Відкриті регіональні змагання з виїздки «Klimenko Stable Cup»

Наталія Коблова – головний суддя змагань

Кінноспортивний комплекс «Klimenko Stable» у перших числах вересня прийняв на своїй території змагання з виїздки. Прикро, що не всі заявлені напередодні клуби мали змогу дістатись до Дніпра та взяти участь у змаганнях. Втім загальна кількість спортивних пар сягала 30. Звичайно зрозуміло, що це були в основному представники місцевого клубу До речі, слід відзначити дуже доцільне рішення тренерського складу на чолі з Євгеном Лапою, про необхідність стартувати у виїздкових змаганнях й на конкурних конях. Було дуже цікаво спостерігати за їх роботою в манежі й сподіваємось на майбутнє вивчення спортсменами та тренерами отриманих від суддів зауважень та порад, що безумовно, додасть у майбутньому можливості більш коректно використовувати засоби управління кіньми під час проходження маршрутів.

Змагання проходили у два дні та містили тести як для аматорів, так й для спортсменів, які стартували у тестах М, L, Малий приз, а також у тестах для вікових категорій «діти», «юнаки», «юніори».

Кінноспортивний комплекс приготував для переможців й призерів кожного тесту відповідну нагороджувальну атрибутику – медалі, кубки, яскраві розетки для коней. Втім спонсори змагань – магазин Magnat Shop» та      також приготували свої подарунки.

У тесті для 4-х річних коней приємне враження склалось у суддів від виступів практично всіх п’яти пар, але однозначного лідера серед них не спостерігалось. Якщо у перший день таким був Олександр Завіруха з конем Барон де Вальс, то у наступний день золото опинилось в руках Марії Бірченко разом з Зіс Ван Хед. Стабільно другою обидва дні були Софія Синянська з Командором.

В обох тестах FEI для дітей судді спостерігали зовсім протилежну картину. Тимур Кочубей, вершник який вже брав участь у Чемпіонаті України цього року з виїздки, а наразі готується до Фіналу Кубку України, маючи під сідлом двох коней – Сімвол Діамант та Форватер — отримав від суддів досить гарні оцінки (68-79%), тому сподіваємось на такі самі й у Жашкові у жовтні.

У категорії «юнаки» стартувала тільки Кристина Колінько в парі з Сюзі, а тест «Малий приз» продемонстрували Анна Магро разом з Айвенго та Єлизавета Сидоренко з Реггі — їх результати коливались у межах 63-61%.

У «L» тестах в боротьбу за медалі та призи включились 9 спортивних пар. Стабільно друге місце два дні поспіль посідала Катерина Лукінова зі своїм напарником Ехолотом, причому й у L5 й у L6 їх результати були однакові (65,149 \ 65, 143). Практично з такими ж оцінками «відкатав» тести й Дмитро Мошенський у парі з Істориком, але отримав за це один раз золоту, а на наступний день у L6 — бронзову медаль, пропустивши на перше місце Кристину Колінько разом з Сюзі.

Тести класу М. У розіграші нагород взяли участь 7 спортивних пар. Марія Бірченко з Ялампісом вийшли переможцями у тестах з однаковими оцінками, але посіли перше та трете місце з результатом 66%, пропустивши на перші дві сходинки п’єдесталу пошани у тесті М5 Ксенію Лапу, в якої під сідлом стартували Хатхі та Рохас.

Надалі декілька слів про змагання у категорії «аматери»

Практично у всіх тестах для цієї категорії вершників комплекти нагород були встановлені як для вікової групи «діти», так й для вершників відкритого класу.

Тести AF для дітей. З досить великим розривом у перший день між 1-м та 2-м місцями, який у другому тесті значно зменшився, перемогу здобула Агата Козенко в парі з конем Вектор, залишивши срібну медаль Катерині Лущінській. Серед вершників у відкритому класі першими місцями мінялись пари Анастасія Сапожнікова-Вулкан та Альбіна Гуцев-Спартан. Стабільно третій результат був у Олександри Касьмініної з Хагеном.

Тести «А» та «В». Серед «дітей» у тесті «А» відзначилась Ольга Піскоха разом з Лахором, Катерина Лукашук з Грей Джоєм та Анна Мельник в парі з Хагеном. Всі три пари отримали від суддів у першому тесті оцінки у рамках 68%, тоді як Анна Руденко з конем Халкин Гол, посівши четверте місце, показала результат 66%. Другий тест («В») також склався на користь Ольги. В категорії «відкритий клас» брали участь всього дві пари й обидва дні перше місце було за Кариною Чебуніною разом з конем Лахор, а друге посів Олексій Розанов, в якого під сідлом виступав Екстримал.