
Суддівська бригада на чолі з Мариною Матвєйчук працювала злагоджено, про це може свідчити навіть незмінний порядок розташування суддів під час кросу у суддівській кабіні протягом всього сезону – настільки відпрацьовані обов’язки кожного. Шеф стюард Ірина Юрченко мала надійного помічника в особі новачка Олега Задираки. «Вперше для мене, як шеф-стюарда – написала у ФБ Ірина Юрченко – мені довелось готувати понад 40 спортивних пар до виходу на церемонію нагородження. Хвилювалась, але, здається впоралась».
Тішить відповідальне ставлення більшості вершників до своїх коней, на душі тепліє коли бачиш на старті заплетених коней (проте деяких іноді доводиться умовляти розплітати їх на ніч), й навіть прикрашених гербом України, коли перед стартом кросу вживаються всі заходи безпечного долання перешкод, а ветлікар FEI Олег Павелиця звітує про задовільний стан коней після фінішу.
Хочу поділитись новиною, яка стала такою не тільки для мене: під час кросу наша колега Наталія Голота – суддя на перешкоді — у перервах між появою вершників у її зоні відповідальності встигала на стартовому протоколі робити малюнки, тож про такий талант ми навіть не здогадувались.
Цього разу наші триборці також не стали порушувати традицію, не зважаючи на те, що це фінал – футбольний матч: спортсмени, вболівальники – буря емоцій у всіх. Навіть у мене вилітали з вуст «коментаторські» фрази типу «м’яч перехопив…., обходить одного, другого, проривається до воріт…». Не втримались від нагоди забрати м’яч у хлопців присутні чотирилапі – то було видовище! Задоволення отримали всі.
Щодо результатів змагань, то у всіх групах, передбачених Регламентом Кубка, особиста першість розігралась.
CCN1*. Три комплекти нагород знайшли своїх власників.
У відкритому класі стартувало в манежній їзді 8 спортивних пар, які представляли Черкаську, Київську, Донецьку, Львівську області та місто Київ, проте до фінішу триденного марафону дістались лише п’ятеро. З кращим результатом — 37,1 штр. оч. перемогу здобув мсмк Олег Перелигін в парі з гнідою кобилою 2016р.н. Зіггі Стар.
На одне штрафне очко нижче був результат у пари Олександра Корягіна-Белла. Обидві пари продемонстрували стабільні виступи протягом трьох днів, чого не можна стверджувати, аналізуючи результат Юлії Разьєвої, яка разом з Багратіоном виборола бронзову медаль (5-е місце у манежній їзді, друге на кросі та перше у подоланні перешкод).
Коні 5-6 років. Всі чотири пари, заявлені на змагання, успішно їх завершили, проте результати дуже відрізнялись один від одного – загальна сума отриманих штрафних коливалась від 38,7 у переможниці Катерини Очкуренко в парі з Оббі (35,1; 3,6; 0) до 122,6 у Єлизавети Боровик разом з Інвестором.
Треба зауважити, що Катерина стартувала в цій групі ще й на Баркані та на обох вона продемонструвала досить впевнене виконання тесту манежної їзди, а також «чисте» проходження траси польових випробувань, отримавши штраф лише за перевищення норми часу. Баркан не дуже впевнено поводив себе на конкурному полі, тож разом з ним Катерина посіла у підсумку трете місце, поступивши срібною медаллю Олені Михайличенко, під сідлом в якої був рудий мерин Ландадель.
Юнаки. Ця категорія вершників виявилась найбільш вразливою, бо з 7 спортивних пар завершити змагання вдалось лише двом – під час польових випробувань знялись дві пари, а з конкуром не впорались три, в тому числі, що дуже прикро, й Олександра Левчук разом з Бахусом, які були третіми у манежі та першими в полі. Тож після трьох днів змагань перемогу святкувала Ксенія Буркотенко разом з Ірискою (43,3 штр.оч), а срібна медаль була вручена Максиму Полов’яну, в якого під сідлом стартував гнідий вестфалець Ласкалло.
CCN2*.
