Відкритий міський турнір з кінного спорту «Golden Horses»

Олена Хохлова

Традиційно, декілька років поспіль, квітневі змагання відкривають стартовий сезон у Дніпровській СДЮСШОР з кінного спорту, і стають своєрідним тестом на боєготовність до Чемпіонатів України. Зазвичай ця подія збирала достатньо учнів школи, до 20 і більше учасників у кожній категорії з двох дисциплін: виїздки та конкуру.

Безумовно, воєнний стан у країні вніс свої корективи, але кожній людині потрібна улюблена справа, щоб просто психологічно витримати нові умови життя. Тому змагання у рідній СДЮCШОР стали своєрідним символом спраги до життя, і мали допомогти хоч на декілька днів поринути у довоєнну атмосферу змагань, демонстрування своїх здібностей, покращення вмінь і просто задоволення від взаємодії з чотириногими партнерами.

Підготовку було розпочато заздалегідь: було вирішено поєднати Чемпіонат міста з аматорським турніром Golden Horse Cup, щоб любителі коней кожного віку і рівня підготовки мали змогу продемонструвати свої вміння. Не кожен має можливість поїхати на змагання в інших містах, але СДЮСШОР радо приймає усіх охочих: тож на змагання приїхали вершники з кінних клубів нашого міста та області — «Horses of Anastasia», «Klimenko Stable», «Іхор», а також вершники з КСК «Деймос» (м.Запоріжжя).

Вже перший день турніру став справжнім випробуванням учасників на мужність та стійкість: після майже травневого сонечка схолонуло, і проливні дощі розпочалися ще вночі. Тож майже всі учасники стартували в неприємних погодних мовах під дощем різного ступеню рясності. «Але дощ нам усе ж таки не завадив!» – зазначила у своєму дописі у ФБ Мілена Тараненко. — Понад шість тисяч гривень нам вдалося зібрати, а точніше заробити для допомоги нашим Захисникам! Прогулянки верхи на конях, екскурсії по стайні, продаж сувенірів, лотерея, смаколики для коней та цукрові букетики усе це втілено у життя нашою волонтерською командою, наймолодшій зірочці якої усього п‘ять рочків. А зустрітися та розпочати волонтерський рух нам допомогла любов до коней. Далі обов‘язково буде! Разом до Перемоги, друзі!».

Можна сказати, що кожен вершник, від наймолодших діточок в категоріях «А», «Дебют» та кавалетті, до досвідчених спортсменів в категоріях «юніори», «Малий приз» та конкури до 120 см випробування витримав: ніхто не відмовився, і кожен старанно демонстрував власні вміння та вміння свого бойового партнера, молодого чи напроти, надійного вчителя, попри складні погодні умови.

У виїздці в категорії «Діти» переміг вихованець Євгенії Полюк Кочубей Тимур. Кращою серед юнаків у перший день змагань стала Веризуб Єлізавета (тренер Хаданович Олександр), а серед юніорів – Сидоренко Єлізавета (тренер Коблова Наталія). Єдиним учасником Малого призу стала Магро Ганна з досить високими оцінками за виконання тесту.

Серед аматорів переможцями та призерами змагань категорій «А» стала Олександра Пройдак (тренер Євгенія Полюк). Тест «Дебют» найкраще підкорився Омесь Ірині (тренер Кравченко Ганна). Учасників тесту AF-1 було поділено на дорослих та юних спортсменів, і серед перших кращим виявився результат Маргарити Бєлової (тренер Кармазіна Олександра), а серед других – Агата Козенко (тренер Євгенія Полюк). У тесті L-5 та М-4 впевнено перемогли вихованці КСК «Klimenko Stable» Анастасія Рудер та Ксенія Лапа.

Схвальний відгук від свого тренера отримала Кіра Скляренко, в якої попереду ще рік, перш ніж вона буде мати право виступати в її віковій категорії «Діти». «…Медаль – не мета, наша мета — вміти контрольовано вести коня протягом їзди в «рамці» та єдиному ритмі, підкреслюючи кращі сторони свого партнера. Тобі це вдалось, а бонус- виконання третього розряду, отриманого завдяки «професору» Антрациту

Конкур – найвидовищна з дисциплін кінного спорту: тут охочі мали змогу стартувати за рівнями складності починаючи від кавалетті  та до висоти перешкод у 115 см. Переможцями маршрутів стали Сидоренко Ганна (кавалетті, тренер Хаданович Олександр), Попова Софія (50 см, тренер Диннікова Катерина), Петренко Кіра (60 см, тренер Хаданович Олександр), Нарузова Аліна (115 см серед юніорів та 80 см відкритий клас, тренер Сергій Денисенко), Фом’яченко Владислава (90 см діти, тренери Шкиптань Анатолій, Сергій Денисенко) та Максименко Злата (110 см, юнаки, тренер Хаданович Олександр).

На жаль, усі тести та конкурні маршрути із самого ранку і до 18-ї години вечора проходили під дощем, що тільки посилювався. І хоча учасники змагань не скорились стихії та були готові продовжувати боротьбу у наступні два дні, але скорилися бойові поля: без сучасних дренажних систем вони повністю опинились під водою, і подальша участь спортсменів на вимоченому вщент слизькому грунті була просто небезпечною. Тому судді та організатори змагань прийняли важке рішення скасувати подальші змагання через стан бойових полів.

Учасникам турніру залишається лише продовжувати напружені тренування та, отримавши результати першого дня опрацювати помилки та старанно готуватися до наступних важливих спортивних подій Календаря офіційних змагань ВФКС: Етапу Кубку України з триборства, Чемпіонату України з виїздки серед дорослих, юніорів, юнаків та дітей та Чемпіонату України з подолання перешкод серед дорослих, юніорів, юнаків та дітей.