Покращуємо командний результат у Кубку Націй

Тетяна Маринич

Передмова: 20 листопада 2022 р на черговому Етапі Кубку Націй з конкуру (CSIO5*) у португальській Віламорі з 14 команд збірна України у складі Alisa Danilova – Cossinelle, Mykola Pylypeiko- Karat, Anastasia Bondarieva — Spartakus PKZ, Oleksandr Prodan — Moneymaker van’t Meulenhof посіла 10 місце. Цій події у №57 редакція журналу присвятила окрему статтю.

А сьогодні ми ділимось з нашими читачами розповіддю про наступну подію, героями якої виступають все ті ж самі вершники, але місцем змагання вже є італійська Горла Міноре, де наприкінці липня їм довелось стартувати у змаганні з серії Кубку Націй з конкуру Longines EEF SERIES.

Alisa Danilova з Cossinelle завершили виступ з результатом 4/71.58/0/70.60, що відповідало 9-му місцю серед 44 учасників етапу, Oleksandr Prodan та Moneymaker фінішували на 19 позиції, результат дорівнював 0/74.19/4/74.89, Mykola Pylypeiko та Karat були 34-ми з показником 4/73.04/8/75.99. Результати 4-го дуету, Anastasia Bondarieva – Calder у загальному заліку не враховувався.

«У четвер маршрут 145см серії Longines Ranking ми с Каратом пройшли чисто та отримали кваліфікацію до Гран При у неділю» – розповів Микола.- Результатом задоволений, бо маршрут був досить складним, та ще й два гіти. Перший ми завершили з одним руйнуванням. Надалі був час на відновлення фізичного стану коня, привести його у відповідну форму. У другому гіті після одного руйнування практично до кінця маршруту все було добре, але…., все ж-таки ми допустили ще одне, дуже прикро, але що є, то є, вже нічого не вдієш».

Результати рейтингового Гран При у наших вершників були такими: Anastasia Bondarieva – Calder 0/4/44.27 (10 місце серед 51), Alisa Danilova – Cossinelle 4/76.07 (16-е місце),  Mykola Pylypeiko – Karat 4/76.18 (17-е місце), Oleksandr Prodan – Moneymaker van’t Meulenhof 4/77.99, що відповідало 23-му місцю.

«У неділю Гран При з висотою перешкод 150см, не дивлячись на те, що сам маршрут був досить складним, ми з моїм партнером — сказав Микола Пилипейко — відпрацювали, вважаю, вдало, хоча мали таки одне руйнування, що дозволило посісти з 51 учасника 17-е місце. Я задоволений результатом – є над чим працювати й готуватись до Афін».

Буквально через декілька днів після завершення турніру ми мали змогу поспілкуватись також й з Олександром Проданом та попросили його відповісти на наші питання:

  1. Чи відрізнявся твій емоційний стан на цьому етапі у порівнянні з попередніми стартами на міжнародних змаганнях — хвилювання такі ж самі, чи ні?

В першу чергу я їхав сюди заради команди та рідної країни, тому хвилювання були іншими, бо хвилювалися всі один за одного як за себе.

  1. Методика розминки змінилась саме на цьому змаганні у порівнянні з попередніми стартами?

Нічого не змінилося, кінь той самий, тому розминка для нього завжди однакова.

  1. На твій погляд ви всі четверо — це вже команда, чи над цим треба ще працювати?

— Над цим треба працювати кожного разу коли ми стрибаємо командою, і я впевнений що в нас це виходить, а з кожним наступним разом буде краще і краще.

  1. Вам як команді поставлені завдання подальші, чи ви самі надалі плануєте свої виступи?

— У нас є основний план, який стосується Кубків Націй.

  1.  Після огляду маршруту які були враження? Питання стосується саме сприйняття ступеня складності самого маршруту і в чому очікував можливих неприємностей під час його огляду?

Висота маршруту була стандартною, але технічність зробила його складним. Я нічого не очікував, а дотримувався свого плану.

  1.  Заздалегідь складена тактика руху і те що сталось мали розбіжності? Якщо так, то в чому саме?

— Я дотримувався свого плану, а те що жердина впала у другому гіті, то від цього ніхто не застрахований, бо завжди складніше зробити так, як ти це зробив до цього.

  1. На такий результат очікував?

Звісно очікував на краще, але й таким результатом дуже задоволений. Принести своїй команді за два гіти 4 штрафних – вважаю це гарний результат для команди.

Одразу зауважимо, що цього разу наша команда зуміла суттєво покращити рівень майстерності, завершивши виступ на 8-й позиції з 11 можливих, і справа не лише у місці в технічному протоколі — штрафних очок українські вершники заробили набагато менше, сумарний показник команди склав 16/218.63.

Крім цього досягнення наші атлети покращили і індивідуальні позиції у рейтингу Європейської федерації. У трьох видах програми, в яких під сідлом Анастасії Бондаревої стрибала Nastelina, штрафні очки пара заробила лише на двох маршрутах, а останній однораундовий конкур відстрибала з результатом 0/70.12, що відповідав 7-му місцю серед 27 учасників, а 6-е місце посіли Данілова та Centina з показником 0/65.08, на жаль у двох інших видах програми в цієї пари були руйнування перешкод.

Щодо підсумку виступу нашої збірної, Україна, яка входить до складу групи “Південь”, вона наразі посідає 3 місце серед 5-ти кращих команд, які отримали право на участь у півфіналах.

Завершуємо нашу розповідь одним дуже щирим та незвичним вітанням нашій команді, яке промайнуло на сторінках ФБ:

Підсумовуючи результати змагань у Горла-Міноре, треба окремо відзначити високий рівень організації турніру. За словами учасників, стайні кінноспортивного комплексу з сучасним обладнанням, автоматичними поїлками та мийками забезпечували комфорт коням, а бездоганно доглянуті бойові арени були запорукою численних вдалих виступів. Всього у структурі комплексу функціонують 4 арени площею 2.600, 4.000, 6.000 та 13.000 кв.м.

Турнір у Горла-Міноре завершився, відтепер на наших юних конкуристів чекають травневі старти, про які ми також розповідатимемо на сторінках журналу.

Наступний етап змагань Кубку Націй відбуватиметься у Відні в останні дні червня, і ми дуже сподіваємося, що молодим українським вершникам вдасться як мінімум втримати завойовані позиції, а можливо й поліпшити їх та вперше у історії вийти у фінал Кубку Націй.