Українські вершниці на осінніх виїздкових турнірах у Будапешті та Хагені

Черговий етап Кубку Світу з виїздки за календарем Східноєвропейської регіональної підгрупи відбувся у Будапешті (Угорщина) з 29 вересня до 1 жовтня. 

У програмі змагань було передбачено лише два тести — Великий приз та КЮР. На кубковому етапі стартували два українські дуети Anna Diachenko – Fabuloso (Florestan I/Whoopy) та Olha Zhyvaha – Absent (nr/nr), які отримали у обов’язковій класичній їзді — Великий приз — відповідно 58.457% та 52.109%. Оцінки українських пар не надавали права на виступ у довільній програмі, але, безумовно, надали їм досвіду.

«Ми потрапили практично на чемпіонат Європи — розповіла Анна Дяченкоце відчувалось як на рівні вершників, так й на складі суддівської бригади. Від самого приїзду ми були зосереджені виключно на конях та сконцентровані на роботу. Я бачила виступ Патрика та Морган, але коли почула оцінку їзди Барбансьен від канадського судді у вигляді 65%, то зрозуміла що все дуже сурово». Що стосується безпосередньо виступу Анни у Великому призі, то вона висловилась так: «Ми з Фабулоссо по тесту виконали всі елементи «чисто», а що стосується піафе, то тут були деякі нюанси, тож далі вся рисева частина теж пішла вниз. Я розумію де в нашій парі є слабкі місця, але судді такого рівня на цьому зробили максимальний акцент, тому будемо працювати, бо саме головне, що знаю над чим». На додаток Анна відмітила дуже гарну організацію турніру та «суперову» атмосферу, що панувала всюди – від стайні до бойового поля. Декілька слів що до свого виступу ми попросили сказати й Ольгу Живагу: «На розминці працювали по 5 пар, й саме в моїй розминці була єдина на турнірі кобила – звичайно моєму Абсенту вже було не до їзди, але нічого не вдієш – з цим треба миритись, бо вживати певних дій до жеребця я не бажаю. Але, навіть попри не дуже високі оцінки суддів, вважаю перший в житті старт на World Cup разом з такими найвідомішими вершниками як Patrik Kittel, Morgan Barbançon, Alisa Glinka, все ж таки успішним». 

Найвищий результат у цьому тесті — 71.957% продемонстрував відомий шведський вершник Patrik Kittel у парі з конем Bonamour (Bonifatius/Fantasie). Друге місце посів французький атлет Alexandre Ayache разом із Jolene (Johnson TN/Bogelys Contica) він наїздив 71.217%. Представниця Молдови Alisa Glinka стартувала у Великому призі на своєму основному коні з кличкою Aachen (Ampere/Frigga), результат молдовської пари 69.630% відповідав 3-му призовому місцю. КЮР Великого призу знов підкорився шведу Patrik Kittel. Композицію у музичному супроводженні, яку виразно продемонстрував Bonamour, було оцінено у 79.075%. Друге срібло з оцінкою 77.145% виборола Франція, але цього разу в особі іншої вершниці, Morgan Barbançon, пару якій склав Sir Donnerhall II OLD (Sandro Hit/Contenance D). На третє місце впевнено, хоч і дещо несподівано, вийшов вершник з Люксембурга Nicolas Wagner Ehlinger в дуеті з Quater Back Junior FRH (Quaterback/Bonita). Він завершив довільну програму з високим результатом 75.825%. Alisa Glinka стартувала у КЮРі разом з молодим конем Abercrombie (Ampere/Weinfee) та посіла 5-е місце з оцінкою 73.885%.

На цьому ж турнірі, але у категорії CDI1* стартувала українська вершниця Oksana Gusarova разом з молодим напарником, 7-річним Touchstone U16 (nr/nr). Призові місця у «Малому призі» посіли канадська пара Hannah BeaulieuMeggle’s Long Island (Lord Loxley I/Meggle’s Balalaika) з оцінкою 70.353%, пара з Іспанії Juan Rodriguez Carvajal — Meggle’s Verdi (nr/nr), чия оцінка дорівнювала 69.471% та представник Чехії Michal Knoflicek, який на коні з кличкою Dublin (Desperados/A la Admiral) наїздив 68.441%. Виступ нашого дуету було оцінено 65.971%, що відповідало 4-му місцю. У наступній їзді Int I-Intermediate I переможцями булі ті ж самі пари, причому в тому ж самому порядку — канадському дуету судді нарахували 69.441%, іспанському 67.088%, чеська пара наїздила 65.912%. Gusarova та Touchstone посіли 5-е місце з результатом 64.676%.