Відкритий клас. Зовсім не порадували результати трьох спортивних пар, які стартували на фіналі Кубка України. Володимир Дуля разом з вороною кобилою Соф’я Діамант досить вправно впорались з манежною їздою (1 місце -33,6 штр.оч), проте завершити крос їм не вдалось. Юрій Трохимчук в парі з конем Кассіліас BVR були другими в манежі (37,6 штр.оч), другими залишились й після польових випробувань (50 штр.оч.), але конкур «вишиб їх з сідла». Тож єдиною спортивною парою, яка змогла дійти до фінішу триденної боротьби, стала мс Юлія Петруха, а здобути золоту медаль допоміг їй досвідчений кінь Рібо. Їх результати становили: 39,6 штр.оч в манежі, 14.4 – в полі та 16 штрафних у подоланні перешкод, що дорівнює загалом 70 штрафним очкам.
На відміну від вершників відкритого класу, всі три пари, які були заявлені в віковій категорії вершників Юніори, змогли впоратись з поставленими завданнями та фінішувати. Манежна їзда склалась на користь Катерини Очкуренко з Хуанхе (33,7 штр. оч,). Польові випробування без жодного штрафного завершила Поліна Лінінг в парі з Санхарою. На конкурному полі Поліна з Санхарою та з другим своїм напарником з кличкою Камелот отримали по 4 штрафних, тоді як Катерина допустила дві помилки, за що судді нарахували їй 8 штрафних. Таким чином в особистій першості перемогу здобула Поліна Лінінг з Санхарою, бронзову медаль вона отримала в парі з Камелотом, а срібло повезла в Суми Катерина Очкуренко, «розділивши» медаль із досвідченою Хуанхе.
CCN3*. Досить впевнено протягом трьох днів відпрацювали п’ять спортивних пар, однак дуже прикро, що наш один з найдосвідченіших триборців Микола Томочко під час підготовки до старту належним чином не затягнув підпругу, що призвело під час непідкорення на перешкоди до перекосу сідла і як наслідок –падіння. Далі вони не змогли продовжити участь у змаганнях – проте спорт є спорт, буває всяке. Що до манежної їзди, то потрібно зауважити, що результати тут коливались від 32,5 штр.оч. – Денис Косик з Дамаском, до 38,9 штр.оч – Наталія Ященко і Роксі. Польові випробування на першій позиції завершила пара Денис Косик–Джамбо (4 штр.оч за перевищення норми часу). Кращий результат – по одному руйнуванню на конкурному маршруті — допустили Наталія Ященко з Роксі та Денис Косик з Дамаском.
Під час церемонії нагородження звання бронзового призера Кубка України з триборства 2024 року було присвоєне Дмитру Масленнікову, якій стартував в парі з Агатом та протягом трьох днів змагань стабільно посідав 3-4 місце.
Звання срібного призера присвоєне Наталії Ященко з Роксі
Володарем Кубка України з триборства 2024 року оголошено Дениса Косика, який виборов золоту медаль разом зі своїм постійним напарником Джамбо.
Під час церемонії нагородження, яка відбувалась у кінному строю, переможці та призери у всіх групах отримали не тільки офіційні нагороди, а й призи від спонсорів, серед яких всім нам знайома мережа крамниць спортивного одягу та кінського спорядження La Shari, фірма Да Корн – одяг для вершника, ювелірний бренд Капрі Ярослави Скляренко. Окремої подяки від всіх учасників заслуговує Олег Перелигін, саме він спонсорував виготовлення розеток для коней з фотографією нашого відомого триборця Сергія Черних, якого на цих змаганнях з нами не було.
Приємною несподіванкою стали не тільки призи від лікуючого лікаря ветеринарної медицини FEI Наталії Бобровської, чиє ім’я знають всі кіннотники України – це її власна розробка серветок для коней з охолоджувальною глиною, а й набір вітамінів для спортсменів, тренерів та суддів від фонду «Надія», який залучив до спонсорства керівник відокремленого підрозділу ВФКС в Одеській області Шутов Сергій Ігорович. Дуже приємно, що вже стає традицією вручення нагород від Президента ВФКС Андрія Мілованова, який відвідав польові випробування, а також вперше грамотами ВФКС були відзначені тренери переможців та призерів у всіх групах.