Закінчився кваліфікаційний період до змагань з кінного спорту на Олімпійські ігри у Парижі

Офіційно ми всі, хто дотичний до кінного спорту, вже в Олімпійському році! 

Нагадуємо: Париж прийме XXXIII літні Олімпійські Ігри  з 26 липня по 11 серпня 2024 року.

Місцем проведення змагань з кінного спорту визначено Версаль.

Перші дні 2024 року були особливо хвилюючими для тих спортсменів, які дізналися, що їхня країна забезпечила собі індивідуальну кваліфікацію на Париж 2024.

Національні збірні команди відбирались до Парижа вже близько 18 місяців, а деякі країни отримали свої «квитки» на Ігри ще на Чемпіонаті світу FEI 2022 року. 

20 кваліфікацій з конкуру, 15 з виїздки та 16 з триборства отримані, проте всі команди мають підтвердити свою участь у лютому. 

Для тих країн, які не пройшли кваліфікацію для участі в командних змаганнях, розігрувалися індивідуальні місця на основі виступів їхніх спортсменів до кінця кваліфікаційного періоду, тобто до 31 грудня 2023 року. Ті країни, які потрапили в рейтинг, тепер підтверджені, і ці країни визначать свого представника.

Конкур: 15 країн із п’яти континентів тепер можуть святкувати отримання місця в індивідуальних змаганнях у Парижі. Будуть представлені європейські країни: Данія, Греція, Італія, Латвія, Люксембург, Норвегія та Португалія. Спортсмени з Аргентини, Чилі, Колумбії та Венесуели представлятимуть Південну Америку. Також ми побачимо конкуристів з Єгипту, Нової Зеландії, Сирії та Таїланду.

Виїздка: Чилі, Люксембург, Нова Зеландія, Норвегія, Португалія та Венесуела також забезпечили собі одне з 15 місць в індивідуальному заліку. До них приєднаються європейські спортсмени з Фінляндії, Литви, Молдови та Швейцарії. Учасник із Домініканської Республіки, Марокко, Палестини та Сінгапуру також буде в Парижі, як і спортсмен з Еквадору, який нещодавно виграв перше в історії країни золото з виїздки на Панамериканських іграх.

Для повного набору спортивних пар  буде ще кваліфіковано спортсмена для змагання з триборства, причому двоє спортсменів — чемпіони Азійських ігор з Китаю, Данії, Еквадору, Фінляндії та Іспанії також прямують до Парижа. Є сподівання побачити таланти з Південної Африки та Марокко, а також Аргентини. Австрія, Угорщина та Литва завершують 17 індивідуальних місць.

Які команди прямуватимуть до Парижа?

Кожна команда з виїздки, триборства та конкуру складатиметься з трьох спортсменів, яких вибере національна федерація. Вони братимуть участь як у командних, так і в особистих змаганнях.

У конкурі ми побачимо команди з Франції (як країни-господаря), Швеції, Нідерландів, Великої Британії, Ірландії, Німеччини, Бельгії, Австрії, Іспанії, Швейцарії, Ізраїлю, Польщі, США, Канади, Мексики, Саудівської Аравії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Австралії, Японії та Бразилії.

У виїздці візьмуть участь Франція, Данія, Велика Британія, Німеччина, Швеція, Нідерланди, США, Австрія, Бельгія, Іспанія, Польща, Бразилія, Канада та Австралія.

У змаганнях з триборства будуть брати участь команди Франції, Німеччини, Сполучених Штатів Америки, Нової Зеландії, Великої Британії, Ірландії, Швеції, Швейцарії, Бельгії, Нідерландів, Польщі, Канади, Бразилії, Австралії, Японії та Італії.

У паравиїздці дев’ять країн, які отримали чотири квоти спортсменів/кінних команд, це Франція, Нідерланди, Данія, США, Велика Британія, Бельгія, Німеччина, Італія та Швеція. 

Додаткові шість місць для командної кваліфікації для чотирьох спортсменів, а також 18 місць для індивідуальної кваліфікації все ще мають бути виділені для загальної квоти в 78 комбінацій спортсмен/кінь.

У найближчі місяці країни підтвердять або відхилять виділену їм командну квоту до 5 лютого, а потім вже номінують свій список потенційних спортсменів (до 28 березня).

Комбінації спортсменів і коней мають час до 24 червня, щоб досягти олімпійських мінімальних вимог (MER). Національні олімпійські комітети подадуть остаточні заявки 8 липня.

На превеликий жаль українські вершники не змогли виконати необхідні кваліфікаційні вимоги й не зможуть взяти участь у змаганнях з олімпійських дисциплін кінного спорту.

Дозволимо собі нагадати, що Міжнародна Федерація кінного спорту (FEI) офіційно повідомила, що російські та білоруські вершники не будуть брати участь у Олімпійських Іграх 2024 року.