Всеукраїнська дитяча ліга V Етап «GOLDEN HORSES»

Минулі вихідні видались по-справжньому спекотними та багатими на спортивні події. Тільки у Дніпрі з п’ятниці до неділі відбулись два заходи. Досвідчені спортсмени мали нагоду відправитись у кінноспортивну подорож у Відкритому міському турнірі з виїздки «Golden Horses», а наймолодші спробувати свої сили у змаганнях Всеукраїнської дитячої ліги з виїздки та конкуру.

Обидва турніри пройшли на базі Дніпропетровської СДЮСШОР з кінного спорту. Змагання проводились одночасно на двох спортивних аренах.

З самого ранку вершники стартували у виїздковому манежі. В програму Дитячої Ліги було включено «Адаптовані тести початкового рівня USDF (Федерації кінного спорту Канади) — Test A, Test B, Тести FEI для дітей «Попередній приз А» та «Командний приз».

Початкові тести виконувались на стройовій рисі та кроком. Ми побачили старанні виступи найменших учасників. Їх завданням було показати правильну геометрію фігур, вміння керувати конем, зберігати невимушену посадку, підтримувати еластичний контакт та показати бажання рухатись вперед стабільним темпом. Участь у початковому «Тесті В» принесла перше місце Кірі Петренко та Хамеру (тренер Інеса Земляна). Кіра старанно проводила свого коня по всім траєкторіям та отримала 64,821%. У результаті цікавої боротьби в початковому «Тесті В» перемогла Аріна Коновалова (тренер Віра Максименко) 62,936%. Вона виступала в парі з Ларейною. Ларейна уважно прислухалась до команд своєї дев’ятирічної вершниці та продемонструвала повне підкорення та слухняність. Другою стала Кіра Скляренко з Елегантом (тренер Олена Хохлова) — 62,619%. Третє місце посіла Кіра Петренко та Хамер (тренер Інеса Земляна) — 59,957%. Розрив у результатах був невеликим, всі дівчатка впевнено проїхали тест, отримали схвальні відгуки від суддів та оплески від своїх команд підтримки.

Складніші тести FEI для дітей розраховано на вершників, які спроможні рухатись не тільки кроком і риссю, а і виконувати вправи на галопі. В «Попередньому призі А» дві перші сходинки п’едесталу пошани посіли вершниці тренера Ганни Кравченко — Наталія Кармазіна та Ампер 64,875% та Юлія Білокобилько та Міраж — 63,375%. Третьою стала Кристина Купцова та Хатхі (тренер Наталія Коблова) — 63,250%. У «Командному призі» більш впевнено показала себе Кристина Купцова, яка і стала переможницею з результатом 61,065%.

 

Юні конкуристи спробували свої сили у змаганнях «На стиль посадки». Основною метою було пройти дистанцію без помилок, заданим алюром та показати гарну збалансовану посадку, вірну траєкторію руху, зберегти постійний темп руху та правильно застосовувати засоби керування конем.

В перший день вершники змагались у маршруті №1а «Кавалетті» та Маршруті № 3 (60 см). Не всі учасники змогли впоратись із хвилюванням, тому були і порушення темпу, і непідкорення коней. Та варто зазначити, що на старт вийшли дійсно початківці – майже всі без спортивних розрядів. Після проведення «Кавалетті» стало ясно, що діти не зовсім точно виконували настанови тренерів. Вони не враховували, що першим стане не той вершник, який якнайшвидше завершить маршрут, а той який проїде без помилок і отримає вищу оцінку за посадку. Всі призери маршруту №1а «Кавалетті» пройшли дистанцію без помилок, а на остаточний розподіл місць вплинула оцінка за стиль посадки. Вершники на п’єдесталі розташувались таким чином: перемогла Соломія Вайсберг разом з конем Фаворит, друга Домініка Шелудько та Побєда, третім став Іван Циганок та Художник. Всіх тренує Катерина Диннікова. У Маршруті № 3 (60 см) брали участь більш підготовлені спортсмени. Дистанцію проходили галопом, але вимоги до посадки залишались незмінними. Перемога тут дісталась Бабічук Дар’ї та Аахену (тренер Сергій Денисенко), другий призер — Єлизавета Чупра та Дипломант (тренер Олександр Хаданович), та теретя Дар’я Клевцова та Збор (тренер Сергій Денисенко) .

У програму другого дня змагань було включено Маршрут № 2а «Хрестовини» та Маршрут № 3а (80 см). Маршрут № 2а «Хрестовини» необхідно було пройти риссю дотримуючись правил, і пам’ятаючи про гарну посадку. Не всім підкорилась ця дистанція. За непідкорення коня виключили з маршруту Владислава Біліченко та Хлопка. Чергову перемогу святкувала Соломія Вайсберг та Фаворит, друга Домініка Шелудько та Побєда і на третій сходинці Богдан Апоненко та Гідроліз. Всі тренуються у Катерини Диннікової. Маршрут № 3а (80 см)  був найскладнішим для учасників. Тут також не всі дістались до фінішу. Через непідкорення коня Злата Максименко та Май Блу Плеже були зняті з маршруту. Інші учасники показали впевненішу їзду ніж в перший день, а призові місця посіли в тому ж порядку — Бабічук Дар’я та Аахен (тренер Сергій Денисенко), Єлизавета Чупра та Дипломант (тренер Олександр Хаданович) та Дар’я Клевцова та Збор (тренер Сергій Денисенко).

Після завершення змагань тренери висловили свої думки стосовно формату та програми та були одностайні в тому, що така практика позитивно впливає на поступове залучення початківців до змагального процесу. 

Декілька слів сказала тренер переможців Катерина Диннікова: «У результаті проведених змагань діти отримали найкращі враження, незабутній досвід та яскраві емоції! У багатьох юних спортсменів зник страх, який мав місце перед початком змагань з подолання перешкод, з’явилась впевненість у своїх силах та партнері (конику)!»

Наші змагання відбулись завдяки сумлінній праці багатьох людей. Велика подяка всім причетним до цієї події – ВФКС, СДЮСШОР з кінного спорту ДМР, суддям, спортсменам, батькам та всім небайдужим до розвитку кінного спорту. Окрема подяка президенту ВФКС Мілованову Андрію за надання призів для учасників змагань.