Відкриті Регіональні змагання з подолання перешкод «Klimenko Stable Cup»
Віра Кириченко
У передостанній тиждень червня КСК«Klimenko Stable”, супереч доволі неспокійній обстановці на фронті, приймав на своїй території вершників з різних регіонів нашої країни.
Серед спортсменів був нещодавній учасник Кубку Націй Едуард Слободенюк, представники Рівненської, Миколаївської, Харківської, Донецької, Полтавської, Запорізької та, звичайно, Дніпропетровської областей. До речі, турнір відвідали Президент ВФКС Андрій Мілованов, член Правління ВФКС Віктор Коновалов, Панькуш Іван Степанович. Усі дні спостерігав за перебігом боротьби Анатолій Володимирович Клименко. Отримала задоволення від побаченого на конурному полі також й достатньо велика кількість глядачів, серед яких були й такі майбутні чемпіони:
Дніпропетровщина зустріла гостей дуже теплою погодою й такою ж атмосферою, що панувала протягом турніру, але погода – панянка непередбачувана, тому одного вечора «порадувала» сюрпризом у вигляді штормового вітру та дощу.
Тільки вже пізно-пізно ввечері у курс-дизайнера Сергія Жогова була змога поставити маршрут на завтра. Як він тільки не відмовлявся, дівчата-судді (Марина Матвєйчук та Анна Швецова) наполягли та з радістю взяли посильну участь у цьому «дійстві».
Слід зауважити, що рівень організації даних змагань на цьому КСК підвищується з кожним стартом. Поля бороняться та поливаються вчасно, судді забезпечені всім необхідним, електронне обладнання працює практично без збоїв – навіть зафіксувало фініш нерозпізнаного об’єкта.
У Програмі змагань можна було обрати для себе та свого коня маршрути посильні не тільки по висоті (від 50см до 140см), а й по складності, бо під час їх встановлення наш курс-дизайнер Сергій Жогов кожен день враховував буквально усі можливі нюанси, а на полі йому допомагала дружна бригада помічників.
Дуже приємно було бачити, як з введенням змагань на ідеальний час кардинально змінилась тактика проходження маршрутів на висотах від 50-80 см. Якщо раніше, спостерігаючи з суддівської як малеча по маршруту «носиться» нічого не помічаючи навкруги, ми хапались за голову, то зараз, в основному доволі спокійно, темп за темпом ведуть коней з розумінням того, що вони роблять. Однак ще й досі є такі спортсмени, які просто не мають уяви як судяться такі маршрути, тому не дивно, коли у суддівську заходять і питають чому маючи найкращий час вони не посіли перше місце, але сподіваємось, що ще трошки часу і все стане до ладу.
Під час триденних змагань на висотах від 50 до 90 см ми побачили на конкурному полі серед переможців і призерів вершників у категорії у «діти» Далію Вайсберг, Катерину Ляхову, Микиту та Маргариту Нестерових, Марію Долгій, Софію Сінах, а у відкритих класах порадували результатами Дар’я Бабічук, Руслан Калініченко, а також відомі спортсмени на молодих конях – Євген Лапа з Корнет Бой, Барон де Вальс; Артем Поліщук з Конері, Рената Чугунова з Корнелією, Корнетс Дрім, Ком он Легендс та інші.
Якщо виділити – однак це не офіційна градація — групу вершників, які зі своїми вихованцями стартували на висотах 100-120см, то тут ми побачили у відкритих класах більш підготовлених коней під сідлом, наприклад Едуарда Слободенюка (Квазі Корнет), Євгена Лапи (Генерал), Дениса Косика (Лакі Стар PKZ), Артема Поліщука (Стаккідо Пан). Підтвердила свій статус переможниці та призерки серед юнаків маршрутів Чемпіонату України Маргарита Бикова. У категорії «діти» відзначились завдяки швидкості руху представниці СДЮСШОР м. Дніпро Далія Вайсберг, Катерина Ляхова.
Зазвичай увага всіх присутніх була прикута до стартів на, так би мовити, «основних висотах» — 130-140см. Цікавим виявився, як і завжди, маршрут з «Джокером», в якому з семи спортивних пар тільки двом (Едуард Слободенюк – Май Блю Плеже та Євген Лапа – Карамбо) вдалось вибрати найбільшу суму балів – 65. По 56 отримали Євген Індюшкін разом з Компліментом PKZ та Дарія Юрченка в парі з Віскі Тайм. Разом з іншим конем Кальваро Євген Індюшкін мав руйнування на 8-й та 9-й перешкодах, тоді як з самим «Джокером» вони впорались, але отримали загальну суму балів 48. Максиму Крамаренко разом з Вікінгом PKZ та Ренаті Чугуновій з Валамбіс Карпіно Z не вдалось впоратись з перешкодою «Джокер» й вони посіли в даному маршруті 6 та 7 місця.
У розіграші Гран Прі взяли участь п’ять спортивних пар.
Залишається тільки догадуватись чому, маючи двох коней, першим стартовим номером серед них Євген Індюшкін обрав Кальваро. Ця пара й вийшла першою на старт, який не можна вважати вдалим – чотири руйнування, причому дві перешкоди у системах – у підсумку 16 штрафних, що теоретично свідчило про відсутність медалі. Не впоралась з потрійною системою Рената Чугунова разом з Яламбіс Карпіно Z й вимушена була покинути бойову арену. Май Блю Плеже не підводить свого вершника й чисто долає всі перешкоди, тому Едуарду Слободенюку залишалось чекати результатів наступних двох пар, але місце у призовій трійці він собі вже забезпечив. На старті Євген Лапа разом з Корамбо – одна за однією перешкоди не зазнають руйнувань, попереду вже майорить фінішна стрічка, але жердина десятої перешкоди таки опускається на землю – 4 штрафних. Знов на бойовому полі Євген Індюшкін, але на цей раз в нього під сідлом Комплімент PKZ. Наразі тільки від них залежить бути чи ні перестрибуванню. Жодної помилки, яка давала привід суддівській бригаді нарахувати штрафні очки! Таким чином дві пари потрапляють у перестрибування за 1 місце.
Перестрибування. Невеличка перерва, з поля виносять зайві перешкоди та на старт викликається Едуард Слободенюк, однак разом зі своїм напарником вони допускають руйнування – 4 штрафних. Слово за Євгеном — цього разу фортуна була на його боці – перемога! Трете місце посідає з 4 штрафними в основному маршруті Євген Лапа.
На церемонії нагородження, на яке вийшла вся суддівська бригада, вершникам були вручені медалі відповідного ґатунку, розетки для коней, переможець отримав кубок, а його кінь відзначено пам’ятною стрічкою.
Після Гімну України на честь переможця та призерів фото з суддями та коло пошани. Так завершились відкриті регіональні змагання з подолання перешкод у червні 2023р. на Klimenko Stable.