«Всеукраїнська дитяча ліга» ВФКС у Рівному (випуск журналу №51)

На Рівненщині відбулись незвичайні кінні змагання. Здається, що деякі учасники щойно вийшли з дитячого садочку, а вже почуваються на конюшні як удома. І справді — найменшим вершникам виповнилось всього 4 роки, але це ніяк не вплинуло на серйозний підхід до виконання програм та чесні оцінки виступів суддями.

Змагання проходили не тільки у рамках проекту ВФКС «Всеукраїнська дитяча ліга», а і обласного турніру з кінного спорту серед дітей «Rivne «Baby Rider» Cup», який вперше пройшов під егідою новоствореної Федерації кінного спорту Рівненської області. Турнір зібрав 42 учасники з Рівненщини, Волині та Тернополя віком від 4 і до 14 років.

Подія відбувалась на базі кінно-спортивного клубу «Патріот». До неї ретельно готувались на конюшні, адже це перші змагання у цьому році на домашній арені та ще й в офіційному статусі. Відтак рівнянам вдалось залучити партнерів, спонсорів та заявити про якісно високий рівень організації турнірів. «Головна мета турніру — це підготовка наших дітей до участі у більш професійних і більш високого рівня всеукраїнських чи, навіть, міжнародних змаганнях. Учні школи верхової їзди для малюків “ВabyRider” вже виступали на змаганнях різного рівня, але саме на домашній арені у конкурентній атмосфері вони здобувають досвід та напрацьовують тактико-технічні вміння і психологічну стійкість. Тому, для найменших і новачків це нагода познайомитись із духом і правилами змагань, а дорослим — підвищити спортивну майстерність. Звісно цим самим ми популяризуємо кінний спорт в регіоні» — прокоментував подію директор і головний тренер КСК «Патріот» Денис Косик.

Частина Програми змагань була розрахована на найменших вершників, які по команді суддів виконували верхи різноманітні гімнастичні вправи, а також демонстрували своє вміння керувати конем: прискорювати крок коня, піднімати його в рись, робити переходи з рисі в крок і навпаки. Для більш досвідчених спортсменів вимоги суддів стосувались вже вміння демонструвати інші алюри та свою посадку.

Згідно з правилами змагань учасники виступали або на поні, або на конях не молодше 6 років – це стосувалось і виїздки і подолання перешкод, де судді оцінювали не тільки чистоту проходження дистанції, а й стиль посадки під час руху по маршруту та подолання перешкод.

Судити «Rivne «Baby Rider» Cup» приїхали представники Всеукраїнської федерації кінного спорту, а саме — головний суддя, суддя міжнародної категорії з конкуру та виїздки (FEI 3*) Ірина Шульга і суддя національної категорії, почесний суддя ВФКС Ірина Козіна. Хочеться відміти їх доброзичливе, уважне ставлення до всіх без винятку вершників, вміння спілкуватись навіть з наймолодшими учасниками під час взяття у них інтерв’ю.

Дотримуючись карантинних норм нам вдалось зібрати повні трибуни глядачів. Була неймовірно тепла, добра і емоційна група підтримки, адже вболівали за дітей цілими родинами. Для гостей організували цікаву вікторину з призами на знання нюансів кінного спорту, а також шоу-програму. З Києва приїхала багаторазова чемпіонка України з виїздки, учасниця 5-ти Чемпіонатів Європи та Етапів Кубку світу Олександра Потієнко, яка разом із своїм гривастим напарником Дакаром продемонструвала вищий клас керування конем та елементи виїздки. Показові виступи з подолання перешкод продемонстрували кращі дорослі вершниці КСК «Патріот».

На спортивній мапі України КСК «Патріот» є чи не єдиним з клубів, що спеціалізується на професійній підготовці саме маленьких вершників. Три роки тому тут виникла окрема школа верхової їзди для малюків «BabyRider», яку заснувала Ірина Косик. «Найменшим вершникам, які сідали на коня було всього півтора року. У нас є учні, які регулярно відвідують заняття, а їхні молодші братики й сестрички теж тягнуться до коней. У «BabyRider» можливі заняття в групах до трьох осіб. Зазвичай до більш досвідчених вершників долучаємо малюків, які вчяться взаємодіяти з іншими, бути більш уважним. У такому ритмі працюють діти від 4-х до 11 років. Ті, хто хоче продовжувати, переходять до дитячо-юнацької спортивної школи «Патріот», де здобувають більше професійних навичок і готуються до серйозних змагань» — коментує нюанси підготовки маленьких спортсменів Ірина Косик.

Організаторами турніру стали Всеукраїнська федерація кінного спорту, Департамент розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту Рівненської облдержадміністрації, ГО «Федерація кінного спорту Рівненської області» та КСК «Патріот». «Вперше кінні змагання на Рівненщині відбулись за підтримки обласної державної адміністрації. Це свідчить про зацікавленість з боку влади і готовність далі розвивати цей вид спорту. Хочу сказати, що ми задоволені результатом — він перевершив очікування. Вийшов цікавий, сімейний турнір і на високому організаційному рівні. Отож плануємо далі влаштовувати багато змагань за участю спортсменів з різних клубів і областей, бо кінний спорт це є здорово, цікаво і дуже корисно» — зазначила керівниця Департаменту Рівненської ОДА Юлія Шигорева.

Цей турнір вдалось провести на такому високому рівні в тому числі завдяки підтримці спонсорів. Місцеві бізнеси також долучились до організації турніру, а саме компанія LibertyAuto (імпортер автомобілів з Кореї, США та ЄС), Staff (український молодіжний бренд одягу) та Садовий Центр «АгроВест» (продукти аграрного напрямку).

З поля змагань ніхто не вийшов без нагород. Усі вершники отримали пам’ятні подарунки, їх коні-розетки, а кращі виступи відзначили нагородами та медалями.

І наприкінці хочеться привести висловлювання Ірини Шульги: «На цьому кінноспортивному комплексі дуже затишно, по домашньому, для коней і вершників створені комфортні умови. Під час змагань ведуча всього заходу Тетяна Кравчук вдало поєднувала інформацію що надавалась глядачам та учасникам, тому суддям працювалось легко. Багато подарунків, фотографій було зроблено. Подбали організатори і про залучення до проведення змагань спонсорів. Просто молодці, підготувались по справжньому професійно. Все по сімейному — батьки разом з дітьми і тренерами – всі знають що потрібно робити, тому змагання пройшли легко і настрій у всіх причетних до цього свята спорту був піднесений. Хочеться побажати, щоби така взаємодія і взаєморозуміння зберігались завжди».