Вперше Дніпропетровщина приймає державні змагання з кінного спорту
Наприкінці квітня Етап Кубку України з подолання перешкод пройшов на території кінно-спортивного комплексу «Klimenko Stable». На перший погляд, начебто немає ніякої різниці між організацією регіональних і державних змагань, але це тільки на перший погляд. Дуже багато організаційних питань довелось вирішувати адміністрації клубу разом з міністерством молоді та спорту, обласною військовою адміністрацією, іншими установами. Але цей шлях пройдено, і, на наш погляд, досить вдало. Що стосується безпосередньо проведення змагань, тут також були нові моменти для клубу.
Вперше за останні роки на території комплексу проводилась ветеринарна інспекція для коней-учасників Етапу Кубку України, тож і до цього теж треба було підготуватись. Разом з шеф-стюардом Ларисою Калініченко, офіційним ветлікарем змагань Наталією Бобровською директор турніру Євген Лапа визначив місце її проведення з урахуванням заходів безпеки коней і вершників, а особи відповідальні за оформлення поля зробили все необхідне: підготовлений ґрунт, тумби з квітами, на столі на білосніжній скатертині для членів інспекції вода.
Надалі все відбувалось по звичайній процедурі: огляд коня, рух, рішення про допуск оголошував головний суддя Віра Кириченко.
Дуже приємно було спостерігати як місцевий ветлікар Дмитро Шлянін брав активну участь в обговоренні питань стосовно здоров’я коней, а Наталія Бобровська ділилась своїм досвідом. Допущено було всіх коней, які вже стартували наступного дня.
Згідно з поданими на мандатну комісію остаточними заявками, відповідно до вимог Регламенту Етапу Кубку України, вершники не розіграли нагороди лише в категорії «Діти» — 1 група, та у категорії «Юніори». Загальна кількість спортивних пар складалась з 31 вершника серед яких було 5 майстрів спорту міжнародного класу та 61 коня. Змагання мали характер особистих, а учасники представляли Харківську, Сумську, Рівненську, Донецьку, та, звичайно, Дніпропетровську області — різноманітні кінно-спортивні установи: кінні клуби, кінні заводи, приватних власників, спортивні школи. В такі важки для нашої країни часи спортсмени залишаються відданими своїй улюбленій справі, а яскравим прикладом такої відданості слугує рішення брати участь у змаганнях що проводяться навіть у таких прифронтових містах як Дніпро. Попри все життя продовжується!
Вся суддівська бригада протягом турніру працювала з повною віддачою. Курс-дизайнер Сергій Миколайович Жогов мав надійного помічника Антона Гончаренка разом з робочою бригадою на полі. Під керівництвом шеф-стюарда Лариси Калініченко працювали стюарди Наталія Коблова та Валентин Кодинець. В парі з головним секретарем Анною Швецовою обов’язки секретаря виконувала Віолетта Кньовец. Вся технічна підтримка лягла на плечі Максима Прокоф’єва. На «відмінно» виконувала свої обов’язки Євгенія Полюк, забезпечуючи церемонії нагородження відповідною атрибутикою. Поряд з суддями національної категорії Мариною Матвєйчук, Іриною Пономарьовою, Вірою Кириченко набували практичного досвіду Оксана Сайнієва та Світлана Гончар.
Більш детально про перебіг стартів у різних категоріях.
Вершники категорії «Діти» розігравали нагороди у 1а групі – там де висота перешкод коливалась від 100 до 110 см. Серед переможців всіх трьох маршрутів була Далія Вайсберг – Дніпро СДЮСШОР, Кіра Колодяжна – КСК «Суми» та Софія Закорко – ОКНТЗ Сумська кінна ДЮСШ. Саме ця трійка пройшла всі кваліфікації та фінішувала у заключному маршруті без штрафних очок у перестрибуванні.
Категорія Юнаки.
2а група — лідерами виявились Злата Максименко – Дніпро СДЮСШОР, яка два дні поспіль завоювала золоті медалі та Софія Бублік з КСК «Патріот» Рівненської області.
У 2-й групі цієї ж категорії висота перешкод була трохи вища, проте безумовному лідеру — Максиму Полов’яну, який виступав за Донецьку область, це не завадило. Три золотих медалі – вагомий внесок в особисту скарбничку досягнень спортсмена.
