Всеукраїнська дитяча ліга IX Етап «КУБОК «БУРЕВІСНИКА» (випуск журнала №55)

22-24 грудня 2021 м. Львів

Передноворічний тиждень 2021 року запам’ятався львівським кіннотникам тим, що після багатотижневих карантинів, кінноспортивна база «Буревісник» нарешті змогла прийняти змагання для найменших спортсменів. Навіть погода нам допомагала. Снігова заметіль та невеликий мороз не тільки не завадили проведенню стартів, а й сприяли створенню радісної святкової атмосфери.

Протягом трьох днів юні вершники брали участь у змаганнях Всеукраїнської дитячої ліги з виїздки та конкуру.

Організатори запропонували маленьким спортсменам шість програм різного ступеню складності, а саме:

 Початковий Тест А – елементарну схему з виїздки, де діти демонстрували вміння керувати конем кроком та риссю, і виконувати найпростіші елементи.

Початковий Тест В, у якому вимагалися виконання більш складних фігур та переходів.

Для більш досвідчених юних спортсменів категорії діти  були запропоновані стандартні дитячі тести FEI з виїздки – «Попередній приз «В» та «Командний приз».

Маршрут «Кавалетті», у якому спортивні пари мали не тільки виконати прості елементи виїздки, але й правильно пройти через жердини, та у вірному напрямку пройти коло та «змійку».

«Маршрут на стиль» «Хрестовини» став новим, цікавим досвідом для вихованців ДЮСШ. Перешкоди висотою 50 см спортивні пари мали не тільки подолати «чисто», але й продемонструвати правильну траєкторію руху по маршруту, захід на перешкоду та вихід після неї. Особливістю маршруту, також, була умова проходження його на рисі.

Оцінити майстерність спортсменів-початківців приїхали досвідчені судді: міжнародний суддя рівня 4* Ірина Шульга (м .Київ) та Почесний Суддя ВФКС, суддя національної категорії Ірина Козіна (м. Київ). 

У змаганнях взяли участь понад 40 спортивних пар. Вік дітей від 10 до 14 років, від першого до третього років навчання. Під вершниками були задіяні коні різних порід та ступеню підготовленості– від шикарних, досвідчених «метрів», до простих учбових  коників.

Головний суддя «Дитячої Ліги» Ірина Шульга, відзначила, що у змаганнях «Кубку «БУРЕВІСНИКА» брали участь спортсмени різного рівня підготовки – від початківців до учасників чемпіонатів України та Європи. Найменші вершники мали можливість не тільки самостійно змагатись, а й спостерігати за виступами більш досвідчених товаришів. Така масовість була забезпечена завдяки роботі тренерів ДЮСШ «Буревісник» та директора школи Гут Оксани. Ще одним з позитивних моментів змагань Всеукраїнської дитячої ліги є також те, що до їх проведення залучаються молоді місцеві судді та тренери. Це сприяє набуттю практичного досвіду та підвищенню рівня кваліфікації для просування у суддівській та тренерській кар’єрі.

Висловлюємо велику вдячність за меценатську підтримку Президенту ВФКС Андрію Мілованову – кожного учасника по закінченню змагань було урочисто нагороджено пам’ятними цінними призами.