Українська команда на відкритому Чемпіонаті Італії з ДКП

Фантастична природа, оливкові рощі й виноградники; бруківка затишних вузеньких вуличок луною відбиває перестук сотні підков, а середньовічна архітектура маленьких містечок поблизу Перуджі створює атмосферу магії, наче ти перенісся у часі років на п’ятсот назад. Це траса культового міжнародного пробігу в Кастильоне дель Лаго. Маршрут починається з просторого трав’яного поля приватного аеродрому, тягнеться полями базиліку, підіймається круто вгору до фортеці, а потім стрімко падає донизу звивистою кам’янистою тропою і довго-довго огинає найбільше прісне озеро Умбрії – Трасімено. Основна фішка Умбрії – гостинність та орієнтованість на еко-туризм. Тут постійно щось відбувається: локальні фестивалі вина і їжі, перегони на яхтах, змагання з понад сотні видів спорту та, звісно ж, щорічні престижні чемпіонати з Дистанційних кінних пробігів.

Дві сотні спортивних пар у дванадцяти заліках (чотири заліки – поні!) долали цю дуже технічну дистанцію. Сильна спека та напередодні рясні зливи додали труднощів як для вершників, так і для коней: гаряче вологе повітря плюс в’язкі грунти. Більша частина маршруту пролягала автодорогами, подекуди критично слизькими, оскільки асфальт в Італії роблять на основі мармурового відсіву, а не гранітного як у нас. Було слизько і ґрунтівками, що місцями перетворились на в’язку багнюку. Падали й коні, й люди. Хтось травмувався. Майже половину учасників CEI2*120 зняли за ветеринарними показниками: метаболізм й нерівність ходу. Але це – пробіги! Тут все по справжньому: природа, ландшафти, труднощі й небезпеки. Витривалість коня у поєднанні з «чуйкою», балансом і майстерністю вершника. Складні умови не завадили лідерам їхати з середньою швидкістю понад 19кмг і боротись за перемогу на фініші скаковим галопом!

Зона змагань вразила технічним забезпеченням та турботою про учасників: всі конструкції було встановлено серед чистого поля: зручно розташовані стайні, офіс, фудкорт, конференц-зал, вісім доріжок ветеринарного контролю, кілька величезних моніторів з технічною інформацією і пряма трансляція для видовищності, але особливо приємно було відпочивати з кіньми під просторими навісами від сонця. Сама траса — це чотири окремі маршрути клеверного типу на 35, 32 і 20км, де було обладнано десять пунктів допомоги командам та понад сорок пунктів контролю за змаганнями. Організатори подбали, щоб спортсмени не просто «намотали» потрібний кілометраж, а отримали естетичну насолоду від прекрасних сільських пейзажів Умбрії. Саме так формується туристичний потенціал регіону! Це те, чого нам так бракує в Україні й пробіги мають стати однією з рушійних сил після Перемоги.

Україну на відкритому Чемпіонаті Італії представляла команда клубу Arion Endurance з Бобриці: Мар’яна Марчук, Марія Куркіна, Леся Гордієнко та Катя Гордієнко, які привезли з собою прапор Білогородської територіальної Громади. 

Вершниця Леся Гордієнко їхала дистанцію CEI2*120 на арабській чистокровній Djalimai D`оmarellu відомого французького тренера Роланда Верже.

Маленьку сіру кобилу привезли аж з Корсики! На жаль, їм не вдалось завершити дистанцію, після 100км Желіме зняли через метаболіку: пульс 67 (а мав бути не вище 64 ударів). «Першу фазу ми не відставали від групи лідерів і фінішували з середньою швидкістю 17,3кмг. Другу і третю фази – ще жвавіше, під 19кмг. (На чемпіонатах подібного рівня тихо не їздять!) Тому і ризик бути знятим на ветеринарному контролі значно вищий, ніж ти їдеш просто на кваліфікацію. Желіме була в прекрасній формі, думаю складна дорога з Корсики далась взнаки. І реально було страшенно спекотно! +32 та ще й підпарило після дощу. Людям норм, а коням – важко. Тому ветеринари ставились уважно і за найменших ознак перевтоми знімали коней. Я ні про що не шкодую, бо найголовніше – здоров’я партнера. Думаю, у нас з Желіме попереду ще не один старт! А в Castiglione del Lago я отримала ні з чим не зрівняний досвід швидкісної їзди на прекрасному коні на трасі змагань найвищого світового рівня!» — прокоментувала Леся Гордієнко.

Тренер і власник коней Роланд Верже – людина, яка надихає займатись пробігами. Він регулярно виступає на своїх конях на топових європейських пробіжних турнірах (має понад 150 стартів FEI), сам тренує дев’ять коней. Роланд вперше сів у сідло коли йому було 50 років, а цього року йому виповнилось 70! Це рівень до якого хочеться прагнути, досвід який необхідно переймати! У нашої команди вже багато друзів й ми з задоволенням сфотографувались разом з організатором серії змагань Terra Toscana Allesandro Generali та тренером Roland Verge та головним спортивним коментатором Італії Nico Belloni.

Команда дякує своїм партнерам AGSOLCO Ukraine та BBcars за клубні футболки і кепки! Ми були найкрасивішими!

Ми також щиро вдячні фотографам Winningendurance.it, Vincenzo Bechini та Oreste Testa за прекрасні фото змагань! 

P.S. Наступний міжнародний старт української команди Arion Endurance – Чемпіонат Світу для молодих коней в Естонії, Падізе вже за місяць! Віталій Скоцик представлятиме Україну на восьмирічній арабській кобилі Zagira. Вболівайте!