Частина вершників стартувала на молодих конях у групах маршрутів для п’ятирічок, шести та семи років, а також для коней 7 років та старше.
П’ятирічні коні – початок сезону, частина з них за місяцями народження ще майже чотирьох річки, але рівень підготовки вже проглядається, бо їх на старти виводили вже досвідчені вершники: Олександр Іванов, Сергій Черних, Євген Індюшкін, Євген Лапа, Рената Чугунова, Дмитро Іващенко, Василь Зайцев, Віктор Губанов, Максим Крамаренко та молода Вероніка Чібліс. Практично в кожного під сідлом було декілька чотириногих партнерів. Зрозуміло що про вже цілком відпрацьовану стабільність тут ще зарано говорити, проте у призовій трійці всі три дні була спортивна пара Олександр Іванов–Агент Кей PKZ.
Маршрути для коней 6-7 років
Під сідлом мсмк Сергія Черних в цій групі стартувало декілька коней, а ось сказати що вони показали стабільний результат можна з осторогою, бо в першому та другому маршруті золото Сергій здобув разом з Конкордією PKZ, а з Сапфірою посів в них 12 та 9 місця. Проте у заключному він опинився на 4 та 5 місці відповідно, віддавши пальму першості Євгену Індюшкіну з Єір Джокером. Однак зауважимо, що маршрути в цій групі проходили з гандикапом.
Коні 7 років та старше. Зазвичай маршрути саме для цієї групи коней викликають найбільшу зацікавленість не тільки в тренерів, в самих спортсменів, а й у глядачів, яких на трибунах, попри щоденні тривоги та реальну небезпеку з неба, в ці дні було досить багато. Навіть директор турніру Євген Лапа знаходив час проміж маршрутів потримати на руках юних вболівальників.
13 спортивних пар вступили в перший день у боротьбу за медалі міністерства молоді та спорту України та призи, які надав Оргкомітет змагань, а також спонсор турніру — магазин кінної амуніції «Ля Шері».
Шість пар завершили маршрут першого дня без штрафних очок, але, за відсутністю штрафних очок на маршруті, кращий час 59,23сек дозволив посісти перше місце мсмк Костянтину Золіну в парі з Карлайл-11.
Друге випробування, знов-таки завдяки кращому часу ніж показав Костянтин та Карлайл, склалось на користь м\с Євгена Лапи, в якого під сідлом в цій групі стартував Корамбо-16. Тільки ці дві пари змогли уникнути помилок, за які б судді могли застосувати штрафні санкції.
Маршрут Гран Прі.
Одразу зауважимо, що до перестрибування «не дійшла» з 11 спортивних пар жодна. Лише вершник, який по стартовому протоколу виїхав на поле другим – а це був Євген Лапа разом зі своїм Корамбо — завершив основний маршрут без штрафу, таким чином достроково виборовши золоту медаль. На другому місці з одним руйнуванням фінішували Едуард Слободенюк з конем Блек-Вайт-14, і зовсім трохи за часом програла йому пара Олександр Іванов–Стілл Хартс-16.
Саме в такому порядку вершники виїхали на церемонію нагородження, в якій брали участь, разом з суддівською бригадою, представник міністерства молоді та спорту Ірина Джумабаєва, представник магазину кінної амуніції «Ля Шері» Марія Подобна, та, звичайно, власник клубу Анатолій Володимирович Клименко.
Після вручення нагород Анатолій Володимирович подякував спортсменам, тренерам, власникам коней, за те, що в ці важки для країни часи, змогли взяти участь у змаганнях, подякував суддівський бригаді та, зокрема, нашому курс-дизайнеру Сергію Миколайовичу Жогову за його важку й дуже потрібну вершникам працю.
Всі присутні оплесками під час кола пошани привітали переможця та призерів маршруту Гран Прі чергового Етапу Кубку України з подолання перешкод.
Редакція журналу від імені всіх учасників Етапу Кубку України з подолання перешкод, вболівальників, суддів, Оргкомітету змагань вітає переможця і призерів, бажає їм подальших спортивних досягнень. Дякуємо також нашому незмінному фотографу Михайлу Чайці.