Українські спортсмени-пробіжники на «TUSCANY LAND FESTIVAL»

Команда клубу Arion Endurance продовжує розвивати міжнародні зв’язки, щоб після Перемоги вивести українські пробіги на світовий рівень. Нашу країну представляли Віталій Скоцик, Леся Гордієнко та шотландець Аллен Скобі. 

Цього разу жовто-блакитний прапор піднявся в серці Тоскани — італійському Ареццо, на одному з найпрестижніших кінних фестивалів Італії «TUSCANY LAND FESTIVAL». Але досягти цього було дуже непросто!

Вирушили ми з Бобриці під акомпанемент ПП та ракетних обстрілів, бачили пожежу від «прильотів» у Житомирській області, кілька годин без палива чекали кінця повітряної тривоги на АЗС, ночували в темному знеструмленому Львові, ледве встигли на літак Краків-Рим, але наступного дня вже тренувались в Анконі разом з топовою італійською командою Endurance Marche, яка надала коня в оренду. Джорджіо Чінголані – відомий в Італії тренер, який виростив багатьох вершників до рівня еліти. Його коні й спортсмени їздять на змагання в Барселону, Флорак та Дубай. Партнером українського спортсмена Віталія Скоцика став досвідчений турнірний боєць на ім’я Чіек Даль Море, чистокровний араб з прекрасним характером.

Кінний центр Ареццо (Arezzo Equestrian Centre) – це 32 гектари землі, 118м2, присвячених кінному спорту. П’ять відкритих манежів, одна крита арена, триборна траса на 12 гектарів, 400 стаціонарних денників, 600 розбірних боксів для приїзжих коней, простора ветеринарна зона, VIP-зал для гостей, два ресторани, величезна кількість магазинів кінного спорядження, кілька офісів для різних оргкомітетів. Тут проходять чемпіонати Європи та змагання світового рівня. Планування комплексу дозволяє одночасно хостити різні турніри, оскільки гостьові стайні розділені на блоки, кожен з яких має власну парковку для авто й коневозів, а також всі зручності для спортсменів на кшталт душу чи роздягальнь. Ці блоки рознесено в різні частини комплексу. На території та навколо розташовано чимало готелів, які потрібно бронювати за місяць наперед. Українській команді довелось селитись аж за 25 кілометрів від Ареццо, бо поблизу все вже було зайнято! На змагання з Дистанційних кінних пробігів, які проходили паралельно з конкуром, було зареєстровано 181 спортивну пару, 90% з яких — італійці! Уявляєте рівень популярності цієї дисципліни?

Загалом в Італії щорічно відбувається безліч національних стартів та близько десяти міжнародних, чотири з яких організовує та спонсорує Кьяра Вівареллі разом зі своїм чоловіком Алессандро Дженералі. Бюджет фестивалю в Ареццо понад 40 тисяч євро. Бездоганна організація, повний онлайн супровід через застосунок EOL (enduranceonline.it) та неймовірно тепла, майже сімейна атмосфера. Раніше пані Кьяра виступала як вершниця, але наразі організаційна робота відбирає весь час. Змагання вона проводить з 2010 року. Пан Алессандро також вирощує та тренує коней для пробігів. Крім двох стартів в Ареццо кожного року, Кьяра Вівареллі та Алессандро Дженералі також роблять райди в Монтальчіно і Грозетто, а їхньою головною мрією і метою є проведення Чемпіонату Світу. «Пробіги – прекрасний спорт, бо тут серця коня і вершника б’ються в унісон» — каже пані Кьяра. Нам дуже приємно було отримати на пам’ять фото з цією чудовою жінкою.

Нас оточили такою гостинністю й увагою, що навіть погодні умови не зіпсували настрою. А погода була справді екстремальною! Організатори зробили виключення з правил та дозволили заводити коней в денники на відпочинок між фазами. Холодний вітер за температури +10С пробирав до кісток, а затяжна злива перетворила трасу змагань на в’язку багнюку, в якій коні подекуди застрягали по зап’ястя та навіть падали. Звісно ж, це вплинуло на перформанс спортсменів. Багатьох зняли ветеринари (декого навіть після фінішу), адже в пробігах  здоров’я партнера є основною цінністю. Віталій Скоцик, як вже досвідчений спортсмен-пробіжник, коментує: “Найвищий рівень вершника в пробігах це не перемога чи досягнення фінішу, а відчуття коня на тому рівні, де ти розумієш, що варто знятися з дистанції для того щоб зберегти партнера на майбутнє, навіть якщо ви разом готувались до старту дуже довго і цей старт був вашою мрією. Це дійсно кінні шахи з довгими ходами та продуманими партіями. Тим, кому потрібен комфорт в чудових манежах, короткі виступи та швидкі перемоги, в дистанційних пробігах вижити важко, але той хто вміє працювати наполегливо і серйозно, тут здійснить свою мрію! Будьте витривалими!

Вважаємо, що основної мети поїздки ми досягли: заявили про Україну на одному з наймасштабніших пробіжних турнірів, отримали фантастичні враження та практичний досвід, який допоможе проводити змагання CEI вдома. А найголовніше — важливі міжнародні зв’язки, що відкривають кордони для всіх українських пробіжників. Тим приємніше було отримати почесну нагороду від організаційного комітету, адже Україна наразі в топі обговорень на світових теле та радіо каналах і підтримка італійців — величезна.

Ми відчули, що на TUSCANY LAND FESTIVAL нам були по-справжньому раді. Хай виступ українських спортсменів на змаганнях такого рівня стане новою прекрасною традицією!