У фрістайлі стартували лише три дуети. Найкращу довільну програму, на думку арбітрів, продемонстрував Michal Knoflicek та Dublin, їх оцінка дорівнювала 72.660%. Друге місце віддали ще одній парі з Чехії Marketa Vasova та Lucky Lady (nr/Fabia 19), яка отримала за свою композицію 68.190%. Програму у виконанні українського дуету Gusarova та Touchstone суддівська бригада оцінила у 66.190%, у цій їзді наша вершниця здобула бронзову нагороду. Редакції журналу не вдалось поспілкуватись безпосередньо з Оксаною, тому ми попросили декілька слів сказати про її старти Анну Дяченко, з якою вони працюють разом: «Оксана вперше з цим молодим конем стартувала у тестах «малого кола», тому ми дуже хвилювались за них, але як Малий приз, так й Середній приз №1 складались для них вдало. Деякі пари не витримували конкуренції, тому у Фристайлі стартувало всього три вершники й на церемонії нагородження на честь нашої спортсменки було також піднято прапор України! Оксана своїм конем задоволена, задоволена також й отриманими оцінками, тому на сьогодні точно знає як рухатись у роботі далі».

У Хагені (Німеччина) після майже дворічної паузи продовжила виступи українка Natalya Svyatukha. У червні на хагенській арені вона стартувала у парі з 9-річним середньопризним конем Minnesota of Champ (Metall/Louisiana), який перейшов у її тренінг від корейського вершника, тож виступ можна було певною мірою вважати дебютним. Тоді за результатами виступів українці вдалося увійти у топ-десятку серед 24-х учасників, в Середньому призі вона наїздила 69.804%, в Intermediate I 68.677%. На вересневому турнірі повторити це досягнення Наталії не судилося, хоча виступ в цілому був непоганим в умовах жорсткої конкуренції. «Безперечно я хвилювалась – розповіла нам Наталія – адже поряд зі мною стартували дуже знані вершники, але мій Мінісота був зі мною, та я мала підтримку своєї команди. Звичайно після всіх подій в моєму житті важко було починати все заново, але ми змогли, в нас вийшло! Сподіваюсь далі буде краще! Попри те, що під час другого турніру мені не вдалось відпрацювати на всі 100%, все одно задоволена результатом – дуже важливо та цікаво виступати на таких змаганнях поряд з такими класними вершниками».

Переможцем у Малому призі було визнано титулованого німецького вершника Frederic’а Wandres’а, під сідлом якого стартував не менш досвідчений кінь Quizmaster FRH (Quasar de Charry/Valleri), їзду цієї пари судді оцінили у 75.588%. Друге місце посіла пара з Німеччини Anna-Marie Prahl — Entertainer (Jazz/Iwendy) з результатом 71.323%, бронзову нагороду здобув данський дует Nathalie zu Sayn-Wittgenstein — Blue Hors Fifty Cent (Franziskus FRH/Giulia) з оцінкою 70.441%. Minnesota під керуванням Наталії Святухи наїздив 67.255%, що відповідало 17-му місцю з 28. Intermediate I з результатом 73.206% також виграв дует Wandres — Quizmaster, дуже близько до нього, з оцінкою 72.206% завершив виступ Fifty Cent під сідлом Sayn-Wittgenstein, і ще одним балом (71.206%) поступилася срібній призерці німецька пара Anna-Christina Abbelen — Quantanamera (Quaterback/Damon Sun SN). Дует Natalya Svyatukha — Minnesota of Champ завершив тест з результатом 66.618%.

Frederic Wandres and Quizmaster FRH. File photo. © Ken Braddick/DRESSAGE-NEWS.com