Українські конкуристи продовжують серію виступів на міжнародних змаганнях

Тетяна Маринич

У м.Тетуан (Мароко) відбувся турнір з подолання перешкод, в якому взяли участь вершники з України.

Mykola Pylypeiko стартував на Karat‘і (Kannan/Karen) у категорії CSI 4*-W. У кваліфікації на кубковий Гран Прі цю пару було знято з маршруту у першому раунді, ще два конкури вони відстрибали з помилками та перевищенням норми часу. Carbaron (nr/nr) під сідлом Миколи стартував у категорії CSI1*, стрибав нестабільно — на двох маршрутах він фінішував з численними помилками, проте Гран Прі відпрацював дуже добре та посів високе 4-е місце за результатами перестрибування.

Alisa Danilova стартувала разом з двома напарницями у категорії CSI 4*-W. Katia (Emerald/Roloma) фінішувала з двома руйнуваннями у швидкісному конкурі та з чотирма у Winning Round. Cossinelle (Cascadello/Unka I) маршрут на швидкість подолала також з 4-ма штрафними, але завдяки чистим стрибкам у другому випробуванні їй вдалося кваліфікуватися на Гран Прі, в якому вона подолала лише перший раунд та у підсумку посіла 22-е місце з 35 можливих.

Anastasia Bondarieva у категорії CSI1* вивела на старт двох коней. Calder (Casall/Lara III), схоже, ще не набрав відповідної форми після не зовсім вдалого виступу у Варшаві, через це у першому тесті наша вершниця добровільно знялася з маршруту, а другий конкур вона хоч й завершила нулем в основному раунді, але у від перестрибуванні її  не пощастило. Nastelina vd Witte Driesendijk (Castelino vd Helle/Avelon) дуже добре відстрибала два конкури — у двораундовому наша пара заробила лише 1 штрафне за перевищення норми часу, у однораундовому фінішувала з 3-ма ш.о., також через недотримання норми часу, та посіла високе 6-е місце. На жаль, у Гран Прі наш дует хоч й завершив основний раунд нулем, та й час подолання маршруту був непоганий, але цього було замало щоб війти у коли спортсменів, допущених до перестрибування. Загальний результат нашої пари — 16-е місце серед 38 учасників. 

На конкурних турнірах у Бельгії після тривалої перерви стартував Kostiantyn Boiarko

Спочатку це був Лір, де пару нашому вершнику у категорії CSIYH1* incl.8yo склала 6-річна Rianne Optima (Cardento/Kassandra Optima), а у категорії  CSI2* Othello Optimus (Stakkato/Jillonse Dwerse Hagen) та Cortocina (Cornet’s Balou/Cartorina). Перші два маршрути для 5-6-річних коней Rianne відстрибала з певними помилками, але фінал було завершено на дуже гідному рівні — два чистих раунди, час подолання маршруту не надто швидкий, проте в ліміт пара вклалася, і місце відповідне — 13-е з 30 можливих. Othello фінішував із штрафними у всіх трьох тестах, а Cortocina стрибала чисто: на першому маршруті вона фінішувала з 15-м результатом серед 53 учасників, на другому увійшла у топ-десятку, і навіть у Гран Прі посіла почесне 10-е місце, щоправда за результатами основного раунду — увійти до перестрибування завадило лише 1 штрафне очко, яке дует заробив за перевищення встановленого ліміту часу.

Наступний турнір відбувся у Бонхейдені. Тут Kostiantyn Boiarko стартував у парі з Othello Optimus та Cortocina. Перше випробування у категорії CSI2* Othello завершив нулем з 9-м результатом, але на жаль у Гран Прі (лонжинівський рейтинг у групі D) втримати високу планку пара не спромоглася — 8 штрафних у основному раунді, результат 22-е місце серед 31 учасника. Cortocina не вийшла на високу позицію у першому маршруті (4 ш.о. за руйнування + 1 за час), натомість у рейтинговому конкурі місце було доволі високим, 11-е з 30 можливих, хоча після чистого першого раунду у другому пара заробила 4 ш.о.

Численну команду привіз у Бонхейден Oleksandr Prodan. Liarada S (Diarado/Amke S) всі три маршрути завершила з помилками, тож рейтингові здобутки виявилися невисокими. Chacgran PS (Chacboy/Quick Granny) помилився лише у першому випробуванні, решту маршрутів він подолав чисто та посів місця 10-е у двораундовому конкурі та 11-е у однораундовому. Coconut A&T Z (Cicero Z/Fiorinka van de Mispelaere) під сідлом Олександра наробив більше помилок, місця були відповідно невисокими. Дуже вдало розпочав змагання у категорії для молодих коней Qamar van’t Eigenlo (Mosito van het Hellehof/Jasmijn), подолавши без руйнувань два конкури, проте у фіналі результат 4/31.74/0/50.51 завадив нашій парі піднятися вище 17-го місця з 31. Дуже потішив дебютний виступ молодої чотириногої спортсменки Activity Z (Aktion Pur Z/Miss Cornet). Перший маршрут вона завершила з результатом 0/30.98/0/33.07 (8-е місце з 31), у другому посіла 10-е місце також з чудовими показниками 0/34.28/0/34.23, й нарешті у фіналі продемонструвала результат 0/31.25/0/42.47, це було 4-е місце.

Konstantin Zolin на початку жовтня перебував у Сен-Тропе (Франція), де стартував на конкурному турнірі у категоріях CSI3* та CSI1*. Hending van de Bresser (Carabas vd Wateringhoeve/Tessa) під його сідлом відстрибав Small Tour з 4-ма ш.о. у другому раунді, Big Tour з великою кількістю помилок, а найкращий результат 0/64.67 продемонстрував ще в одному Small Tour, це було 10-е місце серед 61 учасника. Orienta van het Audgoed (nr/nr) у Big Tour заробила чимало штрафних, у Гран Прі також фінішувала з помилками, місця були відповідно невисокими. Carleyle (Connor 48/nr) стартував у дуже численній групі учасників — 91 пара вершник-кінь, тому його 54-е місце у однораундовому конкурі можна було вважати непоганим, тим паче що вже у наступному Big Tour він фінішував 9-м з результатом 0/64.79, а у Гран Прі здобув срібну нагороду, якій відповідав результат 0/70.30/0/36.83.