За крок до Чемпіонату Світу!

На Чемпіонаті Світу для молодих коней в естонському Падізе в серпні 2023 вперше в історії підніметься жовто-блакитний прапор! Український спортсмен-пробіжник Віталій Скоцик успішно виконав всі кваліфікації в парі з румунською кобилою Zagira-GXIX-35 і наразі активно тренується, щоб гідно представити нашу країну на події світового масштабу.

Нещодавно команда КСК Arion Endurance Віталій Скоцик, Леся Гордієнко, Мар’яна Марчук та Ольга Штомпель знову побувала в словацькому місті Шаморин, де спортсмени фінішували на дистанції CEI2*120 у змаганнях «Spring Classic Samorin 23». Віталій Скоцик на сірій Загірі та Леся Гордієнко на гнідій Еверті показали швидкість 13,28кмг на вкрай складній через погодні умови трасі спортивного комплексу X-Bionic Sphere.

Цього разу погода заявила додатковий гандикап — потужний циклон. Дощ не припинявся кілька днів поливав спортсменів на розминці й під час змагань. Траси повністю розмокли та стали слизькими й все це супроводжувалось крижаним вітром за температури повітря +4. Але пробіги — спорт витривалих! Тут не скаржаться! Їзда такою технічною трасою містить величезні небезпеки для коней, оскільки ризик отримати травму на мокрій слизькій траві – максимальний. Все залежить не лише від підготовки коня, але й від балансу та майстерності вершника, вміння розрахувати швидкість, розподілити навантаження, представити партнера на ветеринарному контролі.

Треба віддати належне організаторам, бо вони спрацювали прекрасно: знизили мінімальну швидкість з 14 до 12 кмг, перенесли цілі ділянки маршрутів з грунтівок на тверде покриття, облаштували ветеринарний контроль між фазами в критому манежі, а напередодні всі передстартові процедури провели прямо в стайні. Доріжкою пре-райду послужили коридори між денниками, там же було проведено брифінг та зважування для спортсменів.  “Я майже не спала ніч напередодні старту. Прокидалась, вслухалась в дощ, хвилювалась, перебирала в уяві трасу. Ще з минулого райду я пам’ятала слизькі ділянки, на яких падали коні, і було страшно як Еверта там бігтиме завтра. Моя кобила легка арабська кохейлан-сіглаві, бігти багнюкою їй буде важко! Наступного дня ми стартували під зливою, проте траса виявилась не критичною. У Шаморині деякі ділянки обладнано дренажними люками, а пряма вздовж Дунаю має нахил для відводу зайвої води.

Важка розмокла 120 км траса змішала луги, поля й ліси з притоками Дунаю в Словацькому олімпійському центрі в місті Шаморін, але гарна тренінгова підготовка та віра в рідну Україну стала нам тою мотивацією, що забезпечила результат”, — коментує спортсмен Віталій Скоцик, — “наша українська команда зробила подарунок рідній Країні кваліфікувавшись на Чемпіонат світу”.

Це вже треті міжнародні змагання українських вершників в парі з румунськими кіньми. За правилами пробігів для виступу на Чемпіонаті Світу та дистанціях 3* вершник має успішно виконати кваліфікаційні їзди на цьому ж коні.  Український клуб Arion Endurance вже майже рік співпрацює з найкращим румунським клубом CSE Decebal з Бакеу, тому що стандарти підготовки коней до міжнародних дистанцій у румунської команди на найвищому рівні: тренінг, утримання, годівля коней, спеціалізовані вітамінно-мінеральні комплекси, ковка, амуніція. Нам справді є чого повчитися!

Дуже тепло і зворушливо сприймають українську команду у світі, підтримують, бажають успіху та мріють про той день, коли знову настане мир. Нехай жовто-блакитний прапор, піднятий в Шаморині, наближає Перемогу! Адже всі ми для цього працюємо, кожен на своєму фронті!

Команда Arion Endurance дякує організаторам змагань з пробігів в X-Bionic Sphere за чудові насичені емоції, румунському CSE Decebal за довіру, співпрацю та прекрасних коней і партнерам команди компаніям BigBug Cars та AGSOLCO Ukraine за надійну машину FAW Bestune T77, на якій ми їздимо на всі європейські старти!