Всеукраїнський семінар для суддів з подолання перешкод (випуск журналу №54)

З 23-24 вересня на території Жашківського кінноспортивного комплексу «Parade Allure» під керівництвом міжнародної судді FEI 3* Анни Скабард, відбувся семінар для суддів з подолання перешкод, з подальшою здачею письмового іспиту та практикою, до екзамену були допущені 6 суддів, а Копішинська А, Гончар С. та Цапін О брали участь у якості слухачів.

На теоретичну частину семінару, згідно попереднього розкладу, було відведено годину, але час промайнув швидко, адже цікавої інформації було дуже багато і з кожною окремо розглянутою ситуацією, яка теоретично може виникнути на змаганнях, у слухачів з’являлося все більше запитань.

Письмова частина іспиту складалась з тестових запитань та задач, на відповіді і вирішення яких у претендентів було дві з половиною години.

По завершенню письмового іспиту у всіх учасників була чудова можливість пройти практику на змаганнях, які в цей час відбувались. Анна Вікторівна складала ротацію суддів таким чином, щоб кожен з суддів мав змогу отримати новий досвід. Одним із практичних завдань було знайти сховані «пастки» на маршруті перед оглядом поля безпосередньо спортсменами. Пастки представляли собою, наприклад, неправильно розраховану відстань між стартом/фінішем, перешкоди без прапорців або з встановленими неправильно прапорцями, відсутність безпечних калабашек там де вони обов’язково мали бути згідно правил, та інше.
Дякуємо Сергію Миколайовичу Жогову, який не дивлячись на дуже напружений графік побудови маршрутів, виділив час та зробив для нас всі ці цікаві «пастки».

Семінар пройшов в чудовій, дружній обстановці, всі учасники отримали додаткові знання та новий досвід у суддівстві.
Результати екзамену: Т.Шкуринська здала екзамен на національну категорію, а О. Гук, О. Сайнієва, І. Дубенко та М. Саранча на першу категорію судді з подолання перешкод.

Дуже сподіваємось, що і надалі ВФКС продовжить освітню роботу, спрямовану на підвищення кваліфікації суддів і таких семінарів стане ще більше.