ВСЕУКРАЇНСЬКА ДИТЯЧА ЛІГА VII ЕТАП — «КУБОК СЛОВ’ЯНСЬКА» (випуск журналу №53)

З 23 по 25 серпня у м. Слов’янськ паралельно з відкритим Кубком Донецької області з кінного спорту, присвяченого Дню Незалежності України, відбувся VII етап Всеукраїнської Дитячої Ліги» з конкуру та виїздки «Кубок Слов’янська», який проводить в регіонах Всеукраїнська федерація кінного спорту при безпосередній підтримці її Президента Андрія Мілованова. Діти щиро раділи наданим призам та з радістю фотографувались з ними на п’єдесталі пошани.

Для юних вершників, які ставили за мету показати свої здібності у виїздці спочатку було запропоновано тест на стиль посадки з ведучим. Всіх вершниць на манеж виводила тренер КСК «Алюр» Марія Токар і на корді діти під її команду виконували різноманітні вправи. Після кожного виступу всі вершники отримували підтримку та бурхливі оплески глядачів.

Першою свої вміння продемонструвала Агнеса Просолова. На коні Біохарі вона старанно виконувала команди свого наставника. Наступною судді оцінювали вміння триматись в сідлі Софії Просолової і тут вже оцінка була трошки вищою, що у підсумку дозволило їй посісти 2 місце.

Досить впевнене і якісне виконання завдань тренера продемонструвала Марія Пацкань і з оцінкою 7,5 вона була визнана переможницею, а на третє почесне місце вийшла Злата Кузьменко.

Більш досвідчених вершників зібрав на старт Початковий «Тест А», під час якого вони вже самостійно виконували вправи на шагу та рисі у манежі розміром 20 на 40 метрів. Результат тесту: Красатюк Лілія та Тезіс — перше місце, Гайворонська Віка та Біохарі — друге (обидві представляли ОСДЮСШОР м. Слов’янськ, тренер Красатюк Оксана), а на третьому місці Гладунець Анна з Ласточкою (КСК «Алюр» м. Слов’янськ, тренер Токар Марія).

Командний тест для дітей був заключним видом програми з виїздки – найскладнішім у програмі «Дитячої Ліги». В ньому за призові місця змагались вершниці, які вже мають досвід участі у стартах. Перемогла Дорноступ Софія та Вільям, другою стала Горбаньова Кіра в парі з досвідченим Хай Хоупс — тренер обох вершниць Красатюк Оксана. Результатом виконання даного тесту Ольгою Вінокуровою з Ігдіром стало почесне 3-е місце — тренер Тверськова Світлана.

На конкурному полі ми побачили вершників з місцевої ОСДЮСШОР, з кінноспортивного клубу «Алюр» та гостей з Харківської області. Вони показали свої вміння вправно керувати кіньми на маршруті, а судді оцінили стиль посадки. У маршруті №3 (60 см. на стиль посадки) перемогла Горбаньова Кіра та Хай Хоупс з ОСДЮСШОР м. Слов’янська, тренер Красатюк Оксана. На другому місці Болжеларська Анжела та Реверс з кінного клубу «Щаслива підкова» м. Харків, тренер Анна Шульга. Третьою стала Ольга Вінокурова та Санрайс, які також представляли ОСДЮСШОР м. Слов’янськ, тренер Тверськова Світлана. Все відбувалось як на звичайних «дорослих» змаганнях: лунав сигнал колоколу, сумлінно виконував свої обов’язки стартер, переможці та призери отримували нагороди.

Змагання на стиль посадки «Кавалетті» зібрали наймолодших учасників — від 6 до 14 років, які продемонстрували свої здібності при подоланні маршруту на рисі та кроком. Перше місце в цьому випробуванні посіла пара Токарь Марія та Евріка, які представляли кінний клуб «Щаслива підкова» м. Харків, тренер Анна Шульга, на 2-му місці Ольга Вінокурова та Санрайс, тренер Тверськова Світлана, на третьому місці Маліновська Влада та Яна — представники КСК «Алюр» м. Слов’янськ, тренер Токар Марія.

В цьому році Всеукраїнська федерація кінного спорту започаткувала серію змагань під назвою «Дитяча Ліга», організацію яких було доручено судді міжнародної категорії Ірині Шульзі. Користуючись нагодою, ми звернулись до неї з запитанням з якою метою було прийняте дане рішення і що дають такі змагання дітям.

— Змагання Дитячої Ліги мають на меті залучення дітей до занять кінним спортом з раннього віку, а таких дітей зараз на теренах України дуже багато. З перших кроків саме змагання серед юних вершників стимулюють самостійність, виховують любов до коней.

Скажіть, Програма змагань Дитячої Ліги однакова в усіх регіонах?

  • Ні, при її складанні ми враховуємо наявний контингент в кожному місті, на кожній кінно-

спортивній базі.

А які основні складові таких змагань?

Практично з перших тижнів занять серед юних вершників вже можна проводити змагання на стиль посадки з ведучим під час яких діти виконують гімнастичні вправи на коні під команди свого тренера. Вже на цих змаганнях можна бачити наскільки впевнено дитина може сидіти на коні, наскільки не боїться виконувати різні рухи.

Кавалетті з ведучим — це вже більш просунутий рівень – на полі розкладаються жердини в будь- якому порядку. Будується коридор, встановлюються місця де розташовуються змійка та коло і в певному порядку діти з ведучим можуть переступати через жердини і проходити маршрут – це сприяє розвитку пам’яті, координації рухів, що дуже корисно на перших заняттях. Крім того, діти вчаться не боятися змагальної обстановки, бути більш лабільними та розвивають психологічну стійкість.

Як правило, в Програму змагань ми включаємо і тести «А» – тобто на цьому рівні вмінь дітей доцільно вже залучати їх до самостійного виконання манежної їзди на арені розміром 40х20. Можливі і інші варіанти використання різних тестів.

Наявність «не своїх» суддів не лякає дітей?

  • Практично тренери їх готують до цієї ситуації, а ми намагаємось під час змагань бути

максимально дружніми, підтримуємо учасників коли бачимо їх невпевненість.

І в завершенні нашої бесіди дайте оцінку підготовленості юних вершників саме на Слов’янському Етапі.

Хочу ще раз підкреслити, що «Всеукраїнська Дитяча Ліга» — це розвиваючі змагання для початківців, які сприяють розвитку зацікавленості дітей у заняттях кінним спортом та поступовій підготовці до змагань більш високого рівня, і з цим заданням впорались практично всі учасники нашого Етапу в м. Слов’янськ. Тому хочу висловити подяку спортсменам за мужність, тренерам за терпіння, батькам за розуміння дитячого захоплення кіньми, глядачам за емоції і підтримку наймолодших вершників, членам Оргкомітету за підготовку цього чудового свята, присвяченого 30-річчю Дня Незалежності України.