Відкритий чемпіонат Рівненської області

12 — 14 травня на базі кінно-спортивного комплексу «Патріот» відбувся Відкритий Чемпіонат Рівненської області з подолання перешкод. Змагання зібрали понад 60 спортивних пар кінь-вершник з 12 областей України. Сонячна та тепла погода доповнювала приємну атмосферу турніру.

За два дні змагань відбулося 174 старти на маршрутах від 60 до 130 см.

У категорії «діти» за призові місця на маршрутах 60-90 см боролися юні вершниці не тільки нашого клубу Шумаєва Аліса, Хомюк Євгенія, Шевчук Маргарита, Волощук Владислава, а й спортсменки клубу «Щаслива Підкова» з міста Житомир Бондар Аріна, Галат Роксолана, та представниця львівського КСК «Вікторія» Савчак Діана. Спортсменки проходили маршрути рівно і вправно, демонструючи свою майстерність. Конкуристки порадували своєю впевненістю та продуманим проходженням маршрутів так саме, як й вершники, які змагалися у відкритих класах на висоті 60-105 см.

У маршрутах, де висота перешкод коливалась від 105 до 120 см, чистими доланням перешкод відзначились також вершник категорії «юнаки». Абсолютною переможницею двох днів стала вихованка нашого клубу Герасимчук Софія на Граф Ефе та Тайфуні. Конкуренцію їй склали одноклубниця Вакулінська Дарія та Максим Полов’ян з КД «Лелеки» Дніпропетровської області.

Увага та інтерес глядачів що до відносно нового виду спорту в Рівному, були прикуті до найвищих маршрутів змагань висотою 120-130 см, бо спостерігати за роботою на бойовому полі відомих в Україні конкуристів, які приїхали до нас з різних куточків країни, дійсно було цікаво. Не кожна область може похизуватись таким представницьким класом на чемпіонатах області. Два майстра спорту міжнародного класу — Сергій Черних з КД «Лелеки» Дніпропетровської області та Олег Перелигін з КСК «Adamant» м. Київ, майстри спорту Шевчук Максим (КСК «Шервуд» Волинська область), Іващенко Дмитро («Іващенко Jumping Team» Харківська область), та, безумовно, наш Денис Косик. Серед учасників змагань були також кандидати в майстри спорту Слободенюк Едуард (КСК «Торнадо», ФКСРО та Поліщук Артем (КСК «Торнадо» Тернопільська область), Петруха Юлія (КСК «Вікторія», Львівська область). Однак, треба зауважити, що гідну конкуренцію таким іменитим спортсменам склала маленька «зірочка» змагань — 14-річна Квартирко Анастасія, яка представляла КСК «Шервуд» Волинської області.

Безумовно, в кінному спорті результат виступу складається з взаємодії спортсмена зі своїм чотириногим партнером. У маршруті на чистоту і швидкість — 120 см трете місце посів Поліщук Артем та Стакідо Пан, срібло отримав Косик Денис в парі з Ламбадою ВДЛ, а перемогу здобув Слободенюк Едуард, під сідлом якого стрибав його незмінний партнер Ізюмчик. Без штрафних завершили цей маршрут також Максим Шевчук та Анастасія Квартирко, які посіли 4 та 5 місце відповідно.

Найскладнішим випробуванням для спортивних пар на нашому чемпіонаті безумовно став основний маршрут висотою 130 см. Саме тут вершникам довелось прикласти максимум зусиль, щоб пройшли його чисто. З цим завданням з успіхом впорався Косик Денис разом з Ламбадою ВДЛ й Слободенюк Едуард з Ізюмчиком. Тільки перестрибування, в якому висота перешкод була піднята до 140см., вирішило долю першого місця, його посіла спортивна пара Слободянюк-Ізюмчик. Саме вони під час проходження дистанції не отримали жодного штрафного, тоді як Денис з Ламбадою все ж таки допустили одне руйнування, за що отримали 4 штрафних. Третє місце посів Поліщук Артем на Стакідо Пан. Надалі місця розподілились наступним чином: 4 місце посіла Анастасії Квартирко, а 5 позиція у Шевчука Максима.

Головна суддя змагань, почесна суддя України Ірина Козіна відмітила майстерність вершників абсолютно на всіх висотах, а також високий організаційний рівень проведення чемпіонату області, адже за два дні змагань не було а ні жодних протестів, а ні курйозних випадків, а саме головне — жодного падіння вершників!

Приємно, що цей захід відвідали багато глядачів та гостей.

На особисті запрошення власника КСК «Патріот» Богдана Керницького, засновниці Федерації кінного спорту Рівненської області Юлії Шигоревої й керівника ФКС Рівненської області Дениса Косика відповіли погодженням та відвідали чемпіонат почесні гості: Голова Рівненської ОВА Віталій Коваль, начальник управління молоді та спорту Рівненської області Віталій Ліпський, голова Олександрівської ОТГ Олександр Гуц, Президент Всеукраїнської Федерації кінного спорту Андрій Мілованов та Генеральний секретар ВФКС Михайло Пархомчук, президент ФКС Київської області Сергій Дорошенко, президент ФКС Тернопільської області та власник КСК «Торнадо» Іван Панькуш, Голова ФСТ « Колос» у Рівненській області Анатолій Соляр та інші представники влади, бізнесу, громадських організацій, які зацікавлені у розвитку кінного спорту не тільки у Рівненській області, а й України в цілому. Під час ділових зустрічей було обговорено низку питань пов’язаних також з розвитком конярства, верхової їзди, дитячих секцій, освітніх програм, розвитку Олімпійських і неолімпійських видів кінного спорту.

До речі, а це свідчить про небайдуже ставлення органів влади та суспільства в цілому до кінного спорту на Рівненщині, місцеве телебачення зняло сюжет про перебіг змагань Чемпіонату області.

Директор турніру Денис Косик висловлює щиру вдячність спортсменам і глядачам за чудову атмосферу та драйв змагань та запрошує взяти участь у наступному турнірі, який відбудеться незабаром, втім запевняє, що буде намагатися врахувати всі побажання гостей проведеного турніру, тому з задоволенням повторює девіз Федерації кінного спорту Рівненської області:

«Настав час взяти нову висоту!»

P.S. Редакція журналу бажає втілити в життя даний девіз