Українські пробіжники на міжнародному турнірі в Румунії

Український прапор піднявся в румунському місті Буфтя, що поблизу Бухаресту, на престижних міжнародних змаганнях Кубок Шагія «Shagya Endurance Cup 2022». Цей турнір з Дистанційних кінних пробігів проводиться вже дев’ятий рік поспіль і збирає найкращих вершників з Румунії, Болгарії, Греції, Туреччини, Франції та інших країн. Українська команда тут вже вдруге. Рівень організації та технічного забезпечення можна назвати еталонним: прекрасно розмічені живописні траси 40, 30 та 20км з пунктами напування коней, шість доріжок у зоні ветеринарного контролю, повністю автоматизовані системи таймінгу, GPS трекери на конях, розкішна нагородна атрибутика. Глядачі спостерігають перебіг змагань на двох великих екранах та у застосунку ETS-live від Endurance Team Styria. Коні розміщуються в збірних денниках та левадах на великому полі, а поруч є кемпінг для команд, а для гостей працює кейтеринг. Атмосфера свята панує на всіх локаціях спортивного комплексу.

Усього заявлено було 50 спортивних пар, серед яких 23 міжнародних.  Організатор змагань пан Віорел Дабіжа поділився своїм досвідом: «Я починав з абсолютного нуля. Не було жодного фінансування. Поступово я знайшов спонсорів, далі підключився муніципалітет та інші державні структури. Кубок Шагія почав розвиватись і ставати щороку все яскравішим та потужнішим. Наразі нашими основними спонсорами є County Counsil Ilfof, Buftea City Hall, Transilvania Bank, Miras, Baneasa Moara, Transcarpath, Borsec. Бюджет заходу складає близько 60000 євро. Сьогодні це наймасовіший міжнародний старт в нашій країні, куди з радістю їдуть найкращі румунські та зарубіжні спортсмени. Цього року ми приймали учасників з Румунії, Болгарії, США та України

Ми привезли результат, яким не соромно поділитись, адже концепція пробігів як спортивної дисципліни така, що фінішувати – означає виграти. Транспорт та форму нашим спортсменам забезпечили компанії BBcars та AGSOLCO Ukraine. Прекрасно підготовлених коней надав в оренду пан Іонут Баліш, власник клубу  Club Sportiv Ecvestru Decebal з Бакеу. На чужих конях завжди їхати складніше, ніж на своїх, особливо пробіги, де партнерство має величезне значення, проте українська команда зайняла 5-е (з десяти) призове місце на дистанції CEI1*100км і наразі активно готується до наступних змагань у Словаччині.

Хочеться окремо наголосити на гостинності організатора пана Віорела Дабіжа. Під час церемонії нагородження українській команді вручили індивідуальні пам’ятні нагороди як особливим гостям змагань. Румунія дуже підтримує Україну в ці тяжкі часи і щире тепле ставлення спортсменів, тренерів та організаторів надзвичайно мотивує продовжувати боротьбу на спортивному фронті, адже це все складові нашої Перемоги.

P.S. Від імені редакції журналу бажаємо нашим спортсменів подальших вдалих стартів в цьому нелегкому для українських спортсменів сезоні.