Знов Польща: українські триборці у Фацімех

Напередодні чемпіонату України з триборства наша збірна команда у складі Сергія Черних, Єлизавети Нечитайло та Олега Перелигіна в черговий раз мала можливість випробувати своїх коней на триборних трасах Польщі. В цей раз це було Фацімех. Короткий огляд перебігу змагань дає Андрій Пономарьов:

Це місце добре знайоме не тільки мені як тренеру та міжнародному стюарду, а й деяким нашим провідним триборцям. Всім тут подобається. По перше, місце змагань розташовано на території приватного господарства, тому сіно та солому можна брати для коней скільки забажаєш, причому безоплатно. По друге, дуже вдале для українських вершників розташування – десь близько 200 км від кордону, та й обстановка як вдома, попри те, що ранг змагань такий самий як був напередодні у Стшегомі. Наші спортсмени коли вийшли на огляд траси польових випробувань одностайно промовили -– як у Жашкові – покошено, та й перешкоди більш менш схожі на наші. У Програмі змагань були випробування різного рівня складності як у рамках національних, так і міжнародних змагань.

Наші вершники стартували у змаганнях звичайного формату: їзда, крос, конкур.

Одна зірка: Єлизавета Нечитайло впоралась з усіма можливими «засадами» на трасі — чисто, та ще й кращий час на кросі. По двох зірках стартував Олег, але не все склалось — перед ним було тяжке падіння – затримка більш ніж на 20 хвилин. Звичайно перегоріли й вершник й кінь. Сергій Черних в 3-х зірках подолав всі перешкоди без штрафу, трошки не вклався в норму часу, але на можливість отримати кваліфікацію на чемпіонат Світу по молодим коням це не вплинуло – все мав вирішити конкур. Саме перед цим випробуванням зазвичай проводиться повторна ветінспекція, але хочу зауважити, що тут, у Фацімех під її час, як правило, визначається у кожній програмі краща спортивна пара – тобто до уваги береться не тільки загальний вигляд коня (вгодованість, активність, зовнішній вигляд), а й форма одягу вершника, його вміння представити свого чотириногого партнера. Дуже приємно, що такими парами у 1* стала Єлизавета з Санхарою, а у 3-х зірках — Сергій Черних та Аква Віва.

Далі конкур. В 1-й зірочці наша пара отримала 8 штрафних — одне руйнування – Єлизавета не змогла сама попасти у розрахунок, а друге руйнування — це вже кобила не дотягнула та зачепила жердину. Треба зазначити, що в цій програмі у перший день стартувало 19 пар, завершили змагання 15, Ліза залишилась на 8 місці. Таким чином можна вважати що реабілітувалась за невдачу у Стшегомі.

Що до Сергія, то по розминці все складалось чудово, але на маршруті вони допустили три руйнування, а це вже забагато та не дає можливості кваліфікуватись на Чемпіонат Світу. Звичайно прикро, але шансів в цьому році вже практично немає. За календарем є ще один старт, але Сергій вважає що вже нема сенсу їхати, тим більше що ось-ось Чемпіонат України. Зараз в нього є декілька коней з якими можна працювати, тому вже буде їх готувати на наступний рік до Чемпіонату Європи.