ВИЇЗДКА: Чемпіонат світу для молодих коней (випуск журналу №53)

З 25 до 29 серпня у манежі Фердена (Німеччина) змагалися вершники на конях 5-ти, 6-ти та 7-ми річного віку. На Чемпіонаті були представлені і українські вершниці — дві Наталії — Natalya Svyatukha та Natalia Leshchiy.

Тести для коней 5 років

Бронзовим призером цього престижного турніру стала Eva Möller — Danciero 7 (Dancier/Floris), Німеччина (96.600%), а поряд з нею на п’єдесталі пошана на 3-й сходинці стояла представниця Нідерландів Kirsten Brouwer — Lightning Star (Ferguson/Daily Enjoy). Оцінка цієї пари дорівнювала 92.800%.

Перевагу в цьому тесті судді віддали спортивній парі Jeanna Hogberg і Hesselhoej Down Town (Hesselhoej Donkey Boy/Boogie Woogie) з Швеції – їх результат 97.000%.

Наша Natalia Leshchiy в парі з на голландською теплокровною кобилою Lemirah-Gonda (Krack-C/Emirah-Gonda) з 42 дуетів, що були заявлені на кваліфікаційну їзду, посіла 27 місце з оцінкою 76.000%. Це надало їй змогу виступити у «малому» фіналі, де місце було 26-м, а результат дорівнював 71.800%, але для участі у «великому фіналі» цього було замало.

Тести для 6-ти річних коней

У кваліфікаційному тесті для 6-річних коней стартувало 48 дуетів, серед яких була пара Natalya SvyatukhaKostolany B (Glock’s Toto Jr/Onoria). З результатом 78.000% українська пара завершила їзду на 27-й позиції, що надало їм право стартувати у «малому» фіналі, де вони посіли 14-е місце з оцінкою 77.200%, але у великому фіналі пара не виступала.

«Участие в чемпионате мира по выездке среди молодых лошадей показало команде «Солли плюс», что для начала – это воспитание нас самих. Нужно научиться быть смелыми, уверенными в себе, не бояться прежде всего себя. Показать профессионализм и достоинство и тогда лошадь полностью доверится всаднику и достигнет высоких результатов. Соперников в соревнованиях нет, есть сильнейшие, они впереди и есть чему у них поучиться.

У нас впереди еще много работы, мы стремимся к высоким достижениям, к справедливым и честным оценкам судей.

Всем, кто поддержал нас – большое спасибо! Ваши добрые пожелания очень помогли Наталье Святухе в нелегкой борьбе. С уважением. Галина Токарева».

Між срібним та бронзовим призерами «великого фіналу» розрив в оцінках виявився достатньо великим. Якщо оцінки срібного призера дорівнювали 93,400% — дует Manuel Dominguez Bernal — Escamillo (Escolar/Cassila), Іспанія, то у бронзового Beata Stremler — For Magic Equesta (For Romance OLD/Awiwa), Польща, вони склали 86,400%.

Що стосується пари переможниці, то їх оцінки були досить вагомими — 96,000%. Цією вершницею стала представниця Великої Британії Charlotte Fry, під сідлом якої на манежі демонстрував свою перевагу Kjento (Negro/Zoriana).

У тестах для 7-ми річних коней, в яких українські вершниці участі не брали, три призових місця у фіналі посіли представники Данії: 2 місце — Nanna Skodborg Merrald в парі з Blue Hors Touch of Olympic L (Don Olymbrio/Finelli Landlyst) — 83.965%; а 3-е — Anne-Mette Strandby Hansen разом з Eternity 75 (Escolar/Saphira) — 83.407%.

Золота медаль була вручена парі Andreas Helgstrand – Jovian (Apache/Zinith) – їх результат -89.136%.