Відкритий чемпіонат Івано-Франківської області з подолання перешкод

За ініціативи Президента Федерації кінного спорту Івано-Франківської області, керівника відокремленого підрозділу Всеукраїнської федерації кінного спорту в Івано-Франківської області, власника КСК «Лідер» Степана Михайловича Волковецького на початку липня 2023 року відбувся перший в історії кінного спорту в цій області Відкритий чемпіонат з подолання перешкод.

Заздалегідь був обговорений з адміністрацією та тренерами КСК «Лідер» та затверджений Регламент змагань. Суддівська бригада на чолі з суддею національної категорії Мариною Матвєйчук одразу по приїзду почала роботу з уточнення стартових листів та Програми змагань на весь день, прийняття маршруту, який складав курс-дизайнер турніру Василь Іванович Моряк. Останні настанови віддавав працівникам Степан Михайлович Волковецький, а стартер приступив до своїх обов’язків.

Гостями дводенного турніру були спортсмени з Львівської, Тернопільської та Хмельницької областей. В основному це були вершники, так би мовити, «початківці», які ще не мали спортивних розрядів і вони змагались на висотах від 50 до 80см у маршрутах, які судяться за статтею «ідеальний час». Суддівська бригада, з огляду аналізу та спостереження за результатами стартів у попередні роки, відмітила зростаючий рівень підготовленості вершників КСК «Лідер» саме на цих висотах – практично всі вони вже мали розуміння що це за змагання і не намагались стрімголов подолати запропоновану курс-дизайнером дистанцію. Якщо у першому маршруті перемогу здобула представниця КСК «Вікторія» Марія Марченко з міста Львів, то друге та трете посіли вершниці КСК «Лідер». На висоті 70 см переможницями стали Ольга Хрипуненко та Діана Савчак. Більш складними маршрутами були ті, на яких висота вже піднялась до 80см. Перший день свої сили на такому маршруті випробували 9 спортивних пар. Не всім вдалось, так би мовити, «скласти цей іспит», але більшість вершників подолала його без штрафних очок, а час близький до ідеального показали Йордана Зваричук у парі з кобилою Магія та Анастасія Баран з Біштою.

Щодо наступної серії маршрутів 90 -110см, то на них вже можна було, згідно з чинною спортивною класифікацією, виконувати 3-й та 2-й спортивні розряди, тому й кількість учасників в них вже зросла. Серед спортсменів на цих висотах ми бачили вже й більш досвідчених конкурних вершників, наприклад представників КСК «Тамерлан» з міста Хмельницький кмс Поліну Гарапенчук та Дмитра Деркача зі Львова (КСК «Вікторія»), однак і Івано-Франківці в особі Йордани Зваричук, Лесі Грищук змогли скласти їм гідну конкуренцію, як і представниця КСК «Масарівстькі Липки» з Тернопільської області Регіна Кав’юк. До речі, у маршруті № 8 другий спортивний розряд виконала Катерина Чуняк, яка представляла КСК «Тамерлан».

Потрібно зауважити, що огляд маршруту – це одна зі складових успіху, тому ми з цікавістю спостерігали, як тренери КСК Лідер Василь Моряк та Олександр Красій, Поліна Гарапенчук з Хмельницького намагались своїм вихованцям донести можливі нюанси, що можуть виникнути під час руху по дистанції.

Найзапеклішу боротьбу за призові місця ми спостерігали у маршруті №9, де висота перешкод становила 110см. На основний маршрут було заявлено 7 спортивних пар. Першою стартувала Поліна Гарапенчук в парі з Комплиментом та без проблем пройшли його вклавшись у норму часу. Таким самим результатом відповіла їй її одноклубниця Катерина Чуняк з Баязетом, а ось також їх одноклубника Миколу Наместнікова з Бетменом спіткала невдача, хоча у попередньому маршруті він виконав норматив 3-го спортивного розряду. Така сама участь спіткала й наступну пару Йордану Зварич з Бакалавром, яка так саме вже на цих змаганнях виконала 3-й розряд. Наступна вершниця, разом з конем Ерос-Рамазотті – Леся Грищук завершили рух по маршруту у норму часу, але все ж отримали 4 штрафних очки за руйнування перешкоди. Залишається стартувати всього двом парам, але ми вже маємо тих, хто однозначно допущений до перестрибування. Не задалось саме на цій висоті у Юліани Скрипки, вони з конем Граф допустили досить багато руйнувань, та ще й непідкорення, яке, зрозуміло, додало штрафних очок ще й за перевищення норми часу. Заключному вершнику Володимиру Коцану вдалось провести по маршруту свого Красавчика всього з одним руйнуванням, але за часом він програв Лесі Грищук, яка, незалежно вже від результатів перестрибування, здобула право на отримання бронзової медалі. Що до переможця, то його має визначити у такому випадку тільки перестрибування.

Результати попередніх випробувань дозволяли сподіватись на перше місце Поліни Гарапенчук, тим більш, що вона стартувала першою, однак зовсім неочікуване не тільки для неї, а й для більшості спостерігачів за перестрибуванням, в тому числі й суддів, які бачили цю вершницю на багатьох турнірах, падіння позбавляє її першого місця. З одним руйнуванням на вищий рядок у протоколі результатів підіймається її одноклубниця з КСК «Тамерлан» Катерина Чуняк – до речі тренером якої є сама Поліна.

По закінченні перестрибування відбулась церемонія нагородження переможців та призерів всіх маршрутів заключного дня чемпіонату Івано-Франківської області, спонсором якого були будівельна кампанія ТЗОВ Стандарт-ІФ та виробник бетону ПП Бетон-ІФ.