Зупинятись не збираємось! Майстер-клас від Каріни Пилипенко у КСК «Тамерлан» (випуск журналу №52)

Цього разу до КСК «Тамерлан» завітала майстер спорту України з виїздки Каріна Пилипенко. Ідея запросити її виникла досить давно у наших друзів і колег із Житомира. Всі ми багато разів бачила Каріну на турнірах і на всіх вона справляла чудове враження — її невимушена, чудово збалансована посадка, гарний м’який контакт із конем. До того ж ми знали, що готує коней вона самостійно, фактично від заїздки. Ми розуміли, яким величезним досвідом володіє такий спеціаліст, скільки знань передає своїм учням, як цікаво з нею буде працювати. І в цьому ми дійсно впевнились на наших клініках, цікаві зв’язки із вправ, нові підходи і шляхи вирішення проблем кожної пари.

Каріна, ви вперше у КСК «Тамерлан», які ваші враження?

  • Мені дуже тут сподобалось — затишно, все зроблено із душею і відчувається у кожній дрібничці. Одразу видно, що власники дуже люблять це місце і свою справу.

А така клініка вперше в Вашій практиці?

  • Так, звісно в мене є постійні учні, але такий досвід вперше, нові вершники, коні, всі різного рівня, це досить цікаво. Але хочу відмітити, інтерес і бажання з яким працювали спортсмени! Усі налаштовані сприймати інформацію і мені приємно передати частинку себе, своїх знань і досвіду, я буду задоволена, якщо це дасть вам поштовх вперед! Слід також зазначити, що коні гарно підготовлені, одразу відчувається велика робота що з ними була проведена. Якщо ви хочете стартувати, залишилось всі ці напрацювання, всі ці елементи скласти у єдине ціле, преобразити в суцільну їзду, тоді кожен із вас зможе претендувати на гарні оцінки, бо працьовитість завжди дає результат!

А тепер розкажіть як Ви потрапили у кінний спорт, в якому віці це було?

  • Я не мріяла про це змалечку. Десь в 12 років, на відпочинку, ми з подругою побачили коней і зрозуміли, що хочемо навчитися їздити верхи. Повернувшись до дому, я записалась у дитячо-юнацьку спортивну школу Олімпійського резерву у м. Луганськ. Моя перша тренер – Валентина Федорівна Строгонова була однією із засновників цієї школи, а в роки Великої Вітчизняної війни служила у кавалерійській дивізії. Вона прищепила нам дисципліну в усьому, у відношенні до коня, у догляді за ним. Коли в нас не було тренувань верхи, вона проводила для нас багато теоретичних занять, читала багато лекцій, ми вивчали особливості і різновиди амуніції.

Які коні зараз в роботі у Вас?

Загалом в роботі одинадцять коней — наймолодший зараз в заїздці, але і є вже ті, які готуються на великий приз. Ще в мене є кілька досвідчених учнів серед юнаків і юніорів, із якими ми тренуємось 1-2 рази на тиждень.

Каріна, ми дякуємо Вам і сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

Готуючи матеріал про майстер-клас ми звернулись до декількох його учасників з проханням поділитись своїми враженнями:

Візуально я познайомилась із Каріною за довго до особистого знайомства, я не могла відірвати погляд, від того, як гарно вона сидить на коні, з якою легкою посмішкою на обличчі проходять її виступи. Бажанням запросити Каріну, я поділилась із подругою, власницею КСК «Тамерлан» Ольгою Гарапенчук, ми, для членів клубу, вже багато років запрошуємо фахівців для клінік і майстер класів. Ольга, звісно погодилась, адже всі ми прагнемо навчатись чомусь новому. Я приїхала зі своїм конем із конкретними задачами, а саме робота над якістю алюрів і підготовка до стартового сезону. Мені сподобалось, як відкрито Каріна ділилась усіма тонкощами по роботі на стартовій площадці, розповідала про існування багатьох нюансів саме під час розминки перед виступом. Для мене це було дуже важливо, адже мій стартовий досвід дуже маленький і в мене немає постійного тренера. На цій клініці я отримала багато знань і тепер головне, розкласти все це по поличках і навчитися застосовувати! Я дуже сподіваюсь, що Каріна приїжджатиме до нас ще не один раз!

Раніше я займалась конкуром, але нажаль, це супроводжувалось частими падіннями і травмами, і тоді я вирішила спробувати себе у виїздці. Ця дисципліна вразила мене можливістю постійного вдосконалення і роботою над тонкощами. Я дуже хвилювалась перед роботою з Каріною, бо боялась, щоб вона не була різкою та занадто вимогливою. Але побачивши як лагідно і спокійно вона працює із іншими, мій страх пройшов. І дійсно, вона дуже гарно знайшла підхід до нашої пари, в нас було багато питань, адже я вперше готуюсь до змагань за програмою юнаків. Мені було дуже приємно, що ми вразили її своїм рівнем підготовки!