Всеукраїнський семінар з виїздки (випуск журналу №54)

КСК «Horses of Anastasia» у Дніпрі люб’язно прийняв учасників семінару. В затишному кабінеті зручно розташувались сім слухачів, які плідно попрацювали протягом шести годин.

Теоретичну частину рефреш-семінару розпочала суддя національної категорії Віра Кириченко. В першу чергу вона зупинилась на низці існуючих офіційних документів ВФКС. Всі разом уважно переглянули «Положення про офіційних осіб змагань з кінного спорту», зупинившись на вимогах до присвоєння першої та національної суддівської категорії з виїздки, перечитали «Положення про проведення семінарів», а також більш детально опрацювали один з розділів національних правил змагань – Загальний регламент. Саме в цьому документі звернули увагу на статті що розтлумачують поняття категорії, види, статуси змагань, правила допуску спортсменів та коней до змагань з виїздки, проведення ветінспекцій, визначення переможців та призерів та інш.

Суддя міжнародної категорії 4* Лариса Велика розпочала свою теоретичну частину з пояснень статей Кодексу FEI по відношенню до коня, наголосивши, що зараз в світі кінного спорту на їх дотримання звертають особливу увагу. Після цього Лариса Тихонівна детально пояснила вимоги що до підготовки коня до виконання тестів манежної їзди на прикладі продемонстрованої на екрані Шкали тренінгу, а надалі перейшла до вимог оцінювання безпосередньо окремих фігур. Зацікавленість слухачів викликала практична частина, що стосувалась безпосереднього оцінювання ними під час перегляду відео, виконання спортивними парами окремих фігур (пірует, пасаж, піафе та інш.). Кожен мав змогу висловити свій погляд на допущені помилки і обґрунтувати свою оцінку побаченого. Крім того всім присутнім було дане практичне завдання, поставивши себе на місце судді, оцінити під час відео перегляду по два тести: «Малий» та «Великий приз» — ці Протоколи слухачів були зараховані як практична частина екзамену.

Всі учасники рефреш-семінару отримали відповідні записи у свої залікові книжки офіційних осіб змагань з кінного спорту

Кваліфікаційний семінар для 3-х суддів, які були допущені до іспиту і претендували або на відновлення, або на присвоєння 1 категорії, уявляв собою письмову роботу у вигляді відповідей на тестові завдання, до яких додались и практичні роботи, що були виконані під час рефреш-семінару. Після перевірки керівниками семінару виконаних завдань з’ясувалось, що слухачі Тараненко Мілена має право подавати документи на відновлення першої категорії, а суддя Батирова Віолета на присвоєння першої категорії судді з виїздки.

Результати кваліфікаційного семінару будуть передані голові Колегії суддів для затвердження на засіданні Атестаційної комісії ВФКС.